Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan motiváljam magam a...

Hogyan motiváljam magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Orvosin vagyok, első év első félév. Rájöttem, hogy nem tudok hatékonyan tanulni. Van, hogy csak ülök felette, sokszor fel is állok, mindig van valami érdekesebb. Már most eléggé el vagyok maradva, de remélem ha tudok változtatni a dolgokon és vizsgaidőszakig behozni ezt a lemaradást… Már jelentkeztem ilyen 5 alkalmas pszichológiai tanácsadásra, tehát próbálok változtatni, de nem tudom hogy hogyan. Az is zavar hogy csomó részét mégcsak nem is értem az anyagnak, így mégannyi kedvem sincs odaülni felé… Valakinek valami jól bevált módszer/tanács? Nem szeretnék már első félévben csúszni 😅

2022. okt. 23. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem otthon tanulsz (ha kolis vagy akkor ott) hanem könyvtárban az nem segítene?
2022. okt. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szoktam néha néha járni, de sajnos ott sem érzem magam effektívnek… gyakran veszem elő a telefonom, igazából nem használni nem tudom mert ha nem értek valamit akkor mindig próbálok rákeresni, csak sajnos nem mindig csak erre használom 🙃
2022. okt. 23. 23:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Némítsd le esetleg az értesítéseket és csak akkor keress rá valamire ha már könyvben/mindenhol máshol megnézted
2022. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazából én akárhogy próbáltam magam régebben sose ment. Aztán benőtt a fejem lágya. Azt mondanám kellő érettség kell hozzá, hogy magadtól belásd, kell.
2022. okt. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem neked való az orvosi. Ott tényleg rengeteget kell tanulni.
2022. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretném ennyi miatt kijelenteni, hogy nem nekem való az orvosi, csak mert az első két hónapban nem sikerült megtalálnom, hogy hogyan tanuljak hatékonyan. Azért szerintem ehhez mindenkinek kell idő gimi után, nem kis váltás…
2022. okt. 30. 18:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A youtube-on van jo par video orvostanhallgatoktol, hogyan kell Ankival hatekonyan tanulni. Szerintem, nezz meg parat, hatha ad otleteket.
2022. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is pont ugyanígy érzek. Melyik egyetemre jársz? Én a Semmelweis-re
2022. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én SZTE 😌
2022. nov. 9. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!