Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a legnehezebb tantárgyak...

Mik a legnehezebb tantárgyak fogorvosin? Mennyit tanultok? Könnyebb, mint az általános orvosi? Hogyan épül fel egy év?

Figyelt kérdés
Főként az 1. 2. év érdekelne, azt hallottam, hogy a 3. évtől elég sok időt/tanórát a gyakorlat tesz ki. Ha valaki tudna mesélni ezen felül is a fogorvos képzésről (Semmelweis) azt is megköszönöm.

2022. okt. 18. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Anatómia.
2022. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugyan azt az anatómiát tanuljátok (részletesség, vizsgakövetelmény, stb) mint az altalanos orvosisok?
2022. okt. 18. 14:13
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Igen, ugyanaz
2022. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a Semmelweison mivel másabb, de nálunk Szegeden bár megtanuljuk olyan részletességgel az antómiát, mint az általános orvosisok, azonban nem kérik olyan részletesebben számon. ÁOK-n az anatómia szigorlaton a társaság kb fele bukott elsőre, nálunk a többség átment. Ehelyett viszont van anyagtanunk, ami eléggé szivatós, na ez egy kb olyan nehézségű tárgy, mint ÁOK-n az anatómia. Semmivel se könnyebb, mint az általános orvosi, de nehezebb se. Csak más a kettő, pl élettanból se megyünk bele annyira részletesen a dolgokba, mint ÁOK-n. Viszont cserébe vannak olyan szivatós tantárgyak, amik ÁOK-n nincsenek. Ne B lehetőségként gondolj a FOK-ra, hanem úgy gyere ide, ha tényleg ez érdekel.
2022. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-as vagyok, annyi még kimaradt, hogy az első év viszonylag lightos, akkor tényleg csak az bukik ki, aki nem hajlandó leülni tanulni. Másodévtől viszont eléggé beindulnak a dolgok, és szerintem harmadévtől se könnyebb. Az első másfél hónap minden évben még laza de onnantól kezdve megindulnak a demók, amikre azért kell készülni rendesen, tehát évközben is kell tanulni rendesen. Aztán jön a vizsgaidőszak, ami eléggé sokkoló tud lenni elsőre, de amúgy hozzá lehet szokni, abban az időszakban kb egész nap tanulsz, míg szorgalmi idődzakban napi 3-4 óra tanulással megvagy. Kivétel az első év, akkor kb heti 3-4 órát tanultam szorgalmi időszakban, és meglett minden elsőre. Az első ŕv nagyon arról szól, hogy hozzászokj sz egyetemi légkörhöz, meg ismerkedj, mert a barátok aranyat fognak érni ezalatt az öt év alatt, és ha elég mély baráságok születnek, akkor utána is.
2022. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%
2. Még tesi tanárin is ugyanúgy kérik számon az anatómiát, mint orvosin.
2022. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. :)
2022. okt. 18. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én PTE-n végeztem, nálunk az első év is volt majdnem annyira szóró, minta másod. Nehéz volt a molekuláris sejtbiológia, de 2. év végén az anatómia szigorlatra kellő anyagmennyiség annak sokszorosa. Mi anno együtt voltunk az általános orvosokkal, az élettan teljesen ugyanaz volt, az anatómia 90 %-ban, kevesebb alsó végtag kellett, de több fej-nyak például. Összességében azt első 2 évben az anatómia, szövet-és fejlődéstan a legnehezebb a mennyiség miatt, én szigorlatra vizsgaidőszakban úgy készültem 2 hetet (reggeltől estig tanulás), hogy új infó már nem volt benne, gyakorlatilag csak ismételtem.

6-os. Igen tudjuk, mindenhol úgy kérik az anatómiát, mint orvosin, ehhez képest, mikor tesi tanári szakon tanuló ismerősömnek feltettem 2 keresztkérdést, ami nálunk még beugrónak is gyenge lett volna, olyan bambán nézett rám, mintha rakétatudományról lett volna szó.

2022. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 as jó
jan. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!