Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek így átvesznek...

Szerintetek így átvesznek másik suliba?

Figyelt kérdés
Most technikumban vagyok 11-esként, lassan 1 éve folyamatosan azon agyalok, hogy átmegyek gimibe, de mindenhonnan elhajottak. Még a gyengékből is, pedig jó tanuló vagyok.Nekem nagyon fontos lenne, hogy átvegyenek, mert a mostani sulim GYŰLÖLÖM, de tényleg, majdnem minden nap sírva megyek suliba. Azon gondolkodtunk, hogy korrupt módon lefizetünk egy igazgatót, hogy vegyen át. Akár nagyobb összeggel (nem menőzés céljából írom). Lehet így csinálni, vagy esélytelen? Már annak is örülnék, ha a 10-től folytathatnám.

2022. szept. 10. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy technikumból sajnos semmi esélye, hogy egy gimnáziumba átvegyenek. Ennek fő oka, hogy jó néhány olyan gimnáziumi tárgy van, amely egy technikumban általában egyáltalán nincs, másrészt az azonos tárgyaknak is eltér a tantervük (többségében kevesebb az óraszám és alacsonyabbak a követelmények). Ha tehát átvennének, akkor szinte minden gimnáziumi tárgyból osztályozó vizsgát kellene tenned, ami megoldhatatlan. Egyedül egy újabb felvételivel juthatsz be egy gimnáziumba jövő szeptembertől, és természetesen elölről kell kezdened a 9. osztályt.


Áthidaló megoldásként viszont átjelentkezhetnél a következő félévtől egy másik, azonos szakú technikumba. Lehet, hogy ott jobban éreznéd magad.

2022. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tizenegyedikesként szerinted egy gimnázium akar bajlódni veled? Kémia, biológia, földrajz, fizika, második idegen nyelv, rajz, ének... tantárgyakból kellene csinálnod egy kilencedikes és egy tizedikes osztályozó vizsgát. Ha csak nem vagy kivételesen tehetséges, nem fognak veled foglalkozni.


Ha annyira gyenge gimibe akarsz menni akkor a brazilok közé fogsz kerülni (ilyen például a 8. kerületben a Lakatos Menyhért Gimnázium). Budapesten van néhány gyenge gimi, köztük jónéhány alapítványi is (ahol befizeted az alapítványi hozzájárulást és kettessel áttolnak ha lehetséges).


Ennyi idősen elmehetsz esti gimibe, ahová nem az agysebészek járnak, de ha akarsz akkor tanulhatsz.

2022. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen megoldást itt én is csak abban látok, ha egy azonos szakú technikumba megpróbálsz átjelentkezni, hátha átvesznek. Viszont gimibe... ha csak nem akarod újrakezdeni a 9. osztálytól az egészet, akkor nem fognak átvenni. Nagyon nagy lemaradásod lenne egy gimiben, azért sem vennének téged át.
2022. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!