Érdemesebb a fogorvosit elkezdeni 25 évesen?

Figyelt kérdés

Pragmatikus okokból gondolkodom ezen, mivel a fogorvosi csak 5 év, a 6 orvosi után viszont ott van még 5 év specializáció. Abban sajnos nem vagyok jártas, hogy a fogorvosi diploma után rögtön kaphatnék-e állást, vagy ugyanúgy teljesítenem kellene-e valamilyen rezidensképzést?


A dilemmám fő oka az, hogy szeretnék gyereket vállalni (olyan 35 éves koromig), de ameddig még 30+ évesen rezidens lennék, addig fogorvosként már dolgozhatnék és pénzt kereshetnék.

Akinek van tapasztalata, annak megköszönném, ha írna pro és kontra érveket.



2022. szept. 29. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Csak megsugom hogy a fogorvosi alatt sokan elcegeznek egy fogaszati addzosztens es vegig dolgoznak. Ezalatt figyelik a dokit is es rengeteget tanulnak kozbe. Mire kikerulnek a kepzesbol, szinte teljes erteku munkat tudnak vegezni.
2022. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogaszati asszisztenst
2022. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fogorvosi diplomával azonnal el tudsz kezdeni dolgozni fogorvosként, specializálódni nem kötelező, de lehetséges pl.: szájsebészet, paradontológia, fogszabályozás stb. irányba. Nem vagy elkésve, vannak nekem is idősebb szaktársaim, de ha az áok az álmod az sem késő, olyat is ismerek,van aki később kezdi, csúszik stb. Számomra is a fok családbarátabb, ez is egy fő szempont volt a döntésemben és eddig én úgy érzem jó úton vagyok.
2022. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem sem vagyok még elkésve 25 évesen, mert fogorvosként már 30 évesen dolgozhatok, az áokon pedig kb. 35 éves koromra lennék csak szakorvos, de már az előtte lévő pár év rezidensképzés is munkának számít.


A szájsebészet-specializáció hány éves?

2022. szept. 29. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal 3,de ebben nem vagyok biztos. Az viszont fix, hogy rezidensként már kapsz fizetést.
2022. szept. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!