Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bme gépészmérnök hallgatók,...

Bme gépészmérnök hallgatók, miből érdemes érettségizni, mire lehet számítani a szakon?

Figyelt kérdés
Bme gépészmérnöki karra szeretnék jelentkezni, végzős gimnazista vagyok, azonban nem teljesen egyértelműek számomra a felv. követelmények.. A honlap azt írja, hogy elsősorban matek info tudásra lesz szükség, matekból ajánlott az emelt érettségi, tudás, valamint pontelőny szempontjából, na ami nekem nem teljesen tiszta az az, hogy akkor info közép, mat. emelt párosításra gondolnak? Mert az info közép az csak office ismeretek, nem tudom hogyan lehet hasznosítani gépészeten, illetve ha infobol emeltezek és matekból közepezek akkor hivatalosan ugyanannyi pontot tudnék szerezni nem? Matek fizika faktos vagyok, infobol van egy max pontos írásbelim (közép), szóbeli 2 hét múlva, és úgy döntöttem matekbol emeltezek így ha ez eleget tenne a szak elvárásainak. Kérdésem, hogy a jelenlegi hallgatók miből érettségiztek, illetve van e szükség fizika érettségire, mert tudtommal a gépészet ink. fizika-matekra alapul az info része az meg messze túltesz egy középszintű info érettségi anyagán. Továbbá kb hány pont lehet idén szükséges a felvételhez állami támogatással, mennyire húzós a szak? Köszönöm

2022. nov. 8. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyérteműen a fizika hasznosabb mint az info. Ami infóból kellhet (és nem csak az egyetemen, hanem az életben is hasznos) az a programozás, de ha programozni nem akarsz megtanulni akkor ne pazarold az energiádat az infóra a kötelező minimumon felül, mert a többi rész az infóból tök felesleges.
2022. nov. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Infobol értek a programozáshoz, nem azt mondom h most kisujjból meg tudnék írni egy emelt érettségit, tehát az a része nem kéne h gondot okozzon. Továbbra is a felvétel része nem tiszta a dolognak, illetve ha tegyük fel felvesznek, fog e majd számítani h milyen érettségikkel kerültem be, hány ponttal, magyarán a csoportbeosztások, tanárokat befolyásolja e?
2022. nov. 8. 16:21
 3/8 steven95 ***** válasza:
65%

Nem befolyásol semmit melyek voltak az érettségi tárgyaid. Lesz egy "nulladik zh (zárt helyi azaz helyben megírandó)" matekból, 20 kérdés közép szintű matekból, felmérik a matektudásod és ha nem lett jó, akkor kötelezően az első félévben fel kell venned egy plusz alapozó tárgyat matekból. Bár ennek a létezése bizonyítja az oktatás/felvételi csődjét :D TIPP: ha sikerül akkor is vedd fel az alapozó tárgyat, mert plusz kredit ;)


I. Matekból ajánlott jónak lenni. Az első félév lefedi a gimis emelt matekot, így könnyeben kezdheted az egyetemi matekot, ha már nem ismeretlen deriválni, integrálni, ... sorozatok, sorok... A fizika tárgyak kulcsa is A matek. Nem hátrány ha jó vagy fizikából, de nincs akkora nehézségbeli ugrás itt mérnökin mint matekból, szerintem... Ott is van időd újratanulni a fizikát.


II. Kézügyesség, szépírás - precizitás, EZ KELL :)

Házi feladatot A4-es lapon pl. 6 oldalon letisztázva tollal. Egyenes sorok. Logikailag átláthatóan, tagoltan, precízen, szép ábrák. :) Tehát csak lelkiismeretesen. Műszaki rajznál ne maszatolj, legyen megfelelő vastagságúak a vonalak, szépek a betűk.


+1: Előre gondolkodj a félévek során majd, mely specializáció tetszik! 4. félév végén kell választanod, és a túljelentkezést az addigi jegyek alapján döntik le. :) TIPP: ne várj 6. félévig, a nyári szünidőben keress szakmai kötődésű diákmunkát, és ne érdekeljen a fizetés "nagysága"


-----------------

Lesznek tervezőprogramok, szimulációk és programozás is, ehhez kell egy gép amin futnak JÓL!!! a 3D-és szoftverek és tervezőprogramok: tehát a grafikai processzor(GPU) és CPU legyen legalább középkategóriás!


Kell egy jó laptop. Mire figyelj oda:

1. A grafikai processzor legyen jobb, olvass utána (Nvidia ..)

2. A belső ram(DDR4 legalább 4-8GB ÉS !!2133MHz-es!! <- ezzel vernek át hogy kisebb)

3. Operációs rendszer nélkülit vegyél, ha még nincs, mert a BME-ések/felsőoktatásban tanulók ingyen letölthetnek egyet/ Office csomag is van valami diákprogram kereten belül ingyen, még anno így volt... így jóval olcsóbb a gép!


Továbbá:

4. ODD nélküli!!, azaz nem kell lemezmeghajtó, van USB-s meghajtó ha annyira kellene, csak vastagítja a laptopot...

5. SSD, vagy SDD + HDD szokták felesben mert drága, hibridet ne!, mondjuk 128GB SSD SAT II/III csatlakozással! a rendszernek, 1TB/500GB az adatoknak, HDD fontos paramétere: 7200rpm, nem kisebb!!



Ami plusz lehet: matt képernyő, meg billentyűzet világítás!, vezeték nélküli egér - nem lehet touchpadon tervezni...

2022. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tájékoztatót, akkor ha jól értelmezem bekerülni nem nagy kunszt, a részletes laptop spec. leírást is köszi, egyébként hobbiból gépekkel kereskedem hardverapron :D zsebpenz xd tehát a pc szakértelem megvan.

És még ha jól értelmeztem, akkor eléggé sokan kiesnek a szakról. Fizikából esetleg van nulladik zh? Hogy legyen mire készülni nyáron 😂 Te pontosan melyik szakra jársz?

2022. nov. 8. 18:21
 5/8 steven95 ***** válasza:

Nincs fizika 0.zh tudtommal. Matek meg egyszerű, nem kell parázni:)


Inkább informálódj. Pihenj rá. Olvasd el a tájékoztatókat mit kell tudni, mi a 7 féléves képzés menete, stb. Esetleg látogass el az egyetemre, nem kell ahhoz nyílt nap...


markmyprofessor weboldalon majd ellenőrizd a tanárt akinek a gyakorlatára járnál, nehogy rosszba fuss bele... csak tudd van ilyen oldal :) a helyek gyorsan betelnek a tárgyfelvétel során, hisz mindenki a legjobbhoz akar majd menni...


HA nagyon akarsz készülni, esetleg vektor, vektortér, mátrix, lineáris algebra témakörébe belekukkanthatsz egy magántanárral, miért ne? - ez a gimis anyagban nincs benne. Megijedni nem kell, én magam is utáltam a vektorgeometriát gimiben, de utána nagyon hasznosnak bizonyult és szerethető rész.

Továbbá műszaki rajzot oktató tanárhoz is elmehetsz.


Az első félév még okés, szerintem a 2. félév már nehezebb, de akkor már kiismered a dolgokat, így nem lesz ijesztő.


TIPP 1: minden órára jár be, ha nem is kötelező - gondold végig: (2x45perc)1,5 óra előadást hogy pótolsz? a csoporttársad csúnya írású és hiányos jegyzetével/ a tanár rossz előadásdiáival? nem a te logikai gondolkodásodnak megfelelően jegyzetelve? amit szégyen szemre kikunyiztál tőle?. NEM FOG MENNI. Ráadásul a kihagyott 1,5órát saját magad nem fogod 1,5 óra alatt pótolni...inkább 5 óra/kihagyott óra és ez lehetetlen!! ha ott vagy órán és FIGYELSZ és JEGYZETELSZ már a 80%-át megtanultad. Ez akkor is jusson eszedbe mikor rossz az előadó/unalmas, esetleg az óra anyaga fent van valahol digitálisan.. akkor is menj be! :)


TIPP 2: 2 dolog miatt nem tudják egyesek tartani az előbbi tanácsot. Egyik: a kövi órán zh van és inkább még arra tanul mert az utolsó pillanatban készül. Másik: későn feküdt le - persze semmi értelmeset nem csinált - és reggel ha fel is tud kelni de a 14:00 kor kezdődő órán már elalszik (valós eset h egyesek elaludnak.. :D) Tehát FIGYELJ oda arra, hogy korán feküdj, ALUDD KI magad. Reggeli és ebéd IDŐBEN. Ezt sokan elrontják és hihetetlen teljesítményromláshoz vezet. JA és ne hitesd el magaddal hogy minden oké hogy beültél órára ha nem friss elmével ültél be, totál felesleges hazudni magadnak. Ez az egyik fő oka hogy kiesnek a véleményem szerint. Vagy megengedi magának hogy nem megy be, vagy beül, de képtelen odafigyelni, dekoncentrált, fáradt. A harmadik a halogatás, hogy majd utolsó pillanatban megtanulom, elkérem, lemásolom...és végül persze hogy nehéz a vizsga.


TIPP 3: tudás rendszerezése: gépen könyvtár készítése félévre és tárgyakra lebontva rendszerezve a digitális tananyagot. 7 félév alatt sok minden lesz... :)

Jegyzetelés: ne minden tárgynak külön füzet, hanem csak egy csíkos, egy négyzethálós, épp amelyik kell, dupla spirálos hogy bírja a strapát, előperforált és előlyukasztott hogy ki lehessen tépni és befűzni egy dossziéba. A táska is könnyű lesz így, továbbá egy kemény dobozszerű műanyag! mappa ami védi a táskában a füzeted a hajlongástól mikor ledobod a sarokba, vagy akár az esőtől ha beázna a táska, mert befog mikor rohansz órára :)! Így egy db füzet mindenhez, de a dossziéba tárgyanként fűzöd le a lapokat - egy lap egy tárgy. Hogy később se legyen keveredés minden lap tetején ott a tárgy címe/félév/ hányadik előadás a tervezettből/dátum adatsorral :) így tutira le tudod ellenőrizni meg van e mind :) HIDD EL 7 félév anyagát muszáj ilyen precízen rendszerezni. Még jobb ha be is scanneled! Nehogy leöntsd kólával. Aztán ha megvan egy félév anyaga, pdf be kimentve és ha jó a jegyzeted akár kereskedhetsz is vele. :) Ha maximalista vagy , engedd el ezt, ne tökéletes jegyzetet akarj írni, hanem jót! EZ SEM FOG MENNI, hogy majd átírod mert csúnya lett, nem lesz rá időd...ezért is menj be órára mert szinte pótolhatatlan egy jegyzet, már más a másikéból tanulni. Ide még ajánlásnak írok egy dokumentum scannelőt telefonra. Befotózod, beforgatja a lapot, kifehéríti, kontrasztosítja, mintha scannelted volna nyomtatón, állati. De így még nem tanultad meg ;) !


Egyébként mechatronikát tanultam, sok közös órám volt a gépészekkel. 26F

2022. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
ROhadtul nem éri meg gépésznek tanulni 2022-ben, a BME-n sem ( mondhatnám hogy itt meg pláne nem).Én is ott végeztem,utána csináltam egy esztergályost,Ausztriában szarrá keresem magam.Mérnökből sajnos nincs már hiány,gépészeket híresen alulfizetik mostanság,persze legyen minden tökéletes.Nem éri meg görcsölni laborok előtt meg ülni izzadva a rajzok felett,sajnos ebből semmi nem fog megtérülni később.Nagyon sok haverom végzés után átment IT-ba,vagy szakmát tanult,esetleg SSC. Erről ennyit...
2022. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor megis mi eri meg? Matek infos fizikas vagyok
2022. nov. 20. 16:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan vizsgák vannak, hogy 1 hiba -2 pont
2022. dec. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!