Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolc mérnökinformatikán...

Miskolc mérnökinformatikán mennyire kezdik az alapoktól a matek oktatást?

Figyelt kérdés

Ha valaki 3-as volt matekból középiskolában az mennyire kaphatja el a ritmust?


Magyarázzák, oktatják a dolgokat amiket számon kérnek, vagy úgy kezelik hogy oké, van nálad mondjuk 10 egység tudás, kezdjük a 11.-ről?


Persze nagyon alapokra nem gondolok, de például egy emelt szintű matematika érettségit aki nem végzett, annak mennyi esélye lehet?


Sajnos középiskolában egy minőségtelen senkiházi "tanította" a matekot nekünk. Tudom hogy manapság divat a tanárt szidni, viszont mit mondanátok egy olyan matek tanárra, aki bejön órára, az első 5 percben lezavarja a táblán beszéd nélkül az előző napi házit, utána előveszi a tipmixet, szivatja a diákokat gyökér humorral, csesztet 1-2 kispécizett diákot, de a kedvencem hogy elmeséli az életét, az óra utolsó 10 percében felad néhány házit és csókolom? Aztán amikor a diákok 90%-a 2-est, és a legjobb tanuló 3-ast kap, órákat csesz el azzal hogy azt ecseteli hogy miért nem tudunk otthon egyedül tanulni és gyakorolni. Ki is csapták azt az embert miután leérettségiztem. Én 2-essel, hármassal "éltem túl" nála, amikor elkezdtem matektanárhoz járni az érettségi előtt akkor kaptam csak nála 4-eseket, volt hogy ötöst is. Persze az érettségim végül 3-as lett.


Szóval én ilyen körülmények között mennék informatikára, mert az viszont totál a véremben van, itthon hobbiból programozok, ilyesmi. Azt nagyon imádnám.


Csak félek a matektól kicsit a fent írottak miatt. Vajon mennyire kezdik az alapoktól, mennyire magyarázzák, segítenek elkapni az elején a dolgokat?



2022. nov. 14. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Más matekot fogtok tanulni, mint gimiben. Az emelt érettségi belekóstolás csak az egyetemi matekba, de azt is előlről kezditek. Tehát nem veszik alapnak, hogy tudsz deriválni, integrálni stb. Ezeket megtanítják.
2022. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kb szanaszéjjel szovatnak tökmind1 milyen szinten tanultad a matekot (főleg infón). Az viszont előny ha nem esel ki a matek ritmusából. De átkell élni ezt nem lehet elmagyarázni majd meglátod rááll az agyad.
2022. nov. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!