Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldi ösztöndíjasok miért...

Külföldi ösztöndíjasok miért mennek el hétköznapi munkát végezni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az egyik munkatársam Afrikából jött ide nem tudom mit tanult de ott a neve előtt a Dr. és bakterként dolgozik. Az egyik gyrososban megkérdezem az iráni eladót hogy hogy került Magyarországra. Azt mondta vegyészmérnöknek tanult de munkaszerződésre cserélte az ösztöndíjat.

Ha jól tudom Fekete Pákó is jogot hallgatott bár ő talán jobban járt a médiával.



2022. okt. 6. 11:43
 1/1 anonim ***** válasza:
95%

egyrészt mert ilyen szép rasszista társadalmunk van itt európában, másrészt mert eu-n kívülieket foglalkoztatni az euban egy rakat papírmunka, és helyenként pénzbe is kerül a cégnek, és nagyon kevés olyan van, aki van olyan emberséges hogy végigmenjen ezen a folyamaton valakiért.

én együtt takarítok bécsben egy majdnem negyven éves kínaival, aki az ötödik masterét kezdi építészmérnökin (változatos szakosodásokkal), négy diplomája van, de muszáj egyetemeznie és mellette diákmunkát végezni, mert csak így kap vízumot, hogy maradhasson. nem mehet haza, valami politikai dolog, valószínűleg börtönben rohadna el, de ez ugye nem elég veszélyeztetettség ahhoz, hogy menedékjogot kapjon. pazarlás emberben és anyagban is, de ugye európát jól meg kell védeni mindenkitől aki nem ide született.

2022. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!