Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után szakközépiskola...

Érettségi után szakközépiskola lehetséges?

Figyelt kérdés
Ebben az évben érettségiztem, de szeretnék még tanulni. Ha mondjuk fodrász szeretnék lenni, elmehetek egy olyan középiskolába, ahol tanítanak ilyet? Innentől pénzbe fog nekem ez kerülni?
2022. szept. 17. 14:18
 1/2 anonim válasza:
100%
Vannak olyan intézmények, amik vállalnak felnőttképzést is. Az meg, hogy pénzbe fog-e kerülni az szerintem szakmától és iskolától függ.
2022. szept. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Két szakmát és egy szakképesítést tanulhatsz ingyen, ebből eddig nullát használtál el. Szakmát (mint pl. a fodrász) CSAK ingyen tanulhatsz, amíg nem használtad el az ingyenes lehetőségedet. Szakképesítést (pl. vagyonőr, mérlegképes könyvelő) tanulhatsz ingyen állami iskolákban és fizetősen felnőttképzési cégeknél - tehát itt az ingyenesség nem feltétlenül áll fenn.


Szakközépiskola nevű iskolatípus momentán nem létezik.

2022. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!