Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a 2023-as felvétel...

Szerintetek a 2023-as felvételi időszakban mennyire fog felmenni a gyógyszerészetin a ponthatár?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire a többi jelentkező felviszi

Sosem lehet tudni

2022. szept. 15. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezotéria -> Jóslás. y
2022. szept. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most senki nem tudja megmondani. Alapvetően két dolog határozza meg a pontszámokat.

1. Hányan jelentkeznek az adott szakra. Ha többen, akkor valószínűleg emelkedni fog, ha kevesebben, akkor valószínűleg csökkenni.

2. A jelentkezőknek hány pontja van. Ha az adott évben a felvételi követelményként szolgáló emelt biosz és kémia érettségi nehezebb az átlagosnál, akkor csökkenni fog, ha könnyebbek lesznek, emelkedni.

Előbbit tavasszal teszik közzé, utóbbit pedig egyáltalán nem, az érettségi utáni véleményekből lehet következtetni rá. Biztosat pedig a ponthatárok kihirdetésénél fogunk tudni.

2022. szept. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ezzel az erővel a jövő heti lottószámokat is kérdezhetted volna. Az egyetemek még csak most állítják össze a felvételi rendszerüket. Ez akár radikális emelkedést vagy csökkenést is jelenthetnek a pontszámban.
2022. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Csak azért gondoltam hogy megkérdezem mivel most ősszel fogok emelt bioszból érettségizni és azért nyilván matekolok hogy mennyire kéne jóra megírni. Nyilván pontosan senki nem tudja előre, csak abból kiindulva hogy idén csökkentették úgy voltam vele valaki hátha jobban beleláthat a rendszerbe hogy mikor hogy szoktak növekedni (csak körülbelül)
2022. szept. 15. 16:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog számottevően emelkedni. Ha a bioszod meglett 70-en felül és a kémiád is olyan 60-70% simán összejöhet. 380-390 lesz a küszöb szerintem.


Mivel nagy a hiány gyógyszertári (! - nem iparban dolgozó gyógyszerészekből, ami miatt sokan neki mennek ennek a szaknak), ezért már a Kamara is nagyon döngeti a vészharangokat.

2022. dec. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!