Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet ajánlanátok...

Milyen egyetemet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Igazából most szeptemberben kezdtem a 11.-et, és sajnos még mindig nem tudom, hogy hova tovább. Reál beállítottságú vagyok teljes mértékben. Kedvenc tantárgyaim a matek és a kémia. Kémián van leginkább a hangsúly, mindig is ez érdekelt a legjobban, azon belül is a kémiai számolások. 8. osztály után én a szándékaimmal a kémiával tisztában voltam, így 9. óta egy kémia-biológia szakos osztályban vagyok, ahol elég magas szinten vesszük az anyagot. A biológia sem áll hozzám távol, amíg sejtbiológia, ember, vagy biokémia van. Az állatok, növények, gombák hidegen hagynak.

Emellett gimi óta imádom az irodalmat. Nem tudom, a tanárom érte-e el ezt a hatást, mert fantasztikusan tanít. Verseket 7. osztályos koromban hobbiszinten kezdtem el magamnak irogatni. Akinek megmutattam eddig, mindig nagyon értékelte. Elkezdtem pár sztorit wattpadon is írni, de nem igazán lelkesedek az egész app szexuális túlfűtöttségéért, és én nem is ezt a stílust képviselem elsősorban, így hamar abbahagytam. Viszont az álommunkám egyértelműen az írónő, de én is pontosan látom, hogy ez mennyire reménytelen.

3. opció a sport. Nagyon közel áll hozzám a testépítés, egészséges életmód. Kb 10 éves koromban kezdtem a súlyzós edzést itthon, és lassan egy éve konditerembe járok. (Tudom, ez nem sok, de konkrétan függője lettem ezidő alatt.)

Ezalapján valakinek valami ötlet?



2022. dec. 15. 20:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

ELTE TTK Kémia Bsc (majd utána vegyész MSC) - ezzel lehetsz kutató, vagy hasonló tudományos pályák.

Vagy BME Vegyészmérnök kar - ezzel is sok lehetőség adódhat..


Esetleb BME-n biomérnöki szak?

2022. dec. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
gyógyszerészkar, ott vannak ilyen perverz tantárgyak
2022. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindkettő választ átgondolom. A BME különösen jó lenne, ott tanul a bátyám is, ott végzett kb a családom fele, és csupa jó véleménnyel vannak róla.

Mennyire magolós a vegyészmérnök/biomérnök? Illetve ezek pontosan miről szólnak?

2022. dec. 15. 20:42
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

SEmelyik egyetem nem magolós.


Vannak diákok, akik csak magolással evickélnek át az egyetemen - de aztán ez megbosszulja magát.

Értelemmel kell tanulni.


Mi az, hogy miről szólnak...??


Azért azt nem hiszem, hogy nem ismered a felvi.hu-t.

Vagy ha így van, akkor elég nagy a baj...


[link]

2022. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nagyon is ismerem. Ezek viszont véleményem szerint nagyon általánosan fogalmaznak, pontosan nincs leírva, hogy mi.

Viszont igazad van, nem fogalmaztam pontosan, inkább véleményekre lennék kíváncsi, de jöhet akármilyen infó róluk, elég tájékozatlan vagyok a témában.

2022. dec. 15. 20:46
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

5: akkor ha ez nem elég, felmész az illető egyetem honalpjára, megkeresed a kart, és ott letöltöd a kinézett szakodra vonatkozó mintatantervet.

Mindenhol elérhető a neten.

2022. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Tesék, itt a BME biomérnöki...


[link]

2022. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

ELTE kémia Bsc.

[link]

2022. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Első lépésként jó lenne ha nem lennél ilyen kibąszott életképtelen.
2022. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

9: főleg, ha állítólag odajárt a bátyja, meg a családja fele......


Otthon nem beszélnek egymással? :-O :-O

2022. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!