Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha duplázok majd az egyetemi...

Ha duplázok majd az egyetemi felvételire melyik két tantárgyat nézik ha emeltezek is egy idegen nyelvből?

Figyelt kérdés

Tehát két tantárgyat néznek a duplázásnál. Ha pl.angolból emelt érettségizek (megnéztem, az egyetem elfogad egy idegen nyelvet), akkor az angolt már mindenképpen duplázzák.

Ha nem sikerül jól, akkor már nem választhatok másik két tantárgyat duplázni? Mert akkor gondolom nem kapom meg a plusz 50 pontot.



2022. szept. 10. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is: nem te döntöd el, hogy dupláznak-e. Úgy számolnak, ahogy a legjobban jössz ki. Ha ez a pont a duplázás, akkor úgy. Ha nem, akkor nem.

Másodszor: +50 pont akkor jár az emeltért, ha az a tárgy az egyik felvételi tárgyad.

Harmadszor: a duplázás a két felvételi tárggyal történik. Tehát ha az egyetem előír legalább egy emelt érettségit x tárgyból, akkor automatikusan az lesz az egyik felvételi tárgy is.

2022. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, bocsánat, valóban nem én döntöm el, ezt tudom, de akárhogy számolom, jobban fogok járni ha két tantárgyra nagyon felkészülök, tehát nálam szerintem duplázás lesz.

Nem ír elő emeltet semmiből, ezért nem értem. Minden tárgyhoz azt írja a felvételi követelményeknél, hogy emelt, vagy közép.

De közben rájöttem, hogy tényleg úgy logikus, hogy a kettő közül (ha duplázom) kell az egyikre emelteznem.

2022. szept. 10. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
A tárgyak felsorolása fölött sem írja, hogy az alábbiakból egyet emelt szinten kell teljesíteni? Mert a legtöbb esetben így szokott lenni. Milyen szakról van szó?
2022. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Keresem.

SE dietetika szak.

Lenne még egy kérdésem.

Ha pl.angolból emeltezek, az plusz 50 pont.

Ha franciából van még egy középfokú nyelvvizsgám, az még ezen felül plusz 28 pont?

2022. szept. 10. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, oda jó az angol emelt, jár érte +50 pont is (45%-os eredmény felett, persze). Azon kívül minden mással lehet duplázni, ami fel van sorolva, kivéve még egy idegen nyelvvel. De ismétlem, a lehető legtöbb pontot hozó módszerrel fognak számolni.

Igen, számolhatják a francia nyelvvizsgát, csak az angolt nem lehetne az angol emelt miatt.

Ezt nézegesd (az oldalsó menüpontokat is):

[link]

2022. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem írja, az azért van, mert mindegy, miből teszed az emeltet a felsoroltak közül. (Van, ahol nem mindegy, pl orvosira kell a biosz emelt.)

A francia +28 pont, igen.


Egy példa:

Angol 70% emelt

Matek 75% közép

Francia nyelvvizsga középfokú


(70+75)*2=290

290+50+28=368 pont.

2022. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Most már értem!
2022. szept. 10. 21:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!