Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémiából tegyek emelt érettség...

Kémiából tegyek emelt érettségit vagy ne?

Figyelt kérdés
12.-es, kémiafaktos lány vagyok. Miskolcra tervezek menni vegyészmérnökire, ahova nem kötelező az emelt érettségi. Legutóbb kémia fakton írtam egy elég rossz pH számításos dogát ami elbizonytalanított abban hogy tegyek e belőle emelt szintű érettségit vagy maradjak a középnél.

2022. nov. 24. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha vegyészre akarsz menni, akkor az emelt alap + érdemes már az első féléves anyagot is átnézni, hogy kiváló alapokkal kezd.
2022. nov. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Az emelt érettségi mindenféleképpen előnyt jelent, mégha nem is kötelező, hiszen úgy számítják, a százalékos eredmény adja a pontszámot, pl. 98%=98 pont, de a középszinten érettségizel, akkor a 100%-os eredmény is csak 65 pontot ér, ami sokat számít /de gondolom ezzel tisztában vagy/.

Én így azt tanácsolom, hogy maradj meg az emelt szintnél, a pontszámítás szempontjából jobban jársz egy gyengébb emelttel, mint erősebb középpel. De akár más tantárgyból, például matekból is tehetsz emeltet.

2022. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdemes emeltszintűzöd belőle, mert ha nem sokkal gyengébb lesz a tudásod a többiekéhez képest. Vagyis a tudásod legalább legyen emeltszintű. Én kémia szakos vagyok ketten vagyunk akiknek nincs emeltje belőle, hát nekünk elég vért izzadós a többieknek kevésbé.
2022. nov. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, annyiban pontosítanám a válalaszomat, hogy nem 65, hanem 67 pontot ér egy 100%-os középszintű érettségi.
2022. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is csináljál egy emeltet, így többet fogsz gyakorolni, mivel nehezebbek lesznek a feladatok. Továbbá az emelt anyag tudása jó alap az egyetemhez.
2022. nov. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat, szerintem emeltezni fogok. Matekot középszinten tanulom, az mennyire problémás? Azt hallottam hogy vegyészmérnökire főleg kalkulus vagy mi az isten kell, amit nem veszünk közepen.
2022. nov. 28. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég lesz a közép matek. A vegyészmérnökisek és a kémiások együtt vannak matekon, legalábbis az SZTE-n. Igazából nincs előrébb az aki emeltezett belőle, mert nem nagyon van hozzá köze.
2022. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!