Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most nem értem a 2023-as...

Most nem értem a 2023-as felvételi pontszámítást. Ahol nem kötelező az emelt ott nem is számolnak a plusz 50 ponttal?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam az eduline oldalán:

"Emelt szintű érettségi: vizsgánkként 50 pont


2023-tól ismét „csak” többletpont jár az emelt szintű érettségikért – azaz már nem központi felvételi követelmény a magasabb szintű vizsga. Ilyen érettségiért akkor jár (vizsgánkként) 50 többletpont, ha legalább 45 százalékos eredményű, és az érettségi pontokat az emelt szintű vizsga alapján számítják.

Arról, hogy egyes szakokon melyik érettségiket fogadják el a felvételi tájékoztatóban nyilvánosságra hozott listában olvashattok.


Azt, hogy mely szakokon elegendő a középszintű vizsga, itt olvashattok el mindent."


Tehát ez a mondatrész amit nem értek: "és az érettségi pontokat az emelt szintű vizsga alapján számítják".


Megnéztem a szakot ahova szeretnék jelentkezni, ott nem kérnek emelt érettségit.

Van felsőfokú nyelvvizsgám, az 40 pont, ezt értem.

De olyanokért jár az új rendszerben a többletpont, ami nekem biztosan nem lesz meg. Például sporteredmények, tanulmányi versenyek, felsőoktatási szakképzési oklevelek.

Így elég nehéz lesz a többletpontokat összegyűjteni.



2022. nov. 16. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

'Tehát ez a mondatrész amit nem értek: "és az érettségi pontokat az emelt szintű vizsga alapján számítják".'

. Értsd: általános orvos szakra nem kapsz többletpontot az emelt szintű angol érettségiért, mert a felvételihez biolgóia kémia/fizika kell.

Ellenben gazdálkodási és menedzsment szakra igen, mert itt a felsorol érettségik közt van.

2022. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahova jelentkezni szeretnék, oda nem irnak elő emelt érettségit egy tantárgyból sem.
2022. nov. 16. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól még lehet emeltezni...
2022. nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy előírják-e az emelt érettségit, hanem az, hogy olyan tárgyból van-e emelt érettségid, amiből a pontjaidat számítják.

Ha pl. angolból van emelt érettségid, de matekból és töriből számítják a pontjaidat, és ezekből csak középszintű érettségid van, akkor nem kapsz plusz pontot az angol emeltért.

Ha viszont olyan helyre jelentkezel, ahová angolból és matekból számítják a felvételi pontjaidat, akkor jár a plusz pont az angol emeltért.

Ez egyébként eddig is ugyanígy volt, ebben nincs változás.

2022. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen!
2022. nov. 16. 14:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!