Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi duplázásra kéne...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Érettségi duplázásra kéne hajtanom inkább?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok és az ELTE-re szeretnék bejutni matek és emelt infó érettségivel proginfóra, (tavaly 418 pont volt a minimum ponthatár). A matekot szívesen gyakorlom, az infót viszonylag szívesebben, mint a maradék tantárgyakat. Az eddigi években közel voltam a kitűnőhöz 4,7-4,9-es átlagokkal, illetve szakgimiben vagyok. Viszont idén úgy érzem, hogy erősen demotivál a többi tantárgy abban, hogy fokuszáljak a két fontos tárgyra, mivel matekból hibátlan dogákat írok még ha nem is tanulok is és sima infó tantárgyam nincs, ahol a ppt,word,excel tudás hasznos lenne, míg töriből, irodalomból, és a memorizálós humán tárgyakból rengeteget kell tanulnom, ezért amikor tanulok akkor ezeket kell tanulnom, és elég unalmasnak is találom ezeket. Miután tanultam ezekből, általában nincs kedvem a fontosakból is készülni.


Matek érettségiből teszteltem magam párszor és általában ilyen 85-95% közé esik az eredményem. Emelt infóból a programozás és adatbázis részét egyszerűnek találom a ppt,word,excel részt meg még tanulnom kell.


A hallottak alapján mit javasoltok?


1. Szenvedjek azért, hogy jók legyenek a jegyeim illetve az érettségi átlagom is és ezek mellett próbáljak meg még minél jobbat összehozni a fontosakból is.


2. Duplázzak érettségi pontszámot és fókuszáljak arra, amit szeretek és írjak mindkettőből minél jobbat, kicsit rosszabb lesz az átlagom a humán tárgyakból ilyen 3-4, és az érettséginél is csak arra törekednék, hogy átmenjek a lényegtelen tárgyakból.


Nekem a 2. jobbnak hangzik, mivel így a fontos tárgyakat rendesen ki tudnám élezni és számomra egyszerűbbnek hangzik, ilyen módon összeszedni 430-460 pontot, mint úgy, hogy mindenből nagyon magasat kelljen elérni és még az is jól jönne ha a jegyek kitűnők lennének. Megvan a személyes véleményem de érdekelne mások véleménye is mielőtt elkezdem rontani az évközi átlagomat.



2022. nov. 29. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod előre, hogy ott milyen érettségit fogsz írni illetve lesznek különböző tényezők, azt se tudhatod milyen lesz az idei érettségi így mindenképp szedj össze sok jó jegyet evvegeig aztán ha az erettsegid matek és infobol kimagaslóan jó lesz ugyis duplazassal számol a felvi ha meg nem, akkor számít az evvege:))
2023. márc. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
update: duplázódtak a pontjaim (98% közép matek, 98% emelt infó->470 pont), viszont végül az összes többi érettségim is 85%-90% lett, mellesleg kitűnő lettem ezért normál számítással is 468 pontom lenne.
2023. aug. 22. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!