Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan legyek jobb a tanulásba...

Hogyan legyek jobb a tanulásban, hogyan szánjam rá magam, bármivel motiválom magam nem tart sokáig és kiégek? És bárhogy tanulok semmiből nem tudok 5-öst szerezni, pedig nem vagyok hülye gyerek (én mondjuk így gondolom).

Figyelt kérdés
Gyakorlás közben minden feladatom hibátlan és nem is csinálok könnyűeket, órákon majdnem mindere tudom a választ és megtudok oldani, de dolgozatnál hatalmas hibákat vétek. Segítsetek mit tegyek?!

2022. szept. 23. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Milyen jellegű a hiba, amit vétesz? Csak számolási vagy előjel hiba, vagy nem bírsz gondolkozni és a modellezésben van a hiba: rossz képletet alkalmazol, ilyesmi?
2022. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A képletet és az elméletet is tudom. Mindig valami tényleg szinte jelentéktelen dolgon csúszok el, érthetelenül fogalmazom, félre értem a kérdést/feladatot, vagy jóra gondoltam és mégis bolondságot írtam le, valamit nem számoltam bele, elfelejtettem mondjuk a 6-ot kettővel osztani stb.
2022. szept. 23. 16:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira arra figyelsz, hogy jónak kell lennie, hogy az apróbb dolgokat nem veszed észre. Otthon pedig nincs tétje így nyugodt vagy.
2022. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám ezt leküzdeni?
2022. szept. 23. 18:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnik reálisnak, hogy gyakorlás közben mindig minden 100%-osra sikerül, aztán dolgozatításkor pedig egyszer sem. Ha ilyen sűrűn vétesz hibát dolgozatokon, akkor az gyakorlás közben is elő szokott bukni. Szerintem nem gyakorolsz eleget.
2022. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan tudnám ezt leküzdeni?"

Úgy, hogy elfelejted az ötöst, mint célt, megelégszel a négyessel (időnként a hármassal is akár), tehát lazábban veszed, nem görcsölsz rá.

Legyen elég, hogy tudod magadról, hogy nem vagy hülyegyerek, ne akard folyton be is bizonyítani magadnak!

Ha viszont úgy gondolod, hogy még bizonyításra szorul a dolog, akkor vedd észre, hogy talán mégsem vagy annyira okos, mint ahogy gondolod - és akkor meg azért legyen elég a négyes vagy a hármas is akár.

Az a lényeg, hogy ne a jó jegy legyen a cél, hanem az, hogy minél többet megérts.

2022. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tom Benko ***** válasza:
Gondold át a tanulási módszered. Lazíts.
2022. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, bármennyire is hihetetlen tényleg ez a helyzet. De legtöbbször figyelmetlen szoktam lenni dolgozat közben és ha nem írok fizka dolgozatban mértékegységet egy helyen akkor már az egészet áthúzza a tanár és nem ad részponot se
2022. szept. 24. 23:10
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok, nálam ugyanez a helyzet csak a nyelvvel. Annyira a nehezebb nagyobb dolgokra figyelek, hogy jó legyen, hogy az apróbb dolgokat (ami pl. egyeztetés) rontom el. Én csak azt tudom tanácsolni, bogy nagyon alaposan át kell nézni a munkát, direkt figxelve a legapróbb részletekre.
2022. szept. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Te tökéletes vagy, és csak rajtad kívülálló dolgok miatt lesz rossz a jegy, ugyebár. Pont ezzel a hozzáálással nem fogsz javulni.
2022. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!