Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kertészmérnök végzettségűek(?)

Kertészmérnök végzettségűek(?)

Figyelt kérdés
Hol tudtatok elhelyezkedni, mivel foglalkoztok? Ajánlanátok ezt a pályát, és ha igen, kinek? Nagyon rossz a fizetés?

2022. nov. 11. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Attól függ, mi a terved vele. Kertészkedni 8 általánossal is lehet.
2022. nov. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kertészmérnök pálya elsősorban annak való, aki magánvállalkozóként akar dolgozni. Vesz vagy bérel földet, és zöldséget, gyülmölcsöt termel rajta eladásra, esetleg alkalmi munkások alkalmazásával. Legjobb talán az egész éves, fóliasátras termelés. A terméket eladni lehet kistermelői piacon (jobb áron, de időigényes), vagy viszonteladóknak. A jövedelem a vállalkozás prosperitásától függ.
2022. nov. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Környezet, épìtő-épìtész, agrár, közlekedés, élelmiszer meg hasonló mérnök szakokat így sem ajánlanám senkinek, a kertész mérnöki sztem meg ennél is rosszabb lehet. Felvi.hun a szakleirasban megnéztem a végzettek statisztika szerinti fizetését, számomra elég siralmasan néz ki
2022. nov. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan szak, amiből aztán ezerfelé lehet elindulni. Az alapképzéy csak egy jó alapot ad, azzal vállalkozóként lehet érvényesülni igazán. A virágboltostól a kertfenntartón át a növénytermesztőig sok munkában ad segítséget. Én kertészként dolgozom az egyetem óta, kertfenntartással és építéssel. Az építést abbahagytam egy ideje, amióta Németországba költöztem. Itt is kertészként dolgozom, de a munkához nem feltétel, csupán előny a kertészeti végzettség. Otthon alkalmazottként kevés a lehetőség és kicsi a bér, itt kint egészen jól lehet vele keresni. Ha továbbtanulsz Msc-n, a növényorvosi diplomával már vállalkozóként és alkalmazottként is jobbak a lehetőségek. Pl. in vitro szaporítás, fajtanemesítés, génmódosítás, vetőmag- és szaporítóanyag előállítás, kártevők és kórokozók vizsgálata, faápolás, stb. Állami cégeknél (pl Nébih) és egyetemeken jóval kisebb fizetésre lehet számítani, mint pl a Syngenta-nál vagy Bayer-nél, de oda nem is elég a Bsc. De akinek van lehetősége tanulni, és szereti is, annak azért vannak lehetőségek. A növényorvosi diplomával és megfelelő tudással vállalkozóként is nagyon szépen lehet keresni. De faápolókra és a talajhoz értő szakemberekre is egyre nagyobb szükség lesz. Viszont nem olyan szakma, mint a villanyszerelő vagy építészmérnök, hogy az iskola után a szakmaddal simán elhelyezkedsz. Konkrétan kertészmérnököt kevés helyen keresnek, ugyanis nagyon szerteágazó tudást ad az alapszak, és ha nem szakosodsz, ha nem végzel további szakképzéseket, akkor egy nagyon szerteágazó de alap tudásod lesz sok mindenről. Ami valahova elég, mondjuk egy kertészeti eladónak vagy olyan céghez, ahol betanítanak, illetve saját vállalkozáshoz, ahol utána magad képzed tovább.
2022. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Empir válasza:
Szerintem az agrár szakmákra nagyon nagy igény van/lesz vidéken a közeljövőben. Én a Georgikonon fogok hamarosan végezni, mint kertészmérnök. Szerintem olyan embereknek való, akik elsősorban vállalkozni szeretnének utána, esetleg a család amúgy is mezőgazdasággal foglalkozik. Rengeteg irányba lehet specializálódni ezzel a szakmával.
2023. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: jah, igény biztos volna rá, csak kíváncsi lennék, hogy pláne videken, mennyire szeretnek ezért emberi fizetést osztogatni
2023. jan. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!