Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 17eves lany vagyok. 10.es....

17eves lany vagyok. 10.es. Es evvesztes. Szeretnem otthagyni a sulimat es esti gimit elkezdeni. (?)

Figyelt kérdés

Jelenleg pedagogiai aszisztens szakon tanulok.

Es erdeklodni szeretnek hogy, hogy megy ez az egesz? Atvesznek siman esti suliba ha szakgimibe jarok?

Nem nagyon vagyok ezzel tisztaban megkoszonnem ha par infot leirnatok.

Pl. Ha 10.es vagyok akkor mar csak 2 evet kell kijarnom esti suliban?

Az esti sulit konnyebb elvegezni mint egy rendes gimit?

Vagy ott is nagyon komolyan vesznek mindent?

Budapesten/Újpesten vagy Pestmegyeben ha tudnatok ajanlani jo esti sulikat megkoszonnem:)❤️



2022. okt. 18. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10.-es vagy, akkor 3 évet kell kijárnod (10,11,12).

Nem könnyebb elvégezni, mert a negyedét nem adják le az anyagnak, csak azt, ami nagyon szükséges (és érettségin esetleg egy gyenge 3-as elérhető).

Általában nem vesznek komolyan mindent, eléggé rugalmasan kezelik (nem hivatalosan) a bejárást.


Azt tanácsolom, hogy maradj nappalin, legalábbis ha egy értelmes érettségit szeretnél magadénak tudni, amivel esetleg még egyetemre is tudnál menni. Nekem van ismerősöm, aki váltott, és nagyon megbánta.

2022. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se akarj átmenni.

Én 10-ben bukásra álltam matekból, utáltam a sulit, azt hittem hülye vagyok.. elakartam menni katonának, és közben esti suliba járni.

Hála istennek nem voltam ekkora marha. Elkezdtem tanulni, leérettségiztem, és most már diplomás adattudósként dolgozom.

Lehet nem tűnik könnyűnek a gimi, de egyébként nem vészes. Bírd ki.

2022. okt. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Felhívod a Bródy Imre Gimnáziumot Újpesten és érdeklődsz az átvételedről. Oda esti tagozatra nem a jövő agysebészei járnak. Simán el lehet végezni.


Esti gimi estén érhetnek hátrányok. Nem lesz nappalis diákod és a vele járó kedvezmények ...

2022. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

"ha tudnatok ajanlani jo esti sulikat"

Szerinted mitől jó egy jó esti suli? Mit vársz tőle?

Csak akkor menj esti suliba, ha muszáj elmenned teljes állásban dolgozni, másképp ne. Inkább menj át egy másik, egy gyengébb szakgimibe vagy egy gyenge gimnáziumba. A Bródynak a nappali tagozata be szokott válni, úgy tudom.

2022. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!