Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ingyenes állami grafikus...

Ingyenes állami grafikus képzéseket lehet online otthonról munka mellett elvégezni? Elsősorban olyanok válaszát várom akik ilyen szakot végeznek/tek. A meghirdetett honlapokon nem találtam erről információt. Ellehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
Magán vállalkozóként megéri?

2022. szept. 27. 13:46
 1/3 anonim válasza:
100%

Az iskolától kell megkérdezni, vannak esti tagozatok, de hogy most online vállalnak-e.


Amúgy ezek ilyen besűrített tanfolyamok, tehát sok sok önmunka, önképzés, gyakorlás szükséges. A fizetős tanfolyamok első modulzárójára (hívjuk fél évnek) a csoport fele elszivárog, mert rájönnek, hogy nem az ő világuk. Nagyon sok múlik azon, hogy te mennyit teszel bele, mert sok a hobby-grafikus, hétvégi Photoshop-os, aztán nem értik, hogy miért nem találnak munkát, vagy tudnak magukkal kezdeni valamit magánban.


Itt van két kérdésre válasz, olvasd át őket, hogy pályakezdőként mire lehet számítani.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2022. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a segítséget!

Egyenlőre nagyon motivált vagyok, szertnék pályát módosítani. Csak az a gondom, hogy az állami képzéseket lecsúsztam, szeptemberben már elindultak. A fizetős tanfolyamokon gondolkozom, hogy megéri e ennyi pénzt belefektetni? Mi van ha közben kiderül nem is nekem való. Nagyon sokféle véleményt hallottam, van aki szerint semmit nem érnek az ilyen képzések csak az egyetem. Te grafikus vagy? Hol végeztél?

2022. okt. 10. 08:56
 3/3 anonim válasza:
100%

Nem vagyok grafikus és [link]


Az a baj, hogy nem tudok mit mondani a kezdeti motivációdra, mert a fizetősre is nagyon motiváltan ül be mindenki és tűnik el a társaság fele a modulzáróra, mármint az elsőre. Utána meg még mindig vannak sokan, mint én is, aki nem helyezkedik el benne. Én azért nem, mert a mostani munkahelyem még fizet annyira jól, meg számítanak rám annyira, hogy nincs tervben a munkahelyváltás, de mellette mondjuk tudom magam képezni.


Azt tudom mondani, hogy van esély arra igen, hogy rájössz ez nem neked való, vagy elvégzed, de nem helyezkedsz el. Olvasgass bele bár művészettörténeti korszakba, nézegess Photoshop, InDesign és Illustrator videókat és eltudod szerintem azért dönteni, hogy ez érdekel-e. És ne dőlj be annak a belső érzésnek, hogy milyen jól néz ki a videóban, tök látványos, azokat neked kell megcsinálni videók nélkül.


Nem gondolom, hogy semmit nem ér az ilyen tanfolyam, inkább próbára van téve az illető elhivatottsága és kitartása, önképzése. Egyetem mellett is ugyanúgy tanulni és gyakorolni kell, nincs különbség ezen a téren, mert a fizetősön is van 20-20 tétel, művtöriből és szakelméletből. Szóval ha nem jó a ""tanulókád"", lusta vagy, majd valami rögzül, akkor az egyetem se lesz jobb.

2022. okt. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!