Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha hülye vagyok a programozásh...

Ha hülye vagyok a programozáshoz, akkor kitörölhetem a fenekem a mérnökinformatikus egyetemi Bsc diplomámmal?

Figyelt kérdés
Jöhet a kérdés, ha valaki egy kanyit nem tud programozni, akkor honnan van neki egyetemi diplomája, nem mellesleg mérnökinformatikus? Hát sajnos csesztem tanulni és egy szó van erre: csalás. Azt a 4 évet végigcsaltam, 0 tanulás nélkül. A részletekbe nem mennék bele, vért izzadtam, míg 0 programozási tudással megszereztem a diplomám. Nyáron végeztem, ma pedig megjött a kedvem az egyik kedvenc videojátékomhoz modifikációkat csinálni. Aztán rájöttem, hogy én egy alap ciklust nem tudok megírni, nem hogy egy játékhoz modokat írjak. Teljesen idióta vagyok ehhez, valószínűleg soha nem is fogok IT-ban dolgozni. Elcsesztem ezt a 4 évet az életemből?

2022. dec. 21. 22:37
A kérdező szavazást indított:
Kidobott 4 év, fenéktörlésre jó max a diplomád
Nem volt kidobott 4 év, leírom hogy mit tudsz vele kezdeni.
47 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Hát most szerinted mit értél el vele? Te is jól tudod, hogy semmit nem érsz ezzel, ha alap dolgokat nem tudsz megcsinálni. Na most mondok egy "nagy okosságot": Erre való az iskola, hogy felkészítsen az életre, a pályádra. Ha te végig csaltad, nyugodt szívvel mondhatjuk, hogy nem készültél fel semmire. Teljesen felesleges volt, igen.
2022. dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%
Elvégezhetsz még egy bootcamp tanfolyamot, gyakorlatiasabb tudást ad. De ha nagyon nincs hozzá se kedved, se érzéked, akkor valószínűleg más szakma után kell nézni.
2022. dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Na jó, mondjuk nem volt teljesen felesleges, mert még nekiülhetsz, megtanulhatod, és akkor van egy diplomád. De igen, mondhatni felesleges.
2022. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

ha voltal suliba, es csaltal akkor kellene hogy legyen valamibol csalnod..

keresd meg a jegyzeteid, dokumentumokat stb es tanuld meg oket. tobb mint a semmi

2022. dec. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincs érzékem hozzá, nem értem hogy áll össze a kód. Egyetlen alap kifejezést sem tudok konkrétan. Na jó, talán annyit, hogy "int X = 4" és kb ennyi. Rühellem az egész IT-t úgy ahogy van. És nincs kedvem elkezdeni azt amihez van érzékem (zene, nemzetközi kapcsolatok). Nem akarok megint 4 évet szenvedni és vért izzadni.
2022. dec. 21. 22:47
 6/37 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos így kell rájöjj akkor, hogy a döntéseidnek súlya van, csak azt nem értem minek csaltál végig 4 évet, ha tudtad, hogy soha nem fogsz ebben a szakmában dolgozni. Nem lehet szépíteni, ha nem tanulod meg(amit kétek a leírtak alapján), akkor elpazaroltál 4 évet. Csodát ne várj ilyen téren, megkéne tanulni reálisan gondolkodni.
2022. dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Külső nyomás volt leginkább (barátok, rokonok), meg megakartam mutatni a világnak, hogy megy ez nekem. Az a baj, hogy én egy hülye ember vagyok és nekem a reális gondolkodás az nem megy. Gondolkodni is nehezemre esik sokszor.
2022. dec. 21. 22:54
 8/37 anonim ***** válasza:
97%

Vagy szenvedsz miatta életed hátralevő részében, vagy mégis tanulsz valami mást. Sosem késő. Ezzel állást sem fogsz kapni, vagyis ha rájönnek, hogy semmit nem tudsz, kirúgnak.

Csak példaként mondom a saját esetemet, hogy van ilyen: 2 egyetemet végeztem, egyiknél rájöttem, hogy nem vagyok alkalmas arra a munkára, második után kiderült, hogy szinte lehetetlen állást kapni vele. Elvégeztem egy teljesen más, rövidebb képzést, abban dolgozom, szeretem csinálni, sikeres vagyok benne, és jól keresek.

2022. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Már kirúgtak az első két állásomról sajnos. Az egyiket 3 hónapig csináltam, mert először ügyfelekkel kellett csak foglalkoznom és átirányítanom őket, aztán amikor át akartak rakni a technikusi részre akkor kiderült, hogy lópélót nem tudok. Kirúgtak. Aztán a második munkámat pár napig, mint egy IP hálózati operátor. 3 nap alatt kitudódott, hogy semmihez nem értek. Ki is rúgtak.
2022. dec. 21. 23:05
 10/37 anonim ***** válasza:
93%
Van egy rakás terület IT-ben ami nem programozás. Titulusokat nem tudok mondani mert én pont programozó vagyok, de pl cégek részére az IT infrastruktúra megtervezése, létrehozása, üzemeltetése, stb kapcsán elég sok feladat van. Nem ugyanaz az ember alakítja ki mondjuk a hálózati topológiát, aki az adatbázisokat vagy a felhasználói jogosultsági köröket, házirendeket, biztonsági szinteket, számítógépkonfigurációkat, sorolhatnánk... Ezek mind külön kompetenciakörök. Van bármi ami érdekelt amúgy a képzésben?
2022. dec. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!