Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik most 11.-esek vagy akár...

Akik most 11.-esek vagy akár az alatti évfolyamra járnak és orvosira készülnek. Ti mit szóltok a pont változtatásokhoz?

Figyelt kérdés

2022. okt. 2. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Helyeslem a szóbelit és hogy a magas szintű nyelvtudást honorálják. Továbbá, hogy csak az angol és német nyelv kiemelt e tekintetben. Helyes, hogy már nem lehet 40 pontot kapni hátrányos helyzetért, ami egy nonszensz volt. Az is jó, hogy munka tapasztalatért is adnak pontot.
2022. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen megértem, hogy miért vannak ezek a változások, csupán azzal nem teljesen értek egyet, hogy ez ilyen hirtelen lett, hiszen eddig nem ezekre készültem. Nem értem, hogy miért ad a SOTE 10 pontot művészi alapvizsgára.
2022. okt. 2. 22:57
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Nem hirtelen lett, mert 2 év van a felvételiig. A művészi alapvizsga is egy teljesítmény, pont olyan, mint egy sporteredmény.

Nincs olyan változás, amely egy erre a szakra készülőt rosszabb helyzetbe hozna, mint a korábbi követelmények.

2022. okt. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Már nem vagyok érintett, de ezredszerre is kiütközött a Fidesz patkány oldala: megint kimaradt a társadalmi és szakmai egyeztetés. A semmiből jött egy törvény vagy rendelet, hogy mostantól így lesz és pont. Senkinek sincs ideje felkészülni vagy a kifogásait, észrevételeit jelezni.
2022. okt. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
4. 2 év van rá felkészülni. Az egyetemek döntenek , ez így teljesen jó.
2022. okt. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan változás, amely egy erre a szakra készülőt rosszabb helyzetbe hozna, mint a korábbi követelmények."

Szintén 11.es vagyok. De igen, engem például sokkal rosszabb helyzetbe hoz. Én sem készültem ilyenekre, és nem is igazán értek egyet konkrétan a Semmelweis Egyetem szabályaival. Nyilván nem lehet mindenkinek jó, de az, hogy a művészeti alapvizsga 2x annyi pontot ér, mintha valaki hátranyos helyzetű, azt én kicsit igazságtalannak vélem.

(Ezért is változott esetemben a terv, és inkább Pécset célozom meg, mivel ott ahogy olvastam, még mindig 50pluszpont jár az emelt szintű érettségiért.)

2022. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A hátrányos helyzet nagyon tág fogalom. Egy dadogós kaphat 40 plusz pontot, vajon miért? Nagyon helyes, hogy a hátrányos helyzet nincs túldotálva. Az élet sem ilyen.

A többi egyetem is hasonló változtatásokkal fog élni, főleg komoly szakokon.

2022. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A dadogós fogyatékos kategóriába tartozik tudtommal. (Szintén 5 pont). Tudom, hogy az élet sem ilyen, de attól még igenis nehezítés sokaknak. Valaki, aki (vagy a szülei) tudja finanszírozni pl. a zenélést, le tud tenni egy művészeti alapvizsgát, kap 10 pontot. Más meg ehelyett esetleg dolgozik, hogy legyen miből finanszíroznia a könyveket, vagy bármit, és semmilyen támogatást nem kap. Nem azt akarom mondani, hogy egy művészeti vagy sporteredmény elérése nem igényel rengeteg energiát, kitartást, tehetséget,de egyeseknek igenis nehezebb a helyzete így.
2022. okt. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, szerintem a legtöbb orvosira készülőnek nehezebb dolga lesz, az emelt szintű érettségik mellett érdemes OKTVre, nyelvvizsgára készülni, ha nincs, vagy csak egy... ( Egy felső és egy középfokú nyelvvizsgával nincs meg a SOTEn az 50 pont)Tekintve, hogy eddig alapból megvolt a 100 többletpont, feltételezem sokan nem számoltak ilyenekkel az elkövetkezendő 2 évre.
2022. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. Esélyegyenlőség kategóriába tartozik. ami meg széles kör.
2022. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!