Orvosi vagy mérnöki?

Figyelt kérdés

Röviden:

Erősen gondolkozok két szak között:

•fogorvosi szak(SE): kiskorom óta ez az álmom, imádom a szakmát, inspirál és motivál a téma.

•vegyész/biomérnöki(BME): a kémia a szenvedélyem, ezért gondoltam még ezeket a szakokat, érdekesnek találom őket. Mindenki szerint ez lenne a könnyebb.

Kérdéseim:

•melyik szak lenne hosszútávon kifizetődőbb, nyújthatóbb munkaidő, pénz, szabadidő szempontjából?

•melyik szak lenne egyetemen gyilkosabb?

Szívesen meghallgatok bármit!:)


2022. nov. 30. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Fogorvos
2022. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
A fogorvosit választanám a helyedben. A későbbi kilátások tekintetében sokkal jobb.
2022. nov. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

A lányom biomérnök, jelenleg doktorandusz külföldön hétszámjegyű fizetéssel (átszámítva): Szerintem egy néhány éve végzett fogorvos nem keres ennyit.

Nem a végzettség számít, hanem az attitűd.

2022. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3. "Szerintem egy néhány éve végzett fogorvos nem keres ennyit."


Pedig simán van ilyen, és sokkal nagyobb is erre az esély, mint a kérdező által felvetett másik képzési vonalon.

2022. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fogorvosin jóval kevesebb a kémia, mint az áokon. Anyagilag nyilván jobban jársz, ha fogorvosnak mész, bár nekem személy szerint nem okozna örömet mások szájában turkálni 24/7.

Mivel a fogorvosin is kb. ugyanazokat a tárgyakat kell elvégezni, mint az áok első két évében, ezért értelemszerűen a fogorvosi a keményebb.

Ha viszont azt nézzük, hogy imádod a kémiát, akkor a fogorvosként már nem fogsz vele foglalkozni. Az egyetemen is csak pont annyit, hogy kb. megértsd milyen anyagok és hogyan reagálnak a dentinnel pulpasapkázás közben (most mondtam vmit).

2022. dec. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5. "Mivel a fogorvosin is kb. ugyanazokat a tárgyakat kell elvégezni, mint az áok első két évében, ezért értelemszerűen a fogorvosi a keményebb."


Ezt ki tudnád még egy kicsit fejteni? Első ránézésre kissé sántít ez a következtetés.

2022. dec. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fogorvosi első 2 évében ugyanazokat a tárgyakat kell elvégezni, mint az áokon. Az anatómia ugyanolyan húzós, és nem is nagyon lehet összemérni a mérnökivel. De nyilván akinek nehezebben megy a matek, az a mérnökin szenvedne többet, nem lehet annyira általánosítani.
2022. dec. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7. Köszi, akkor félreértettem. Azt hittem, a fogorvosit az orvosinál tartod nehezebbnek. Most már leesett, hogy csak a kérdező kérdésére válaszoltál.
2022. dec. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!