Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing [logisztika] FOSZK szakról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ér vmit magában?

FOSZKRÓL hogy lehet pontot szerezni, hogy át lehessen menni utána alapképzésre is?

Mennyire nehéz szak?

Mennyire kell jó matek hozzá?

Van-e értelme foszkra menni alapképzés előtt?


Megéri elvégezni ezt a képzést? Mennyire hasznos?


Fix nem tudnék bekerülni az alapképzésre egyből, mert nem vagyok olyan jó tanuló. Ezért érdekelne a FOSZK



2022. okt. 14. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem éri meg foszkra menni.

Ha nem vesznek fel egyből alapképzésre, inkább maradj otthon 1 évet, és dolgozz, tanulj.

Nem kell matekzseninek lenni kermarkon.

2022. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért nem éri meg?
2022. okt. 14. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Mert pontosan ugyanazokra az állásokra tudsz pályázni majd vele, mintha nem vettél volna részt a képzésen, szó szerint semmit sem fog hozzáadni az életedhez, sőt, még az idődet is rabolja. Én is azt javaslom, hogy alapképzésre menj, mert az valóban a segítségedre lesz az életben. Ha nem jön össze, akkor meg ne szenvedj ilyen felesleges dolgokkal, a FOSZK-szarságokat egytől egyik el kell felejteni, zsákutca.
2022. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ha teljesítek egy foszt (4 félév) tudtommal 3 félévvel lerövidül az alapképzés is
2022. okt. 14. 22:31
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
#4. Ezt én sajnos sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom, de szerintem még akkor sem éri meg, ha ez így van. Egyébként emlékszem olyan évfolyamtársakra, akik az alapképzés előtt csináltak ilyet, végül néhány tárgyat el tudtak fogadtatni, de olyan túlságosan sokkal beljebb nem voltak...igaz, ez majd' 10 éve volt.
2022. okt. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvégeztem a 2 éves Foksz-ot, utána 5 félév alatt a BSc képzést (fél évet csúsztam). Ez összesen 9 félév volt. Ha alapból BSc-re mentem volna, az lett volna 7 félév. Időben jobban megérte volna, ha rögtön alapkézésre megyek.
2022. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy logisztikai és száll. ügy. szakmám, sokáig gondolkodtam a FOSZK-on de lényegében nem éri meg arra jutottam. Hiába számít be pontba, ugyan azokat az állásokat tudod vele megpályázni amit én ezzel az okj-vel.


Sztem az is többet ér ha felsőfokon beszélsz egy nyelvet mint önmagában ez, a diplomához úgy is kellene, anélkül nem kapod meg és kapsz érte 40 pontot.


Az okj-vel meg felsőfokúval van 280 pontom amivel már tudok menni tovább igaz önköltségesen.

2022. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Gondolom BGE-ről van szó. Egyébként ott igen, lerövidül 4 félévre a képzés, ha mindent időben megcsinálsz, tehát FOSZK+ Alap összesen 8 félév lesz a 7 helyett.


Ér vmit magában? - Magában kb annyit, mint egy OKJ-s logisztikai ügyintézői, a semminél jobb, szerintem ha választani kell, hogy OKJ vagy ez akkor ennek több értelme van, komolyabb egy fokkal talán, de érdemes szerintem befejezni és diplomázni.


FOSZKRÓL hogy lehet pontot szerezni, hogy át lehessen menni utána alapképzésre is? - A FOSZK képzés végén kapott jegyed alapján kapsz plusz pontot, minél jobb annál többet. ( Talán 40 a max, de erről a neten van infó).


Mennyire nehéz szak? -Abszolút teljesíthető, persze tanulni kell azért, van 1-2 nehezebb tárgy,főleg amik egyeznek az alapszakos tárgyakkal, pl pénzügy, számvitel de ha tanulsz rá simán hozható.


Mennyire kell jó matek hozzá? - Foszkon nincs külön matek, csak alapszakon. Van 1-2 számolgatós tantárgy, de ott a matek része kb összeadás/kivonás, szorzás/osztás.


Van-e értelme foszkra menni alapképzés előtt? - Ha nem vesznek fel alapból alapszakra államira akkor igen. Picit hosszabb a képzés, viszont így 7 félév helyett csak 4-et kell kifizetned, ami azért nem kevés pénz. ( feltételezve, hogy FOSZK-ra felvesznek államira). Illetve ha nem sokkal maradtál el, akkor akár utána a plusz pontok miatt be is kerülhetsz alap államira.



Megéri elvégezni ezt a képzést? Mennyire hasznos? - Ezt szerintem megválaszoltam a mennyit ér kérdésnél.

2022. nov. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!