Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ált. orvosihoz vagy a...

Az ált. orvosihoz vagy a fogorvosihoz kell több kémia?

Figyelt kérdés
Fizikából és bioszból lesz emeltem, kémiából viszont nulla vagyok, ezért arra akarok mennyi, amihez kevesebb kémia kell.

2022. aug. 7. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Mindkettőhöz ugyanannyi kell. A fogorvosi rendelő tele van vegyszerekkel, amiket tudni kell kezelni.
2022. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk a fogorvosin valamivel kevesebb kell, mint az általános orvosisoknak, egy előadásra járunk, de a számonkérés különbözik, viszont nem mondanám annyival könnyebbnek, hisz megtanulni ugyanazt kell szinte.


Viszont ami még fontosabb, hogy ne ez alapján dönts, sokkal nehezebb tárgyaid is lesznek, akár orvosi, akár fogorvosi, amire a gimiből 0 tudást viszel. Az alapján dönts, hogy mi szeretnél lenni.

2022. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne ettől tedd függővé a pályaválasztásod. Ha meg tudod tanulni az emelt bioszt és fizikát, akkor megvan az agyad ahhoz a kémiához is, amit az egyetemen tanítanak, bármelyik szakról is van szó. Lesznek ennél nehezebb tárgyak amúgy is.
2022. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
2-es vagyok , még annyit hozzátennék, hogy csak az orvosi kémia, biokémia tárgyakra gondoltam.
2022. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Baromi behéz a kémia, több száz tétel szigorlattal, viszont simán tanulható ha tényleg ezt akarod.
2022. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

SZTE:


Nálunk fok-on idén senki nem bukott kémiából, de volt, aki harmadjára ment át.

Áok-n sokan csúsztak kemian. Az okát nem tudom. Lehet, hogy szigorúbban vették vagy lehet, hogy nem készültek fel rá rendesen. Az biztos, hogy a tételek szinte ugyanazok voltak, talán annyi volt a különbség, hogy nekünk volt tétel kidolgozni idő, aok-n nem. De ugyanazt a kémiát tanultuk.

Én is azt mondom, hogy ne a kemia miatt tarts egyiktol vagy másiktól. Ez a kis baba bevezető vizsgák egyike. Ennél csak nehezebbek lesznek

2022. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
Magadtól is tanulható a kémia, ha tudsz szerezni, a 90-es években használt kémiakönyveket, sokkal alaposabbak, több megmarad belőlük, és az ötösöm lesz kémiából c. feladatkönyvet ahhoz lehet kell magántanár, de az is akár magadtól fejleszhető mert lépésenként oldja meg a megoldásos kötet a feladatokat.
dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!