Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mostmár abszolút nemtudom...

Mostmár abszolút nemtudom hova menjek tovább, tanács?

Figyelt kérdés
Mindenképpen informatikai irányba szeretném folytatni felsőfokú tanulmányaimat (akár programtervezői akár mérnökinfó) és szeretnék tanácsokat kérni (pl: koli elhelyezés, oktatás, tanterv, hallgatói élet, munkaerőpiac diploma után) témákban. Szóbe jöhet ELTE, ÓE, DE és NYE. Tudom van idő februárig de kicsit nehéz döntést hozni.

2022. nov. 10. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Ha a diákélet fontos akkor Miskolci Egyetem. Ha fontos a képzés akkor a DE-t és a NYE-t mindenképpen kizárnám. Az ÓE-ről azt sem tudom micsoda, úgyhogy szintén. Az ELTE jó. Amúgy az ME-ről van pár ismerősöm, elég jók, de azt nem tudom eldönteni, hogy az ME miatt vagy annak ellenére.


A munkaerőpiacon tökmindegy hova jártál, az számít, hogy mit tudsz. A NYE-n is meg tudsz tanulni mindent ahhoz, hogy felvegyenek. Más kérdés, hogy az ELTE-n erre nagyobb az esélyed.

2022. nov. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ÓE = Óbudai Egyetem - Neumann János Informatikai Kar
2022. nov. 10. 19:13
 3/10 A kérdező kommentje:
Előnybe lennék ELTE-s diplomásként azzal szemben aki Debrecenben szerzett oklevelet pl?
2022. nov. 10. 19:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Illetve mennyire egyezik meg egyetemek között a "tanterv"?
2022. nov. 10. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Úgy látom az olvasással is vannak alapvető problémáid ezért nem javaslom a továbbtanulást.
2022. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy ELTE diplomával nem lehet mellélőni. Nyilván ha éppen csak átvsúszol és fogalmad sincs semmiről igen, de alapvetően nagyon jókat hallani róla. Nem véletlen annyi a ponthatár, amennyi.Másról sajnos nincs tapasztalatom/nem hallottam róluk pontos infókat.
2022. nov. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én OE-n végeztem mérnökinfót, bár más egyetemekkel nincs összehasonlítási alapom, nekem egyértelmű volt a választás, mert 10 perc sétára lakok az egyetemtől és az IT világa mindig is érdekelt. Az egyetemen oktatottak mellett sosem fektettem magamtól túl sok energiát az önfejlesztésbe, mivel úgy éreztem hogy a sok gyakorlati óra, ZH-k, beadandók, féléves feladatok stb... bőven elegendők, hogy megfelelő tudásom legyen (értsd úgy, hogy nyilván googlezgattam amikor pl. beadandót csináltam de külön sosem kellett udemy vagy youtube kurzust végigcsinálnom hogy programozni tudjak, mert jól leoktatták). Én diplomázást követően 3 héten belül el tudtam helyezkedni egy multinál br. 720k kezdőfizetéssel és gond nélkül felvettem a ritmust, úgyhogy a saját esetemből kiindulva én ajánlom az OE-t és a mérnökinfó szakot.
2022. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért az szép... és mi a pontos különbség a mérnök és programtervezői infó szak között?
2022. nov. 12. 18:59
 9/10 xp ali ***** válasza:
Ha jó vagy matekból és szereted is a matekot, akkor és csakis akkor az ELTE. Egyébként kerüld messzire. A kolik messze vannak, de mivel ELTE, ezért a kolikban vannak csajok és elég sok. Ha csajozni akarsz, akkor biosz, környezettan, föci; nem pedig infó. Akkor lesz jó diákéleted. :D
2022. nov. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha normális képzést szeretnél, akkor ELTE vagy BME. Az ÓE kb. a BME csak gyengébb és gyakorlatiasabb.

DE és NYE pedig mindenképp túl gyenge.


A programtervező info matekosabb, míg a mérnökinfoban kevesebb a matek, viszont kapsz egy hardver közelibb ismeret anyagot is.

Ha nem vagy kíváncsi a hardverekre és csak szoftverek érdekelnek, akkor proginfóra menj.

A mérnökinfó több területet mutat be, míg a proginfó a matekosabb, elméletibb részekre is hangsúlyt fektet.


"koli elhelyezés"

Passz, arról nem tudok.


"oktatás, tanterv"

Ha az érdekel, hogy mi a legerősebb, akkor BME és ELTE.

A tantervek, ahogy kérdezted bizonyos szintig fedik egymást (nyílván úgy értem, hogy a proginfós tantervek a proginfósokkal és nem a mérnökinfosokkal), viszont az anyag mélysége és annak számonkérése nagyban el tud térni egyetemenként.

Én pl. SZTE-s zh-t láttam már, ami BME-hez képest egy vicc.


"hallgatói élet"

Szerintem ez mindenhol van.

Bp-i egyetem valószínűleg jobb, mert ott akár egyetemek közt is lehetnek események.


"munkaerőpiac diploma után"

Bp a legjobb ilyen szempontból.

Legtöbb munkalehetőség és ismertebb egyetemek is itt vannak.

2022. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!