Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hánny pontot lehet maximálisan...

Hánny pontot lehet maximálisan teljesíteni az érettségin?

Figyelt kérdés

Az ELTE pszichológia szakara akarok majd menni. Most ebben az évben kezdtem el a gimnáziumot. De nem árt szerintem ha tisztában vagyok azzal hogy miként kell majd teljesítenem.

Tizedikben előre hozott felsőfokú nyelvvizsgát teszek angolból. Amit biztos siker koronáz majd. De ezt nem tudom hogy hogyan működik, hogyan zajlik le, (bár ezzel kapcsolatban biztos idoben kapok majd infot) és azzal sem vagyok teljesen képben, hogy hány pontot érhetek el majd 12.ben amikor már mindennel "megvagyok".

Az ELTE pszichológia szakon 449 a ponthatár... és a kérdés az lenne...

Hogy az érettséginél mennyi a maximális pontszám? Hogyan kellene teljesítenem ahoz, hogy én majd ösztöndíjas legyek...(nem állnak a szüleim rosszul anyagilag, de nem akarom hogy felnőtt koromban ne tudjak úgymond a saját lábamon megélni... Nem szeretném őket még majd ezzel terhelni. Persze egyetem mellett dolgoznék de biztos, nem fedné a költségeket egy 150-180 ezres fizetés...)



2022. szept. 16. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
500 pont a max jelenleg. De 4 év múlva nagyon sok minden változhat.
2022. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy nézd meg a Felvin a pontszámítás módszerét, de most fog változni az egész felsőoktatási felvételi rendszer, tehát felesleges a mostani számolást, ponthatárokat nézned. Annyi a lényeg, hogy igyekezz jó jegyeket szerezni. Figyelj és jegyzetelj az órákon, mert úgy sokkal könnyebb az érettségire tanulni, hogy tényleg már csak át kell nézni az anyagot. 11-12.-ben főként a felvételi tárgyakra készülj (amiken lehet, hogy szintén fognak most változtatni valamennyit), de a többit sem jó elhanyagolni. Az egyetemen az angolnak és a biosznak fogod igazán hasznát venni, úgyhogy még ha nem is tervezel majd pl. bioszból érettségizni (jelenleg nem kötelező, de mire oda kerülsz, fene tudja, mi lesz), akkor is jó odafigyelni az órákon.
2022. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy előrehozott felsőfokú nyelvvizsga. Vagy elmész nyelvvizsgázni felsőfokon egy nyelvvizsga-központba, vagy előrehozott emelt érettségit teszel.


Az előzővel egyetértek.

2022. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

semmi baj, még nagyon-nagyon sok időd van. most először ne ezen stresszelj, hanem szokd meg a gimit, barátkozz, állj rá az új tanárok stílusára, szokd a tempót, ne aggódj, majd tizedik elejétől naponta öt kiselőadást meghallgattok az egyetemi felvételi rendszerről, mert akkor kell leadni valamikor majd a faktos órákra jelentkezést.

amúgy négyesnél a pont, van emelt szintű érettségi, de azt 10.-ben szinte tuti hogy nem teszed le, meg van felsőfokú nyelvvizsga, de azt is csak nehézkesen, ahhoz már nagyon nagy műveltség is kell a nyelvtudás mellé. (plusz pontszámilag most éppen pl jobban jársz, ha két középfokúd van, mint ha egy felsőd, de ez meg még addig hússzor megváltozhat)

2022. szept. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Olyan nincs, hogy “előrehozott felsőfokú nyelvvizsga”. Előrehozott érettségi van, nyelvvizsgát bármikor lehet tenni.

2. Az ELTE pszichológia szakon idén 452 volt a ponthatár, a 449 tavalyi adat. De ez egyébként is mindig változik, az adott évben felvételizők pontszámától függ, hogy mi a ponthatár (illetve a felvettek számától). Tekintve, hogy évről évre egyre többen jelentkeznek, és szinte mindig nő a ponthatár, nem hinném, hogy jövőre csökkenne/stagnálna.

3. Az önköltséges képzésre általában vagy ugyanannyi, vagy még magasabb a ponthatár. Idén pl. magasabb volt. Tehát hiába tudnának támogatni a szüleid anyagilag, akkor is jó eredményeket kell elérned, hogy felvegyenek.

4. A felvételi követelményeket éppen átalakítják, így nem tudni, mire lesz majd szükséged. A JELENLEGI rendszer alapján azt mondom, hogy első körben mindenkép maxold ki a többletpontjaidat (emelt érettségiért, nyelvvizsgáért, tanulmányi és sporteredményekért járnak pontok pl.), és ha odajutsz, a lehető legjobban írd meg az érettségiket (tehát kb. 90% felettire).

2022. szept. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
500 a maximális pontszám
2022. szept. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok én is szeretnék kérdezni- remélem nem haragudtok érte, de gondoltam kapcsolódik ide -

ELTE nemzetközi gazdaság szakra milyen tantárgyakból kell érettségit tenni és mit ajánlatok miből legyen emelt -egy tantárgyból javasolt emelt?- történelmen gondolkozom-

egy c1 nyelvvizsga biztos van angolból, ez mellé elmeltet azért teszek hátha az jobban sikerül .

Általános gimiből mennék.

Amit nem teljesen értek ha kettő emelt érettségim lenne akkor azt nem számítják közepének ha azzal jobban járok ?

Köszönöm ha valaki ír !

Ha valaki pont ezen szakon tanul kérem írja meg milyen variációt vitt hogy bejutott …

Nagyon szépen köszönöm !

2022. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A szakról nincs infóm, de minden kérdésedre választ kapsz a Felvin, mert az a hivatalos weboldal. Itt találsz mindent a pontszámításról (az oldalsó menüt és a szövegközi/kék hivatkozásokat is érdemes használni):

[link]

Itt pedig a szak idei felvételi követelményeit láthatod:

[link]

Ismétlem, ezek az idei követelmények és az idei pontszámítás. Mivel most össze-vissza módosítgatások folynak, amik 2024-től kötelezően, 2023-tól pedig várhatóan válaszhatóan lépnek érvénybe, ezért ne vedd teljesen biztosra, amit itt írnak, de jó kiindulási alap lehet. Erről itt van több infó, igaz, elég kevés:

[link]

"Általános gimiből mennék."

Ez senkit nem fog érdekelni, egyedül a pontszám számít (jelenleg).

Egyébként ezt abszolút nem bunkóságból mondom, de a GYK szabályzata szerint új kérdésként kellene az ilyeneket feltenni. Ez nem igazán kapcsolódik az eredeti kérdéshez, és akik ezt a kérdést követik, azok nem feltétlen tudják a választ a te kérdéseidre. Ezzel szemben ha külön kérdést írnál ki, akkor sokkal nagyobb eséllyel megtalálnád azokat, akik pl. erre a szakra jártak. Illetve szerintem keresgélj GYK-n a témában, mert rendszeresen látok olyan kérdéseket, amik a nemzetközi gazdálkodás szakról érdeklődnek (de tényleg, legalább hetente látok ilyen kérdést, pedig semmi közöm ehhez a szakhoz, úgyhogy nem követem direkt ezt a kulcsszót). Ha nem is feltétlen a pontszámítás kapcsán, de rengeteg véleményt lehet olvasni ezzel kapcsolatban. Szóval ezeket én átnézném a helyedben.

2022. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!