Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anorexiás emberből lehet orvos?

Anorexiás emberből lehet orvos?

Figyelt kérdés
A húgom anorexia nervosában szenved. Nagyon lecsökkent a súlya és emiatt kórházba került egy hónapja. Most középiskolás két év múlva érettségizik. Orvos szeretne lenni(pontosabban pszichiáter), de nem vagyunk biztosak, hogy pszichiátriai rekorddal felvennék. Az lenne a kérdésem, hogy az evészavarosokat(akiknek van papírjuk róla) felvesznek az orvosira? van valami szabály ezzel kapcsolatban?

2022. nov. 14. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem fogja bírni az egyetemet...
2022. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Az aneroxia nem kizáró ok, hogy ne tanulhasson egyetemre, van aki krónikus betegként jár orvosira, viszont nem biztos hogy dolgozhat is orvosként diplomázás után.

Minden esetre gondolom állítanak ki arról is papírt, hogy kigyógyult az aneroxiából, onnantól pedig nem hiszem hogy lenne gond.

2022. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok annyira tisztában a dolgokkal, de szerintem ez nem kizárt, főleg ha majd felépül.
2022. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Valami papírt alá kell írniuk, hogy nem azért akarnak pszichológusok lenni, hogy a saját lelki problémáikat kezeljék. Ettől még sokan azért jelentkeznek oda. Hivatalosan nem tudom, hogy kizáró ok-e. Ha meggyógyul, akkor biztos nem az.
2022. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2022. nov. 14. 23:55
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Persze, hogy lehet. Aki ilyesmiben szenved, az hajlamos magát pörgetni amíg tudja, én is anorexiásan futottam heti szinten 40-50 km-eket. Viszont a szervezetnek is megvannak a maga korlátai, minél nagyobb a terhelés, annál nagyobb a stressz, minél nagyobb a stressz, annál nagyobb az igénybevétel. Ha nem kezd el enni, valószínűleg nagyon meg fog küzdeni a képzéssel egy idő után.
2022. nov. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is anorexiás voltam 14 éves koromban, utána pedig más miatt is voltam pszichiátrián. Nem volt kizáró ok, viszont tény, hogy a mentális állapotán a legtöbb embernek nem segít az orvosi egyetem. Viszont amit fentebb is írtak, akinél kialakul az anorexia valószínűleg nagyon fegyelmezett és kitartó jellem aki tud küzdeni. Én sosem voltam még ilyen jól mentálisan, mint mióta egyetemre járok, de én rengeteg pszichológusnál jártam és dolgoztam magamon előtte, tehát szinte teljesen gyógyultan és “önmagammal rendben” jöttem ide. De vannak emberek akik nem bírták, és nem azért, mert hülyék lennének, hanem mert eleve kicsit depressziósan vagy esetleg evészavarral jöttek az orvosira. De arra is van példa, hogy valaki az első 1 évet végigszenvedte, plusz pszichológus, minden, és már “teljesen” jól van, ha lehet így mondani.
2022. nov. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

2-esnek:

Alkalmassági vizsgálatot kell tenni egyetemi beiratkozásnál, ami szerintem lefedi hogy milyen egészségügyi követelmények vannak annak a személynek, aki orvosként munkába akar állni. Tehát szerintem esélytelen, hogy felvegyék egyetemre, de orvosként dolgozni meg ne engedjék. Maximum nem vennék fel sehova emiatt vagy ilyesmi (ami szerintem teljesen jogos lenne).


Kérdezőnek:

Egy ilyen betegség miatt nem hiszem (de nem vagyok biztos benne) hogy elutasítanák az egyetemi jelentkezést, hiszen ezt meg lehet oldani szakember segítségével, illetve nem is feltétlen korlátozza az orvosi hivatás űzését.

2022. nov. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A húgom is volt anorexiás és nem vagyok benne biztos hogy most nem az. 14 evesen kezdett modellkedni és nemsokkal később rajott hogy csak akkor szép hogyha 40 kilo (már akkor is majdnem 170 centi volt). O meg most is modellkedik, de ő pl pszichológiát tanul. Igaz levelezőre jár mert sokat van Kínában és Japánban, meg úgy azisaban, de szerintem jobban van miota tanul is, lettek barátai, és hízott is. Szóval nem lehetetlen. Én már elvegeztem az orvosit, most rezidens vagyok, én nem voltam anorexiás, csak olyan aki mindig fogyni akart. Szóval úgy sajnos nem tudok nyilatkozni:/
2023. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8-nak😊

En orvosira jarok es igen volt alkalmassagink, de az nem azert van hogy anorexiasak vagyunk-e vagy nem. A legfontosabb resze hogy adott betegsegek ellen vedve legyunk pl hepatitis B ellen. Megnezik azert persze hogy kell a ludtalpbetet vagy hogy van e gerincferdulesed, de ezek inkabb ilyen rutin ellenorzesek. Siman lehet anorexias szemely orvos. Csak annyit mondanek hogy szerintem erdemes a lelki problemakat meg egyetem elott elrendezni mert ha mas varosban tanulna valaki es meg ott van az egyetemi stressz is, az megnehezitheti az anorexiabol valo kigyogyulast vagy esetlegesen az egeszsegugyi allapot romlasat eredmenyezheti.

En kihagytam egy evet orvosi elott mert lelki problemakkal kuzkodtem es ez volt eletem egyik legjobb dontese. Volt idom magammal foglalkozni es eljarni egy pszichologushoz. Csak ajanlani tudom😊

2023. jan. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!