Mi felé menjek tovább?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, végzős, viszont nagyon nem tudom eldönteni, hogy hova menjek tovább. Már lassan belevagyok betegedve ebbe a döntésbe. Nagyon szeretem a mateket, a fizikával is megvagyok, sajnos az infóhoz nem értek, azt nem tanultuk jól meg az iskolában. Gondoltam valami mérnöki pályára, de nem tudom melyik lenne a legjobb, ha arra fele mennék. És nem is vagyok benne biztos, hogy valójában szeretnék-e én ilyen pályát, attól amiért nagyon jó vagyok a matekben. Csak hát mindenki a mérnökit fujja, hogy megéri.

A biológiát is szeretem, de sajnos nem úgy álltam rá, meg a kémiára, hogy orvosi fele menjek, az emeltek ebbe az évbe tuti nem sikerülnének, évet kihagyni meg nem nagyon szeretnék. A többi egészségügyi pálya meg szerintem sajnos nem túl kifizetődő, az ápolóra és minden hasonlóra mondják, hogy ugye hálátlan egy munkák, pedig a biológia érdekelne, de sajnos erre tényleg csak most jöttem rá, a kémiával viszont egyáltalán nem vagyok megbékülve. Úgyhogy szerintem marad valami matekes irány, vagy tényleg nem tudom. Bevagyok lassan pánikolva, hisz készülni kéne valamire. Magyart, irodalmat is szeretem, dehát ezekkel se érnék nagyon semmit. Tényleg már elképzelésem sincs, hogy mi lenne a jobb, vagy mit szeretnék jobban. Már éjjel-nappal ezen kattog az agyam, lassan kikészít ez a döntés.

Az elmondottak alapján valami ötletek?



2022. dec. 5. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Mit szólnál egy kicsit lányosabb mérnöki szakhoz?


Ipari termék- és formatervező mérnök

2022. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Matektanár, Kriptográfus vagy valami pénzügyi irány


DE! Magyarországon hagyd az egyetemet, ne akarj magadnak rosszat.

Keress külföldi egyetemet valamelyik szomszédos országban és ott kezdd el,

ott még tanácsot is tudnak adni.

2022. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha matekos a gondolkodásod, akkor az infóval sem lenne gondod. Én biztos, hogy megpróbálnám megismerni a helyedben, mert a mostani világban ezzel van a legjobb munka (ebben dolgozom, első kézből mondom :D).


Programozni nagyon megéri, rugalmas, jól fizet, utazhatsz a világban, home office, digitális nomádság, királyság :D


Tele van a youtube ingyenes tanfolyamokkal, nézd meg, érdekelne-e, én ezt néztem tavaly (még mindig megy, csak már munka mellett sok időm nem marad követni) https://www.youtube.com/playlist?list=PL1WwhU4dv6tG8C8aGca5I..

2022. dec. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm szépen kedves #3as, belefogok nézni!

Én is gondoltam rá, csak félek így a 0-ról belekezdeni, úgy hogy nem is tudom, hogy szeretném-e. De gondolkozok rajta. Azt megkérdezhetném hogy te irodába vagy home officeba dolgozol? Ha otthon, akkor nem túl unalmas egyedül? Vagy akár irrodában is. Nem tudom mennyire vagy társasági ember:D félek hogy engem uralna a magány.

2022. dec. 5. 21:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha akarok bemegyek, ha nem akarok, nem megyek. Én most "otthonról" dolgozom, bár nem vagyok otthon, utazgatok a világban :) Nem unalmas, az biztos. Ki szoktam menni egy helyi kávézóba dolgozni, ahol van wifi, kipróbáltam már a tengerparton is, de az nem annyira jött be, mert elterelte a figyelmem, és a nap is nagyon süt, kevés volt az árnyék, stb. de azért pár jópofa képet lehetett ott is lőni :D ahogy "épp dolgozom" :) Összességében nagyon bírom ezt a szabadságot :) nem kell mindig ugyanannak a 10 embernek a kiégett arcát nézni egy irodában, morogni, mert hétfő van már megint, és szerencsére ezzel telik is rá, hogy menjek és felfedezzek. De ismerek olyat, akinek kell az iroda, a fix közeg, nem akar menni sehova, otthonról se akar dolgozni. Neki ott a kis asztala, céges konyha, ingyen kávé, gyümi, légkondi, még csócsó és céges masszázs is van.
2022. dec. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert én eléggé társasági ember vagyok, szeretek is egyedül lenni, de én meg attól sokallok be, ha nem szólhatok senkihez, csak magamba végezzem mindig a kis dolgom:D persze ez változó tud nekem is lenni, kitudja a jövőben is hogy leszek ezekkel a tényezőkkel, csupán ez az egy ami nekem kissé contra benne:D

Máskülönben mernék egyből belevágni, mert amúgyis nagyon kitartó ember vagyok

2022. dec. 5. 22:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Én alapjáraton kocka programozó vagyok, de egy IT project manager, UX designer vagy business analyst egész nap másokkal dumál :D Azt nem tudom, igyekszem kerülni az ilyen feladatköröket, én szeretem a nyugit és hogy én döntöm el, kivel, mikor, mennyiért ;)
2022. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah, ami még matekos aggyal nagyon menő manapság, az a Data Scientist. Olvasgass utána kicsit, a csillagos eget le lehet vele keresni :)
2022. dec. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Matek, fizika bsc iranyba is mehetsz
2022. dec. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mérnöki szakokat esetleg az javasolja akinek elavult látásmódja van a munkaerőpiacra vagy fingja nincs az egészről: mérnökinfó + villamosmérnök szárnyal az összes többi mérnöki szak lecsúszott, gyenge fizuval.


Matekkal, azon belül is statisztika iránnyal nagyon sokra viheted: pénzügyi elemző, business analyst, business intelligence, data analyst, data journey expert, data scientist, AI / ML dev alpja amik nagyon pörögnek mostanában

2022. dec. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!