Gimnázium vagy Technikum?

Figyelt kérdés
A győri Jedliket (gépésztechnikus) vagy inkább egy erősebb gimnáziumot kéne válasszak ha ezek után gépészmérnökire szeretnék menni?

2022. okt. 2. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

A technikum akkor jo, ha tudod hogy ez tényleg érdekel téged és erre szeretnél tovább menni ahova jól jön ez a tudásod. De ezt még nem igazán tudja az ember általános iskolában, így én inkább a gimit javaslom.

Egy erősebb gimnáziumban jobban felkeszitenek az érettségire is, és sokkal nagyobb eséllyel fogsz indulni. Ellenben ha nem akarsz egyetemre menni, akkor jó a technikum mert ad szakmát, de te írtad hogy mennél egyetemre

2022. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Én technikusi után mentem egyetemre, mérnöki kar. Gimisek hullottak ki mint a legyek
2022. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Persze, lehet technikun után is, sőt ha tényleg olyat tanultál előtte amit ott tudsz kamatoztatni akkor meg előnnyel is indulsz. Ellenben, lehet 7-8.os fejjel o azt gondolja, hogy ő mindenképpen gépésztechnikus lesz, ezt tanulja 4-5 évig, majd kitalalja hogy mégsem és nem tud rajta változtatni, mert azt tanulta, abból fog érettségizni. Értitek mit mondok
2022. okt. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha felvesznek, akkor mindenképpen a gimnáziumot javaslom. Két okból is.

- Már korábban is írta valaki, hogy te még nagyon fiatal vagy, nem tudod biztosan, hogy mi érdekel. A gimiben még lesz 4 éved ezen gondolkodni. Nem állítod már most magadat kényszerpályára.

- A gimikben jellemzően jobb képességű gyerekek vannak, jobb lesz a légkör a tanulást illetően. A tanárok is jobbak emiatt.


"Én technikusi után mentem egyetemre, mérnöki kar. Gimisek hullottak ki mint a legyek"


Én erre meg azt mondanám, hogy egy nem nevesincs egyetemen a hallgatók 95%-a alapból gimnáziumból jött és nem ők hullanak, mint a legyek. :) Nagyon-nagyon kevés embert ismerek, aki technikumból jött volna országos szinten nevesebb egyetemre.

2022. okt. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha gépészmérnök leszel, akkor egyértelműen a gépészeti technikumot. Az több alapot ad ehhez. Ha mégis meggondolod magad, nem tragédia, ha amúgy más tekintetben is jó színvonalú az iskola. Itt nem egy szakmunkásképzőről beszélünk, nem a korábban legrosszabbul tanulók járnak oda!
2022. okt. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Melyik az a nevesincs egyetem ahol gépészmérnöki oktatás van? 🤦 Ne gondold hogy nagy különbség van az egyetemek között, tudom mert jártam BME re is és az SZTE re is de tudjuk itt mindent is jobban tudók vannak
2022. okt. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

"Melyik az a nevesincs egyetem ahol gépészmérnöki oktatás van? "


Na, ezekből mondjuk mennyit ajánlanál? :)


Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar

Debreceni Egyetem Műszaki Kar

Dunaújvárosi Egyetem

Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar

Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Műszaki és Informatikai Képzések Központ

Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar

Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kar

Nyíregyházi Egyetem

Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar

Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar

Pannon Egyetem Mérnöki Kar

Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar

Széchenyi István Egyetem Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar

Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar

2022. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindenképp a technikumot válaszd. Én ugyan élelmiszermérnökire járok de azt látom azok akik hasonló technikumba jártak előtte már csomó dolgot megtanultak ott, plusz van egy csomó gyakorlatias tárgy is ami nekem aki gimnáziumból jött kicsit nehéz. Az meg,hogy a gimnázium jobban felkészít az emelt szintű érettségire, az én esetemben nem igaz. Nálunk magadtól készültél,vagy aki nem magától az fizetett különtanárt. Pedig nem egy elismert gimnáziumba jártam.
2022. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem mindenképp Jedlik

Matekot emelt szinten tanulod

Nyelv oktatas elég jó

Szakmai orák még első két évbe kb ugy a semmivel egyenlő de utána már lesz rendesen

Ugyanerre a szakra járok, ha gondolod irj pm

2022. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy menj technikusira, hogy az új rendszer szerint az ötödik évben kapod meg az érettségit.
2022. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!