Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e orvosnak tanulni?...

Érdemes-e orvosnak tanulni? (Háziorvos)

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Aki ilyen kérdést tesz fel, annak nem.

A szakmán, munkakörön belül, annyiféle feladattal, problémával kell megküzdeni nap mint nap, hogy csak hivatásként tekintve lehet túllendülni az előzőekben leírtakon.

2022. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
A háziorvos nem a legjövedelmezőbb orvosi szakmák közé tartozik, ha erre gondolsz (nem lehet klasszikus magánrendelést csinálni). De úgy bírom ezeket az érdemes, megéri-e kezdetű kérdéseket... Ha csak azért akarsz orvos lenni, mert fogalmad sincs mit kezdje magaddal, de arra apellálsz hogy majd csak kibírod valahogy az egyetemet, aztán dőljön a lé, akkor egyáltalán nem érdemes.
2022. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Még évekig nem kell eldöntened, hogy pontosan mit szeretnél csinálni orvosként, akármennyi ismerősöd is kérdezik ezt tőled.
2022. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Programozónak készültem volna.

Viszont félek, hogy nagyon fog hatni az egészségemre.


Ezért gondoltam az orvosit.


Nem az anyagi részére értettem, hanem a betegek, munka, minden miatt érdemes lenne-e rá menni.


Hivatásként tudnék rátekinteni, de nem olyanra, ami a gyerekkorom óta az álommunkám.

2022. aug. 8. 21:36
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

"Programozónak készültem volna.


Viszont félek, hogy nagyon fog hatni az egészségemre."


Miért, hogy hatna az egészségedre? Egy háziorvos is a munkaidejének a felében vagy a számítógép előtt ül, vagy maximum egy szobában áll. Ma már nagyon kevés olyan értelmiségi munka van, ami nem nagyrészt számítógéphasználatból áll. De ha be tudsz iktani óránként pár perc szünetet (és be fogsz tudni), meg eljársz mellette sportolni, akkor semmivel sem egészségtelenebb programozónak lenni, mint mondjuk bérszámfejtőnek, buszsofőrnek vagy árufeltöltőnek.


Egyébként háziorvosnak lenni, főleg ha nem egy nagyvárosban vagy az x-edik orvos, hanem mondjuk 2-3 faluban látod el az orvosi teendőket, akkor óriási tisztelettel és megbecsüléssel jár. Mindenki ismerni fog, te is mindenkit ismersz, mindenki segítőkész lesz.

Cserébe viszont tényleg mindenki nyűgjével, bajával te fogsz foglalkozni, akár az éjszaka közepén is. Halálesetekhez is mindig téged hívnak ki, ami gondolom egy idő után nem annyira megterhelő már lelkileg, de akkor sem hiszem hogy felemelő mondjuk akár az éjszaka közepén kimenni a Józsi bácsihoz, aki vérbe-f..sba fagyva fekszik valahol.

Anyagilag is biztos vagyok benne, hogy megéri. Azért akármennyire is nudli a magyar orvosok fizetése a nyugati kollégáihoz képest, akkor is bőven a társadalom legjobban megfizetett negyedében van (sőt). Nyilván egy praxis drága lehet, de tudomásom szerint most 700 háziorvosi praxis áll üresen, sok helyen szolgálati lakást is adnak. Azért csak meg lehet találni azt a helyet, ami nem is egy utolsó putri és meg is lehet szerezni egy háziorvosi helyet.

A szülőfalumban, a nyugati határtól nem messze egy megyei jogú város konkrét szomszédságában például már évek óta nincs gyermek háziorvos. Pedig szolgálati lakás is jár hozzá és kifejezetten jó környék.

2022. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
83%
Nekkem se vát valora. Én pédáúl míndíg agysepész akartam leni csak ez valamié sose gyütt őssze.
2022. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös sok jót mond, de azért hozzátenném, hogy nem véletlenül van annyi üres praxis. Pont hogy elmaradott putri helyeken vannak, vagy ha nem akkor meg az isten háta mögött, ahova meg azért nem költözik senki még ha fizetnek neki se.
2022. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

"5-ös sok jót mond, de azért hozzátenném, hogy nem véletlenül van annyi üres praxis. Pont hogy elmaradott putri helyeken vannak, vagy ha nem akkor meg az isten háta mögött, ahova meg azért nem költözik senki még ha fizetnek neki se."


Igen, szerintem is a java része putri hely lehet, de direkt ezért írtam saját példát is: szerintem az ország 80%-ánál jobb helyen lévő praxisba sincs új orvos. Nulla cigó, kertesházas övezet, közelben magyar viszonylatban közepesnél nagyobb méretű város

2022. aug. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Én meg azért írtam, hogy putri VAGY isten háta mögötti hely. Nyilván senki nem fog kiköltözni egy faluba szolgálati lakásba, hogy a nap 24 órájában zaklassák, akármilyen jó környék.
2022. aug. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Isten háta mögötti? Most mondom harmadszorra, hogy megyei jogú város mellett van, de annyira, hogy a város része is. Mozi, színház, kórház, edzőtermek, éttermek, anyám kínja. Ha ez isten háta mögött van, akkor nem tudom, hogy mi nincs.
2022. aug. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!