Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a 21. században...

Szerintetek a 21. században mely szakmák a legjövedelmezőbbek, milyen irányba érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

Éppen pályaválasztás előtt állok és szeretnék ötleteket gyűjteni, hogy milyen egyetemi szakokra érdemes jelentkezni.

Persze, tudom, hogy az a legfontosabb, hogy jól érezzem magam a munkámban, legyen a munka hivatás, az sokkal többet számít, mint a pénz, blablabla, igen, értem, de az embernek igenis meg kell válogatnia, hogy milyen szakterületen érdemes elhelyezkednie, szóval ezeket a hegyibeszédeket légyszi hanyagoljuk.

Elsősorban a természettudományok, reálos tantárgyak vonzanak, biosz, matek, fizika… Néztem a gazdaságinformatikust, valamint a molekuláris bionikai mérnököt (+info-bionika mérnöki angol mesterképzés, mindkettőt a Pázmány indítja). Orvosi szakmán is elgondolkoztam, mert nagyon szeretem a biológiát és egy gyönyörű hivatásnak tartom, de vannak kétségeim, leginkább a lelki része, ami aggaszt (vizsgák, rengeteg anyag, stb.). Fizika, biosz emeltet írok és most októberben angolt.


Mi a véleményetek, tapasztalatotok? Elsősorban külföldben gondolkozom, de mivel nem tervezek örökre kint letelepedni, az sem rossz pont, ha Magyarországon is jövedelmező szakma.



2022. okt. 17. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően fontos az is, hogy meg tudj a szakmádból élni és el tudj benne helyezkedni.


Molekuláris bionika + info-bionikát végeztem, igazából az a gond vele hogy mindenből van benne egy kicsi de semmiben sem mélyülsz el igazán. Végül programozó lettem mert a matek tudásom meg volt a képzés miatt, plusz mesterképzés során az infora fókuszáltam.

Ezen fellül a szak nem egyszerű, van benne kémia, matek, biosz, fizika és infó is. Sokszor úgy éreztem hogy más szakokon megvoltak a felkészítő tárgyak, nálunk meg egyből a mélyvívbe kerültünk különösebb felkészülés nélkül.


Gazdiinfó is kb hasonló, nincs benne elég gazdasági rész, hogy igazán elmélyedj a dologban, ami meg van azt kb magadtól is meg tudod tanulni, egy jó programozói alappal sokkal jobban jársz amit egy proginfó meg tud adni.


Orvosihoz szükséges az erős biosz ÉS kémia tudás is, nem egyszerű szak.


Jövedelmileg infóval jársz a legjobban szerintem, mert jól fizet, mindenhol keresett és tudod vegyíteni más dolgokkal ha épp azok érdekelnek. Ha érdekel a fizika és a biosz akkor specializálódhatsz orvosi képfeldolgozásra vagy éppen szimulációkra, bioinformatikára stb.

2022. okt. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm ezt a gyors és kimerítő választ. A molekuláris bionikával szakmán belül nem tudtál volna elhelyezkedni külföldön/itthon?
2022. okt. 17. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Külföld jó kérdés, igazából a gond vele az hogy nem egy ismert szak amit könnyen felismernek az emberek.


Ahogy néztem szaktársak egy nagy része, ahogy én is programozóként kötöttünk ki. Itt annyi az előnyünk hogy data science és egyéb kicsit "különlegesebb" helyeken szeretik a mi szakunkat mert van rálátásunk a tudományokra.

Egy másik nagy rész valamennyire szakmán bellül tudott elhelyezkedni pl Becton Dickinson, én ezt kb a biotobot munkához hasonlítanám, mert kutatni PhD nélkül elég nehézkes. Ami megy PhD nélkül és nem biorobot munka az a bioinformatika különböző vonalai, mint génadatbázisfejlesztés, képfeldolgozás és társai.

Sokan ezért mentek PhD ra végül és most azok külöböző helyeken kutatnak. Hogy mennyivel járnak előbbre mintha másik szakot végeztek volna, ezt nehéz megmondani.


És nagyon nagyon sokan estek ki a szakról. SZTEn 60-an indultunk, kb 10 ember végzett időben és kb 25 ember végzett csúszással BSc-n.

Ahogy mondtam mindenhez is értened kell/meg kell tudnid tanulni és a legtöbb ember nem ennyire diverz.

2022. okt. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azta, nagyon köszönöm a válaszaidat és gratulálok a diplomádhoz :)
2022. okt. 18. 07:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Matek szakon vagyok. Ha nem elméletin van az ember, nagyon keresett. Megtanulunk programozni is, és az erős matek alapoknak hála pénzügyben is imádják. Egyetem mellett pl egy bankban kutatok. Nagyon fun. De ott van a data science, AI vonal is. Rengeteg a lehetőség.

Pénzügyben amúgy ha itthon nem is annyira, külföldön irgalmatlan pénzeket fizetnek. Ide azért jönnek a nagy bankok mert olcsó a munkaerő khm. Viszont ajánlom guglizz ki olyasmit, hogy "quant salary", "risk manager salary" stb. Brutális. Ha ezzel egyszer kimész, nem akarsz majd visszajönni :D

2022. okt. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi! Jofej vagy, sok sikert az egyetemen es gratu :€
2022. okt. 26. 11:38
 7/7 A kérdező kommentje:
:)**** :D
2022. okt. 26. 11:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!