Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes így folytatom az...

Érdemes így folytatom az orvosi egyetemet? Fogom így bírni?

Figyelt kérdés
Első félévben vagyok orvosin, de első naptól kezdve nehezen bírom az egészet. Nem tudok hatékonyan tanulni, órákat foglalkozom egy tantarggyal, mégis csak nagyon felszínes a tudásom. Ezen kívül sosem tudom kipihenni magam, minden nap 11-éjfél-1-ig tanulok, napkozben kb zombi vagyok, van hogy órán alig bírom nyitva tartani a szemem, leesik a fejem, figyelni sem tudok emiatt. Családi programokat is le kell mondanom, olyan régen voltam már otthon is, mert ott még annyira sem tudok a tanulásra koncentrálni és az utazás, pakolás is sok időt elvesz. Pedig a szüleim iszonyat mértékben támogatnak, büszkék, én is annyira örültem hogy felvettek orvosira, most meg elveszett a lelkesedésem /bár nem teljesen, néha azért megallapitom, hogy szeretem amit tanulok és érdekes is/. És még így is úgy érzem, mindennel el vagyok maradva, sokszor nem is értem amit tanulok, olyan nehéz a nyelvezet, és hatalmas a mennyiség. Mindezt megnehezíti, hogy hónapok óta egészségügyi problémáim is vannak, és a stressz, kimerültség csak ront az egészen. Barátaim abszolút nincsenek, a családomon kívül senkire sem számíthatok, ha személyes dolgot kell megbeszélni, de ők meg messze vannak. Gyakran dührohamok jönnek rám, utálok mindenkit, idegesitenek az emberek az utcán, egyetemen, mindenhol, fogalmam sincs, milyen orvos lenne így belőlem. Azt érzem, nekem nincs erőm ahhoz, hogy a végsőkig kihajtsam magam, márpedig ez csak nehezebb lesz, azt mondják, az első félév a legkönnyebb.
2022. nov. 9. 10:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
10. Vannak egyáltalán olyan egyetemi szakok, amellett tud az ember élni is?
2022. nov. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
27%
csináld végig az első évet, azán minden nyáron taulj előre: én is ezt csináltam gyógyszerészként ezért nem mentem annyira idegileg tönkre, meg megsúgomnagyon sokan egyébként ezt csinálják/csinálták (lehet sok szaktársad is), pszichésen nagyon jót tesz így kezdeni az évet
2022. nov. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
11: azért az orvosin kívül az egyén teljesítőképességétől, kapacitásától függően valamilyen szinten lehet azért néha szórakozni, kikapcsolódni a legtöbb egyetemi szakon, ne tegyünk már úgy, mintha az egyetemisták csak a könyv felett ülnének folyamatosan egész évben, amikor az egyetemi karok maguknak is szerveznek minden héten vagy hónapban bulikat, programokat. De nem véletlenül mondom, hogy az egyéni képességek is sokat számítanak, és az sem mindegy, hogy milyen szakról van szó. Komolyabb szakoknál nyilván kevésbé van szórakozásra idő. Illetve, az sem mindegy, hogy valaki a jelesre gyúr, vagy elég, ha átmegy a vizsgán. Vannak szakok, ahol sokkal többet ér a kapcsolat, mint maga a diploma minősítése, kapcsolatokat meg nem a könyv felett ülve épít ki az ember.
2022. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
13. Jó, igazad van, jogos, tényleg szakfüggő. Tanári szakon vagyok, ez se egy sétagalopp. Hétfőtől péntekig be vagyok "táblázva", feladat feladat hátán, ezzel szemben egy szociális munkás hallgató ismerősöm már szerdán este otthon van, s nem kell megszakadnia, a morzsolódási arány se nagy a szakon.
2022. nov. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én megbuktam első félévben, úgy, hogy eleve egy másik szakot kezdtem előtte. Így duplán csúszásban vagyok. Van egypár mentális betegségem, ezért mindig megkérdőjelezem alkalmas vagyok-e. Nem szól hozzám senki a csoportból és én is zárkózott vagyok. DE bejárok és csinálom amíg csak tudom. Vannak rosszabb napjaim, de vannak jobban is, amikor úgy érzem minden rendben lesz. Nem tudom mennyire számít, de tudd, hogy nem vagy egyedül, el sem tudod képzelni hányan éreznek hasonlóan. Az előző csoportomban több ember is elmesélte az érzéseit és nekem is megnyugvást adott. Próbáljátok összefogni a többiekkel, hiszen van egy közös cél, ami összekovácsolja az embereket. Remélem maradsz a pályán, szükség van rád! ❤️
2022. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit mondok, hogy: Üdv a klubban! Egy kétlábon járó idegroncs vagyok, de nyomom, mert ez az álmom.

Az első két év pokolian nehéz, de úgy gondolom, hogy annyit megér az egész, hogy legalább megpróbáld végigcsinálni. Ha megvan, akkor bár onnantól sem lesz piskóta, meg harmadban lesz majd a kórélettan, viszont sokkal több időd lesz, hatékonyabban fogsz tanulni, tudni fogod már, hogy mi érdekel és elvileg ha túl vagy az első 2 éven, akkor már simán megcsinálod a diplomáig.

2022. dec. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%
Mi újság azóta?:)
2023. szept. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
#17 belejöttem valamennyire dologba. Persze a nehéz vizsgák előtt azért vannak ilyesmi összeomlások, mint a kérdésemben. De már egész jól érzem magam a tanulással kapcsolatban. Rájöttem, hogy mások is szenvednek vele, sőt az oktatóink is szenvedtek anno. És persze a másodév még nehezebb lesz, de már hozzászoktam hogy le kell ülni órákat tanulni mert máshogy nem megy…
2023. szept. 6. 23:33
 19/22 anonim válasza:

Szurkulok neked!:)

Lehetnének privátban kérdéseim az orvosival kapcsolatban?:)

2023. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
18. Azt látom én is, hogy kb minden szakon szenved a többség. Sajnos a magyar felsőoktatás ilyen. Nem mindig képességbeli problémák miatt hagyják ott sokan. Rettentő nagy kitartás kell hozzá, ami önmagában nem lenne baj, de erre rájön a sok felesleges szívatás is. Én lehet, nem kezdeném el mégegyszer. Csak gondoltam kiírom magamból, s mindenkinek sok kitartást, én lehet otthagyom.
2023. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!