Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogászként mérnökinformatika,...

Jogászként mérnökinformatika, ti hogy látjátok ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb 2 éve toltam végig a Jogász képzést, úgy hogy 1 félévet sem csúsztam, sőt, Cum Laude diplomám is lett.

Sajnos ezután ért engem a nekifutásból tökön rúgás, hogy bizony nem hiába érvelték az emelt érettségi követelményt a jogász szakra azzal, hogy "túlkeresett szakma" és bizony túlképzés van, mert bizony egyáltalán nem tudok elhelyezkedni a munkámban már 2 éve.

Nem mennék a fővárosba, és itt a vidéki környezetben, az egész megyében, sőt a szomszéd megyékben sincs meghirdetve egy jogász állás sem. Egyedül a közig áll rendelkezésre, viszont ott a bruttó 300 nem túl csábító ajánlat. Más helyre dolgozni sem nagyon lehet elkerülni itt, mert egy egyszerűbb (a közignél mégis jobban fizető) irodai munkához meg túlképzettnek tartanak.

Ezért úgy gondoltam hagyom én az egészet a fenébe.


Őszintén nem is érzem úgy, hogy nekem ez lenne az utam. Fiatalként beleugrottam, végigvittem mert feladni mégse akartam, most pedig nézek ki a fejemből, hogy nem lehet vele elhelyezkedni sehogyan sem.


Egyébként meg...

Gyerekkorom óta nagyon érdekelnek a számítógépek, programtervező informatikusok rokonjaimnak állítom majd rakom össze, tartom rendben a gépét, már több éve hobbi szinten programozok. (házi szerót csinálgatok, SQL fájlokban állítom össze bele a dolgokat, ilyesmi).

Érdeklődésem a gépek felé gyerekkorom óta megvan, kb 12 voltam amikor elkészítettem az első saját weboldalamat szarrá javascriptelve az egészet, amiket én írtam meg. Azok voltak még csak a jó idők!


Tehát én ilyen vérkocka vagyok aki bármit elintéz egy géppel 2 perc alatt gyerekkora óta.


És hát gondolhatjátok milyen érzés az, hogy szar szakmával, életúttal, 0 megélhetési lehetőséggel jönnek hozzám rendszerint a programtervező egyetemet végzett rokonok, hogy segítsek már a gépükkel... Meg a nettel.. Meg a hardwarekkel.. Mintha a szakácsnak mutatnám meg hogy melyik a villa...

Kicsit nyílt az ér a kezemen mindig is emiatt.


Hogy miért mentem ilyen beállítottsággal jogásznak?

Ezen én már ezerszer gondolkodtam, és arra jutottam, hogy nem akartam a tesóm útját járni. (az egyik programtervező infós rokon) Valami ilyen idióta makacs elhatározás volt bennem még annó fiatal fejjel..


Most viszont úgy gondoltam, hogy 2023-as jelentkezéssel nekifutnék ennek a mérnökinfós dolognak. Egyetemen volt egy haverom aki ezt végezte, sajnos már nem tartjuk a kapcsolatot. Ezért nagyjából tisztában vagyok vele milyen tárgyak vannak, kb mi ez az egész.


Levelezőn végezném, mert család mellett nem engedhetném meg magamnak hogy 3,5 (valóságban kb 5 év lesz szerintem) kiessek a pénzkeresésből.


27 éves vagyok, 2023-ban 28 leszek. Ha 5 évig is senyvedek ezzel a mérnökinfóskodással is kb 33 leszek mire végzek, szerintem az még annyira azért nem öreg, nem túl késő a váltáshoz (remélem).


Egyébként matekból elég gyenge voltam középsuliban. (Köszönhető a matektanáromnak, aki 10/9 órán bejött, tipmixezett, elhülyéskedett a diákokkal, megbeszélte az életét, matekozott 5 percet, adott egy rakás házit és elköszönt) Az érettségim emiatt 3-as lett, középszinten.

Ezt a tanárt egyébként pont azután rúgták ki a suliból hogy otthagytam a sulit. Viszont az egész osztályból a legokosabb gyerek is 4es volt annál az állatnál.

Azt tudom hogy ide kell a matek de mint a qva élet.

Ezért úgy gondoltam magántanárral talán túlélhető lehet a dolog. Nem tudom a tanárok mennyi figyelmet és időt fordítanak arra, hogy a matekot a diákok megértsék, főleg így levelezőn.



Nos, akkor elérkeztünk a kérdéshez.

Szerintetek a fent leírtak alapján mennyi eséllyel futnék neki egy ilyen levelezős mérnökinfós dolognak?



2022. nov. 7. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha a matematika a barátod akkor nem lesz gond. Mérnökinfón kb 3 féle matekod lesz, és a tárgyak többsége matekos. Ha nem vagy kiemelkedően jó, csak átlagos matekból akkor csak szenvedni fogsz
2022. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A szenvedés résszel ki tudok egyezni. 5 év jogi egyetem totálisan megtörte a lelkemet. Amikor egy vizsgán 100 emberből 2 ment át, és társai.


Viszont engem az érdekelne hogy a tanárok mennyire működnek tanárokként?

Normális matektanárhoz még nem volt szerencsém. Rendszerint leadják az anyagot amit számonkérnek? Ezt a szituációt én el sem tudom képzelni.

Tehát ha leadja hogy XYZ akkor azt is kéri számon, hogy XYZ?


Vagy ez a tipikus

Órán: Pistike egyik zsebében 2 alma van, másik zsebében 3 alma van. Mennyi almája van pistikének?

Vizsgán: Számold ki a nap tömegét.

2022. nov. 7. 10:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én Miskolcra mennék, ha valakinek vannak onnan információi esetleg.
2022. nov. 7. 10:19
 4/8 A kérdező kommentje:

Mármint azért kérdem így, mert középiskolában 100%-ban így működtünk.


A matektanár leadta, hogy pistike egyik zsebében 1 alma, másikban 2, a dolgozatokban pedig viccen kívül azt kérte számon hogy számoljuk ki a nap tömegét.


Ha nem járt ott matektanárhoz az ember semmi esélye nem volt kettesnél jobbat kapni. Semmit nem tanított, mindent csak számonkért.


Tehát ha az egyetemi oktató legalább 1 órát szánna az elmagyarázásra, és valóban azt is kérné számon, akkor MEGOLDHATÓ a feladat. Még ha qva nehéz is az egész.

2022. nov. 7. 10:22
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Az egyetemi matek teljesen más mint a középsulis, itt analízis van deriválás integrálás, határérték számítás, vektor analízis, differenciálegyenlet, mátrixok, numerikus módszerek. A vizsga mindig ezerszer nehezebb mint gondolnánk. És mindig van olyan feladat amit még nem is láttál😁 Próbáld meg aztán majd kiderül mennyire megy.
2022. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hasonló cipőben voltam mint te, azzal a különbséggel, hogy én fizikus BSc-t végeztem az ELTE-n, engem világ életemben a fizika és a matek vonzott. Sajna rá kellett ébredni, hogy -habár a képzés erős- és nagyon jó szakemberek oktatnak, ez a szak a maga módján nem piacképes. Kutatónak mehetnék el vele ha végigtolom az MSc-t + PhD ami legjobb esetben még 6 év, aztán keresnék kutatóként kb. bruttó 350-et ha el tudok helyezkedni vele vagy marad a versenyszféra, ahová pedig csak akkor kellek ha tudok programozni (amit nem tanultam magas szinten).


Na most mindent mérlegelve én bevállaltam egy 3,5 éves mérnökinfó BSc nappali képzést a fizikus BSc után és számomra határozottan könnyebb volt, bár hozzáteszem hogy a matek és fizika alapom kifejezetten erős volt. De egyáltalán nem volt megterhelő elvégezni a mérnökinfót, sőt még élvezetes is volt hogy tök hasznos dolgokat tudok "pár" sor kóddal megírni és kiszámolni, amiket régen fejből kellett papíron számolgatnom vagy tanulnom bizonyításokkal / levezetésekkel (pl. differenciálegyenletek stb...). Én csak ajánlani tudom, ha érzel érdeklődést a terület iránt, nekem életem egyik legjobb döntése volt váltani. Jelenleg 26 éves vagyok és másfél éve dolgozom Sensor Fusion Engineerként ahol a fizikus és mérnökinfó végzettségemet is kamatoztatni tudom a fizetésem pedig br 850k home office munkavégzésből, ami kutatóként szinte egy elérhetetlen összeg Magyarországon... egyébként ha a jogi dolgokhoz is van kötődésed és az a téma is érdekel, mérnökinfó után simán mehetsz pl. IT Security / Kiberbiztonság vagy Auditor irányba, ahol a technikai készségeken felül fontos ismerni a hatályos jogszabályokat, ajánlásokat (pl. OSI, COBIT, OWASP stb...). Én minden esetre belevágnék a helyedben a képzésbe! ;)

2022. nov. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én mérnökinfós vagyok az óbudain.


Amit fontos tudni, hogy évente kb 20an végeznek nálunk, idén 5-600an indultak.


Középsuliban ötös voltam közép matekon, érettségim négyes lett. Nekem a matek eléggé szenvedés, de kicsit lusta is vagyok. A képzés valóban 5-6 év átlagban, de mester nem szükséges. Ráadásul itt valamilyen szinten fizikát is tudni kell.


Rettentő sokat kell foglalkozni a dolgokkal, ha valaki nem penge, de van aki 1 óra alatt megtanul a hétre. Nagyon tehettségfüggő.

2022. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Aki ilyen primitíven fogalmaz, ennyire rossz írásképpel, az nem

lehet jogvégzett ember.

2023. okt. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!