Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldön élek. Meg szeretném...

Külföldön élek. Meg szeretném csinálni távoktatásként a villanyszerelő szakmát. Az egyetlen online képzés amit eddig országszerte találtam, érettségihez kötött.ötlet, hova menjek, hol van ilyen suli, mit tegyek hogy végre kitanulhassam a szakmát?

Figyelt kérdés

2022. dec. 8. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos úgy tudom, minden képzés érettségihez kötött nálunk.

Ha van esetleg külföldi dokumentumod arról, hogy külföldön befejezted a középiskolát, akkor annak a hivatalos magyar fordítását köteles elfogadni minden intézmény tudomásom szerint (édesapám külföldön fejezte be a középiskolát, pont a napokban mentünk fordítóirodába, mert neki is kellett magyar nyelvű fordítás a középiskolai bizonyítványáról egy képzéshez).

Szorítok, hogy összejöjjön!

2022. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
10éve élek külföldön. Az iskolám Magyarországon fejeztem be. Rossz szakmát választottam és a 10 osztályom után csak egy szakmát tanultam ki, ami érettségi nélkül is működött. Most bajba vagyok érettségi nélkül..
2022. dec. 9. 07:19
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Remélem nem Magyarországon akarsz villanyszerelőként elhelyezkedni majd, minden rossz indulat nélkül írom hogy ne tedd! Kezdőket itthon nem alkalmaznak, sajnos sokan tanultak villanyszerelőnek, így túl kínálat lett belőlük, egyre nehezebb munkát találni. Én tavaly jöttem ki Hollandiába dolgozni. Érettségihez kötött, és nem hinném hogy távoktatás keretein belül bárhol is tanítanak.
2022. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2018óta villanyszerelőként dolgozom itt külföldön.de egyes dolgokat nem csinálhatok az iskola nélkül. Ezt szeretném megváltoztatni. Tapasztalatom már van, csak az az átkozott papír hiányzik és ezáltal teljes szakmai bért is kapnék..
2022. dec. 10. 07:11
 5/6 xp ali ***** válasza:
Németben is van képzés. Valahogy el is lehet érni, hogy a munkaügyi megfinanszírozza és még segély is jár arra az időre. Most fog elindulni egy olyan tanfolyam, aminek tavaly nyáron kellett vna, mert ennyire nehezen tudtak összeszedni elég embert.
2023. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#Kérdező!

Milyen munkafázisokat nem csinálhatsz külföldön?

2023. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!