Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én idén fogok felvételizni...

Én idén fogok felvételizni gimi után mindenképp orvosira szeretnék tovább menni és a Lóczy Lajos Gimnázium természettudományos szakán gondolkoztam mert 2. évtől emelt óraszámú biosz és kémia van,mi véleményetek/tapasztalatotok a suliról tanárokról?

Figyelt kérdés

2022. szept. 23. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia :)

Szerintem szuper ötlet, hogy már most orvosi irányba szeretnél menni. Biztos, hogy a Lóczyba szeretnél menni vagy van esély a vetési biológia szakára? Én tapasztalatom szerint a másodikat jobban ajánlanám mert egy versenyszerūbb középiskola és azért bioszon/kémián kívül más érettségit is vinni kell.

Azért leírom, hogy én idén kezdtem az orvosi képzést, hogy valamit érjen is a véleményem.

Remélem azért, higy sikerül bejutnod oda ahova szeretnél :))

2022. szept. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ha egy erős/nehéz gimnáziumot választasz, mert már szokod a terhelést, és nem lesz akkora pofon az orvosin. Én könnyebb gimi után jöttem, és elég nagy koppanás volt, hogy itt mennyivel több energiát kell belefektetni a tanulásba, pedig azért számítottam rá, hogy nehezebb lesz. Sok sikert!:)
2022. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:) (A kérdező vagyok) Igen a vetésin iszonyat sokat gondolkozok en is es a családom is,az egyetlen dolog ami visszatart a teljes elhatározástól hogy rengetek jelenlegi tanárom beszél le róla folyamatosan ami nagyon megrémisztett mert olyanokat mondtak hogy a gyerekeket kikészíti az iskola és tönkremennek benne mellette nincs semmi szabadidő,természetesen nekem a tanulás lesz a legfontosabb hiszen tisztában vagyok vele hogy az orvosi egyetemekre nem gyerekjáték bekerülni,viszont sajnos a mentális egészségem a jelenlegi osztályom miatt nem a legjobb és ezért féltenek a szüleim a hallottak után a vetésibe engedni,persze az orvosi se leányálom én tudom jól gondolom csak szeretnék hogyha olyan gimis éveim lennének amiben boldog és egészséges gyerek leszek ezért gondoltak egy kicsit gyengébb gimire,nemtudom mennyi az esély hogy a Lóczybol is sikerüljön az orvosi biztos hogy kevesebb mint a vetésiből ezért tanácstalan vagyok
2022. szept. 24. 11:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jelöld be mindkettőt! A jelentkezési lapon amúgy is több iskolát/tagozatot ajánlott megjelölni. Ha tartanak nyílt napot, akkor menj el rá! Próbálj információkat, benyomásokat gyűjteni az oda járó diákoktól is. Az ideiglenes rangsor után még egyszer lesz lehetőséged sorrendet változtatni. Ha kiderül, hogy rosszul döntöttél, akkor meg lehet próbálni átjelentkezni a későbbiekben a másik suliba. A Vetésiből feltehetően könnyebb átjelentkezni a Lóczyba, mint fordítva.
2022. szept. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!