23 évesen hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Középiskola után nem volt pénzem tanulni, diakhitelt nem akartam, így dolgoztam 2 évet. Utána elkezdtem a matematika alapszakot, 2 évet sikerült elvégeznem, és felbehagytam, mert sehogy sem sikerült egy tárgyat megérteni, teljesíteni :/

Bánatomban megint dolgozni mentem, de csak érettségivel nem valami fényesek a kilátások.


Szeretnék újra nekifutni az egyetemnek, levelezőn, de nem tudom milyen képzést válasszak.

Sima gimnáziumban érettségiztem, emeltem van matekból és fizikából, közép infóból.

Matekból pengének tartottam magam, amíg nem futottam bele az operációkutatásba. Fizikát, kémiát is nagyon szerettem, minimális programozást is tanultam.


Milyen szakot ajánlanátok? Csak levelező jöhet szóba, dolgoznom is kell :/

Nem szeretnék mégegyszer melléfogni és leszerepelni


23/nő



2022. nov. 16. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Természettudomanyi alapszak, habár nem tudom, hogy vannak-e levelezőn.


Ami még talán jó lehet az egészségtudomanyi szakon belül a képalkotó vagy laboros képzés. Ezek meg vannak levelezőn is.


Fizika-kémia szakkal el lehet helyezkedni gyógyszeriparban vagy ehhez kapcsolódó kutatólaboratoriumban. Fizikaval még esetleg szóba jöhet az orvos-fizikus irány is. Ők inkább csak simán fizikusok, de attól orvos-fizikusok, hogy pl az onkológiai betegek sugárterapiajat tervezik meg, hogy mennyi sugarat kapjanak.


Vagy esetleg mérnöki irányok. Habár ebben nőként nehéz lesz érvényesülni.

2022. nov. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik mérnöki vagy informatikai képzés.
2022. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökinfó
2022. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fogom megérteni miért szopatják szét egy-két tárggyal az egyetemistákat. Nálunk lesz egy óra (műszaki képzés) ahol már elkönyveltem a bukást, ugyanis a tavalyi évben mindenki megbukott belőle 🙈 Nyilván minden diák hülye..
2022. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mérnökinfó vagy pedig proginfó a matek miatt
2022. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Építő/építészmérnök?
2022. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Proginfón is van opkut.
2022. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az opkut tanszékre amúgy nagyon rá kéne már szólni az eltén, hogy vegyenek kicsit vissza az alkmat szakon (felteszem, te is ott voltál, kérdező...). Nem normális a követelményrendszer. Mi jeleztük is anno a HÖK-ös felelősnek, aki továbbította a panaszokat a tanároknak, a reakció pedig erre az volt, hogy "bocs, de ez marad így, bírjátok ki". Nagyon kiábrándító, hogy ennyire semmibe veszik a visszajelzéseket. Még csak megnyugtatni se próbáltak. Az előadó ráadásul közölte is a vizsgán, hogy szerinte nem kéne ennyi matematikus végezzen, ezért (is) buktat.

Éljen a magyar oktatási rendszer és a "dögöljenek meg a hallgatók"-mentalitás.


Ami meg a kérdést illeti, én villamosmérnökire vagy fizikusnak mennék, ott van viszonylag sok matek fizika álruhában (de bőven megcsinálható szinten), és hasznos is, amit tanítanak. A villamosmérnökség meg aztán pláne egy nagyon aktuális és keresett szakma. Ha az első 2 évet kibírtad matekon, nem lesz gondod a nehézséggel, bármit is választasz.

2022. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!