Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi asszisztens képzést hol...

Jogi asszisztens képzést hol érdemes végezni? Milyen lehetőségek nyílnak meg vele?

Figyelt kérdés

Bölcsészdiploma mellé tanulnám.

Bármilyen releváns tapasztalat érdekel. Köszönöm!



2022. okt. 10. 04:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Miskolcon végeztem el. Semmi lehetőségem nem nyílt meg vele. Semmi munkalehetőség nincs vele, főleg vidéken. Max arra jó, hogy "belekóstolsz" milyen is a jogi kar, és mégy tovább pl jogász szakra.
2022. okt. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia én a károlin tanultam ezt. Nem fejeztem be! Az órákról: 2/3 hasonló az óráknak mint osztatlanon , nincs róma pl ami könnyebbség.

Én 1 szemesztert csináltam csak belőle.

Fogalmam sincs mire lehet jó. Én nem gondolom , hogy baromi hasznos lehet. Nézd meg mennyi jogász van akik szerintem egy idő után kiszorítják ezt a végzettséget.

2022. okt. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Papírforma szerint amit a neve is sugall: jogi területen tudsz középfokú végzettséget igénylő munkakörben dolgozni. A gyakorlatban nem egy keresett végzettség, ugyanis ezeket a munkaköröket jellemzően olyan jogászok töltik be, akiknek bár a papírjuk megvan, de nem különösebben tehetségesek és/vagy ambiciózusak, esetleg valamilyen külső körülmény miatt nincs lehetőségük feljebb lépni.
2022. okt. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, figyi, elvileg mondjuk egy ügyvédi irodában nagyon jó titkárnő/ügyintéző tudnál lenni, illetve bíróságokon is biztos előnnyel indulnál egy leírói pozícióért.


Viszont egyikhez sem követelmény ez a végzettség, és én ügyvédként sem nagyon látom, hogy a legtöbb ilyen dolgozó ezzel lenne. Mi az irodában nemrég kerestünk titkárnőt, és nem írtuk elő, hogy legyen jogi asszisztens - nem is olyat vettünk fel végül.

2022. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem _érdemes_ elvégezni.
2022. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg szétnézel közigálláson vagy bárhol, még a jogi asszisztensi munkáknál is jogász végzettséget kérnek.

Ez egy rakás ...

2022. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkoztam egy időben, de nem kezdtem el azok miatt, amiket már előttem is írtak. Nekem is bölcsészdiplomám van, és jelenleg levelezőn pénzügy és számvitelt tanulok felsőoktatási szakképzésben. Ha ezt végig tudom csinálni, és nem fogy el a motivációm, akkor talán még megpróbálkozom a mérlegképes könyvelő képzéssel.


Még korábban az igazságügyi igazgatási szakon is gondolkoztam, de az nem tudom, hogy jobban megéri-e, mint a jogi FOSZK, vagy ugyanott van vele az ember...De mivel én az elhelyezkedési esélyeimet szeretném növelni, így a pénzügy-számvitel jobb döntésnek tűnt, pedig nagyon humán beállítottságú voltam mindig is.

2022. okt. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!