Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan ejted magyar beszélt...

Hogyan ejted magyar beszélt nyelvben ezeket: BA / BSc / MA / MSc / PhD- / DLA- ?

Figyelt kérdés

2022. okt. 2. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy le vannak írva (betűnként).
2022. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy, mint az első.
2022. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Általában betűnként mondják, vagy úgy, hogy “alapképzés”, “mesterképzés”, “doktori képzés” (vagy diploma).
2022. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Béescé, emescé
2022. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én személyszerint nem igazán szoktam ezeket a rövidítéseket használni, de az (egyetemi) tanáraim mindig úgy mondják, ahogy le vannak írva.
2022. okt. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szóval nem angolosan betűzve, vagy a teljes néven kimondva a rövidítést?

Pl. a dr.-nél fura volna ha valakinek a nevénél dé-er vagy dddrrr-t mondanék.

2022. okt. 3. 00:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyedül a PhD-t hallottam angol kiejtéssel, a többit egyszer sem
2022. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még a "píédzsdí" kivételével nem hallottam egyiket sem angol szerinti kiejtéssel. (Az viszont viszonylag elterjedt.) Magyar szövegkörnyezetben "béesscé-emesscé" vagy kimondom hogy mesterképzés, alapképzés stb.

Angol szövegben/beszédben például a "master(s)" kifejezéssel szoktam találkozni a rövidítés mellett még, de ott sem mondják ki végig hogy "master of science".


"Pl. a dr.-nél fura volna ha valakinek a nevénél dé-er vagy dddrrr-t mondanék."

A doktor más kategória, mert az gyakorlatilag a név része. Attól hogy rövidítve szerepel, még ki kell mondani. Hasonlóan, ahogy "ifjabb kovács pistike" helyett sem "íeffjépont kovács pistike" az "ifj. kovács psitike" kiejtése.

2022. okt. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

“Béescé”, “emescé”, “péhádé”, és az ebből képzett egyéb szavak, például “péhádézik”. Az egyetlen különbség az MBA amit senki nem mond “embéá”-nak, helyette “embíé”.


Nagyon ellenszenves, amikor valaki “píéjcsdí”-ről beszél.

2022. okt. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az MBA-t is embéának ejtem. Meg a BMW-t sem ejtjük béem duplavének mint az angolok.
2022. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!