Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mérnöki diplomám van, és a...

Ha mérnöki diplomám van, és a hozzátartozó mester is meg van, akkor bölcsészettudományi egyetemre melyikkel vennének fel?

Figyelt kérdés
Nem számít az, hogy a diplomám műszaki területen van? Ugyanúgy számolnák a pontjaimat, mintha frissen érettségiztem volna vagy figyelembe veszik a két oklevelet? Történelem alapszak érdekelne.

2022. okt. 14. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy az ötös diploma beszámít alapszakos jelentkezésbe, 400 pontért. Ennek nem ismerem a pontos menetét, gondolom kapcsolódnia kell a korábbi végzettségnek az aktuális jelentkezéshez valamennyire.

Esetedben nem valószínű ez, így simán úgy számolnak, mint ha most érettségiztél volna, tehát azokból a pontokból, eredményekből.

2022. okt. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Elment az eszed? Töri alapszak?
2022. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez szomorú, mert nincs emelt szintűm töriből. Kicsit igazságtalan így a rendszer.


Érettségi után ez a két szak tetszett. Töriből és természettudományokból otthon vagyok, így lettem villamosmérnök, mert azzal nyilván több mindent kezdhet az ember, mint egy töri alapszakkal, de most úgy adódott a helyzetem, hogy beletudok vágni még egy alapképzésbe. A töri az ami a mai napig megmozgat és érdekel, simán eltudnám magam képzelni pl töri tanárnak, de sajnos, ha ilyen a rendszer, akkor ez ugrott és csak műszaki képzések területéről tudok csak válogatni vagy továbbképzések.

2022. okt. 14. 19:42
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
De akadályoz benne valaki, hogy magántanárhoz járjál, plusz beszerezd az érvényes tankönyveket meg tanulj és mondjuk 2024-ben letedd az emelt törit?
2022. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A töri alapszak nem olyan, mint ahogy elképzelik azok, akik sose jártak oda. Az én egyik szakom a töri volt és láttam, hogy a szakot csak az a 2-3 ember végezte el, akik ma már a mesterszak után PHD-nek.
2022. okt. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Igen, de nyilván sokan nem azért hagyták abba, mert képtelenek elvégezni és feladták, hanem mert átgondolták, mekkora fizetés néz ki nekik.
2022. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6. Az erről való gondolkodásig el sem jutottak. Elég volt nekik F.B. akadémikus úr egy-két vizsgája.
2022. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ki az az F.B.? :)
2022. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8. Aki nála átment a vizsgán, az azért jegyezte meg egy életre a nevét, aki meg nem, az azért.
2022. okt. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Most utánanéztem: a levelező történelem alapszakra Pesten a Pázmányon és a Kodolányin, Pécsett, Szegeden és Szombathelyen is lehet felvételizni egy meglévő diploma alapján. Ha valamelyik diplomád a kettő közül legalább jó minősítésű, pusztán az alapján bent vagy, nem kell tehát emelt érettségit tenned történelemből.


Azt azért gondolom, tudod, hogy a történelem szakos alapdiploma munkaerőpiaci értéke nulla. De gondolom, neked ez inkább hobbi lenne, nem ebből akarsz megélni.

2022. okt. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!