Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes így folytatom az...

Érdemes így folytatom az orvosi egyetemet? Fogom így bírni?

Figyelt kérdés
Első félévben vagyok orvosin, de első naptól kezdve nehezen bírom az egészet. Nem tudok hatékonyan tanulni, órákat foglalkozom egy tantarggyal, mégis csak nagyon felszínes a tudásom. Ezen kívül sosem tudom kipihenni magam, minden nap 11-éjfél-1-ig tanulok, napkozben kb zombi vagyok, van hogy órán alig bírom nyitva tartani a szemem, leesik a fejem, figyelni sem tudok emiatt. Családi programokat is le kell mondanom, olyan régen voltam már otthon is, mert ott még annyira sem tudok a tanulásra koncentrálni és az utazás, pakolás is sok időt elvesz. Pedig a szüleim iszonyat mértékben támogatnak, büszkék, én is annyira örültem hogy felvettek orvosira, most meg elveszett a lelkesedésem /bár nem teljesen, néha azért megallapitom, hogy szeretem amit tanulok és érdekes is/. És még így is úgy érzem, mindennel el vagyok maradva, sokszor nem is értem amit tanulok, olyan nehéz a nyelvezet, és hatalmas a mennyiség. Mindezt megnehezíti, hogy hónapok óta egészségügyi problémáim is vannak, és a stressz, kimerültség csak ront az egészen. Barátaim abszolút nincsenek, a családomon kívül senkire sem számíthatok, ha személyes dolgot kell megbeszélni, de ők meg messze vannak. Gyakran dührohamok jönnek rám, utálok mindenkit, idegesitenek az emberek az utcán, egyetemen, mindenhol, fogalmam sincs, milyen orvos lenne így belőlem. Azt érzem, nekem nincs erőm ahhoz, hogy a végsőkig kihajtsam magam, márpedig ez csak nehezebb lesz, azt mondják, az első félév a legkönnyebb.
2022. nov. 9. 10:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem orvosira jártam, de középiskola után nehéz megszokni, hogy az egyetemen más a metódus. Ezért nekem pl. az első év volt a legnehezebb.


Az orvosit egy ismerősöm sem tudta megszokni. Más okokból.

Átment a jogra, ma már jogász.

2022. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Majd belejössz.A lányom is orvosira járt és volt, hogy tanévben csak 1-2 szer jött haza.
2022. nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az első félév(ek) ilyenek, sokaknak borzasztóan nehéz beleszokni a rendszerbe, és kicsit ki is kell ábrándulnia az embernek hozzá (pl nem lehetsz ott minden órán, mert felesleges, vagy mert van jobb dolgod is - igen, orvosin is).

Nekem ez igazán 5. félévre sikerült.


Szorgalmi időszakban ne hajtsd magad annyira, csak a beugrókra és ZH-kra készülj, az órai anyagot pedig inkább értsd meg, és legyen jó jegyzeted (minden tantárgyból nem lehet jó jegyzeted. Sokkal időtakarékosabb megszokni az órai kipótolt anyagot tanulni.), tanulni vizsgaidőszakban és előtte 1-2 héttel kell.



Mindenképp fordíts időt a kikapcsra, fáradt aggyal felesleges tanulni.

2022. nov. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
27%
3. Bárcsak ez osztatlan tanárin kivitelezhető lenne. "Szorgalmi időszakban ne hajtsd magad annyira, csak a beugrókra és ZH-kra készülj, az órai anyagot pedig inkább értsd meg, és legyen jó jegyzeted (minden tantárgyból nem lehet jó jegyzeted. Sokkal időtakarékosabb megszokni az órai kipótolt anyagot tanulni.), tanulni vizsgaidőszakban és előtte 1-2 héttel kell."
2022. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy tanár az egyetemen, ráadásul római töris, elmesélte, hogy a fia jogra járt, de 3x is bukott római jogból, s kivágták. Ma egy gazdag vállalkozó. Ez azért motivált, megnyugtatott egy kicsit, olyan szempontból, hogy nem tragédia, ha valami nem megy, B opció mindig van.
2022. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, még az orvosihoz annyit, hogy igen, az elején olyan mintha egy új nyelvet tanulnál és egyből értened is kell. Első félévben főleg ugye az anatnál jön ez elő.

Nekem sokat segített, ha utánajártam, hogy melyik szó mit jelent, mert úgy már logikus volt a képlet neve és nem kellett annyira magolni, plusz tényleg egy idő után ráérez az ember. Későbbi tanulmányoknál szintén sokat segített a fordítás, illetve hosszabb összetett szavaknál én a szóhatárokat bejelöltem - olvasásban is segített.


A te problémáid nehezebbek mint holmi tanulási nehézségek, de én mindenképpen azt javaslom, hogy 1-2 vizsgaidőszakot nyomjál végig, és ne ásd el magad olyan gyorsan. Ezt szeretted volna x éve, bejutottál (ami önmagában egy teljesítmény, gratulálok!!) ne most dobd el. Persze egy pontot túl van, aki mégsem bírja.


" márpedig ez csak nehezebb lesz, azt mondják, az első félév a legkönnyebb." ez meg szimplán nem igaz, az első félév is nagyon nehéz, pont amiatt, amiket már leírtam: teljesen idegen a környezet, teljesen mások az elvárások, mintha egy benti cicát kiraknál az erdőbe, hogy nosza éljél túl.


A valóság inkább az, hogy minden félév nehéz, de mire elérsz negyed vagy ötöd évre, addigra te is edződsz. Nyilván az első félév a hetedikhez lófütty - egy felsőbb éves számára, de csak azért, mert ő már túl van az elsőn és a hetedikkel küzd éppen.

2022. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
En nem tudok magahoz az orvosi kepzeshez hozzaszolni, bocsanat! De ateltem sok szenvedest elso eves egyetemista koromban, es oriasi hibakat is elkovettem. Azt mindenkeppen le szeretnem irni neked, hogy ha legalabb nem probalod meg az elso vizsgaidoszakodat teljesiteni, akkor minden valoszinuseg szerint sokkal rosszabbul fogod magad erezni utana, mint amilyen allapotban most vagy. Es sokkal rosszabbul, mint ha kirugtak volna. Mert akkor mindig ott lesz benned, h mi lett volna ha osszeszeded magad, jaj, miert is nem voltal ra kepes... Ugyhogy tenyleg gyujtsd ossze minden erodet!!! Tetszik ez a kritikus gondolkozasod, h vajon milyen orvos lenne beloled. Nyilvan nagyon jo orvos lennel, csak most el vagy borzasztoan keseredve. Csak a kezdeti nehezsegek ezek, remeljuk. Kitartast kivanok. Amig nem tettel meg minden toled telhetot, ne add fel. Ha ugy erzed az elso vizsgaidoszak utan, hogy az egeszseged rovasara megy mindenes nagyon sulyos a helyzet, akkor tenyleg valtoztass. Ha mar most tulteng benned az elhatarozas, hogy ezt az egeszet abbahagyod, akkor pedig az eselytelenek nyugalmaval folytasd csak szepen a tanulasodat, hatha kikuszobolod ezzel ezt az oriasi nyomast, ami rajtad van. Minden ugyanaz marad, csak a tudatodban valtozik meg valami. Es ez konnyebbe teszi az egesz tanulasi folyamatot es a vizsgazast. Most azert aggodsz, mert ugy erzed, nem birod ezt a sok tanulast, az oriasi kovetelmenyt. Nezd, a legrosszabb dolog, ami tortenhet veled, hogy kirugnak. De ne add fel harc nelkul, mert akkor mar most pont ott tartanal, amitol eppen rettegsz. Hogy nem sikerul. Ugyanis akkor mar biztosan veszitenel, igy meg, ha folytatod, egyaltalan nem biztos. Ha kirugnak, gyakorlatilag ugyanott leszel, mint ha most feladod. Mi a kulonbseg? Az, h az elobbi esetben megtetted, amit csak tudtal, es bebizonyosodott, hogy ez neked nem megy. Lelkileg ez a kesobbiekben, sot, az egesz eletedben baromira nem lesz mindegy! Kar, h ezt nekem soha nem mondta el senki, mielott az elso egyetemet az elso vizsgaidoszakban otthagytam... En macskagyoker altatot szoktam hasznalni, amit a dm-ben veszek, es nekem nagyon bevalt. Minden renbe fog jonni, probalj maskent hozzaallni az egeszhez! Ha nem sikerul elvegezned az orvosit, akkor meg majd mas teruleten leszel ertekes ember :)
2022. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, adj még időt magadnak.
2022. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért a magyar felsőoktatás pont arra megy rá, hogy kiölje az emberből motivációt. Nagy önfegyelem kell ehhez az egészhez, stabil lelkiállapottal. Ez van. 1
2022. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem mondhatjuk meg helyetted, hogy mi legyen. Ha ott akarod hagyni, akkor azért kalkuláld bele, hogy mikor kellene, a visszafizetés miatt (gondolom államin csinálod). Nem tudom elég friss-e a cikk ( [link] de a cikk alapján az első évet "kipróbálhatod". Ha viszont nagyon nem mennek a vizsgák két vizsgaidőszak alatt, és nem érzed azt, hogy be tudnál szokni, szerintem váltani kell, de egyelőre még várj, legalább az első vizsgaidőszakig. Már csak a stressz miatt is, ami ennyire kiakaszt, azt nem lehet 6 éven át csinálni. Gondold át, hogy mennyire akarsz tényleg orvos lenni, és ezért mennyit vagy hajlandó áldozni. Ne a szüleidből indulj ki, mert nem ők szenvednek helyetted, azt is el kell fogadniuk, ha te ezt mégsem akarod csinálni, ez nem mindenkinek való. Viszont, az orvosi egyetem soha nem a lazulásról szólt, ha neked az is probléma, hogy egyáltalán nincs semmilyen életed az egyetemen kívül, és nem akarsz 6+ évet így lehúzni, akkor szerintem tényleg mérlegeld a dolgokat.
2022. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!