Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia-kémia tagozatos...

Biológia-kémia tagozatos vagyok, hova tovább ha nem orvosi?

Figyelt kérdés
Nagyon jó vagyok ebből a 2 tantárgyból és szeretem is őket, érdekelnek, viszont az orvosihoz nincsen elég tudásom. Arra lennék kícáncsi, esetleg milyen egyetemre tudnék menni/minek tanulni ami nem feltétlenül orvoslás. Előre is nagyon köszönöm ha bárki tud válaszolni, hihetetlen hálás lennék!!

2022. okt. 4. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Senkinek nincs elég tudása az orvosihoz, mikor felvételizik, azért van az egyetem, hogy ott tanulsz.


Ezzel a párossal:

Gyógyszerész,

Kémia-Biológia szakos tanár,

Biomérnök,

Kémia,

Biológia,

Vegyészmérnököt nem tudom, hogy ide lehet -e tenni.


Az már más kérdés, hogy melyik szakkal milyen munkát tudsz megcsípni, és milyen anyagi körülmények között tudsz élni.

Talán lehetőségek, fizetés szempontjából az orvosi a legjobb.

2022. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Én is azt mondanám, hogy próbáld meg az orvosit, ha esetleg érdekel, és tényleg szereted a biosz-kémiát..

Idén érettségizel?

2022. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
A biológia elég széleskörű tudományág.Az orvosihoz elsősorban az anatómia ismerete szükséges.(orvosi egyetem:6 év) A biológia-kémia párosítással pl.még a sejtbiológia,tengerbiológia és a biokémia szakterülete is foglalkozik.
2022. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kereső, jelöld be a biológiát, kémiát az érettségi követelményeknél, az már egy jó szűrő:


[link]

2022. okt. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha szívesen dolgoznál egészségügyben de nem szeretnél orvos lenni akkor is vannak lehetőségek.


Lehetsz diplomás ápoló, mentőtiszt, gyógytornász, dietetikus, ha nő vagy akkor védőnő/szülésznő

2022. okt. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanár, biológus, kémikus/vegyész (ezen belül is van a biokémiai szakirány, ami nagyon érdekes), biomérnök, állatorvos
2022. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!