Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozást elkezdeni ha...

Programozást elkezdeni ha csak a pénz motivál?

Figyelt kérdés

Fontos megemlítenem, hogy még egyáltalán nem programozok. Nem is látok bele még, hogy milyen, mennyire érdekel. De lassan gondolkozok azon, hogy mi felé orientálódjak. Nem vagyok az a tipus aki szeressen a gépekkel, laptopon foglalkozni, játszani vagy akármi, kicsit jobban szerettem mindig is inkább emberekkel lenni és tölteni az időmet, ezért is vagyok kíváncsi, hogy mennyire jöhet be nekem ez a munka. Amit tudni kell rólam még, hogy az a tipus vagyok, aki amúgy nagyon kitartó, ha belefog valamibe nem szereti abbahagyni és próbálja kihozni magából is a maximumot. Ha találok valamit ami mondjuk jól megy, akkor azt élvezem azért csinálni és tovább fejleszteni mindig magam. Ezek elég tulajdonságok lennének hozzá mondjuk hogy belekezdjek a programozásba? Szó szerint a 0ról. Tényleg nem tudom, hogy nekem való lenne-e.

A kérdést azért tettem fel így, hogy a pénz motivál, mivel nyílván így jutott eszembe csak ez az egész, hogy egyáltalán belekezdjek. De azt még nem tudom megmondani, hogy élvezném-e. Nézek majd videokat róla, esetleg el is kezdem az alapokat, csak nem tudom mennyi idő lenne rájönnöm, hogy ezt szeretném-e és nekem való-e. Mert az elején biztosan nagyon nehéz, nem akkor fogok rájönni, hogy na igen megy ez nekem, van hozzá érzékem stb. Szerintetek mennyi idő kell hozzá, hogy rájöjjek? Volt aki még ilyen céllal kezdte el és megszerette vagy pont hogy nem szerette meg és hagyta inkább?



2022. dec. 26. 09:34
 1/9 anonim válasza:
100%

Ha kitartó vagy, akkor sikerülhet. Azt ne felejtsd el, hogy a fizetés nem ugyanaz mindenhol, mert nem mindegy, hogy egy magyarországi kiscégnél dolgozol vagy a Microsoft-nál vagy az Apple-nél. A mai helyzetben megértem, ha a pénz motivál, erről nem is mondok többet, nem az én dolgom. Egy programnyelvet (Python, JavaScript) kb. 3 hónap alapszinten elsajátítani, annyi idő alatt rájössz, hogy tetszik-e vagy sem.

Én inkább abbahagytam, mert nem tudtam megkedvelni. Jobban szeretek emberekkel beszélgetni mint egy számítógéppel. A programozás meg nem olyan nyelv mint a beszéltnyelv. Ha nem írsz mindent szintaktikailag helyesen, akkor a gép nem fogja megérteni és hibát ad ki. Ez hihetetlenül idegesítő, ha már egy több mint 100 soros python fájlt írtál, de szerencsére a programszerkesztők kiírják, hogy hol a hiba.

2022. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha csak a pénz motivál, akkor miért nem mész közgazdaságtanra?
2022. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Grasshopper appal játszogass szerintem!
2022. dec. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a pénz motivál, és hát elég kínkeserves tud lenni, részben amiatt, amit egyes is írt (idegösszeroppanás szélén vagy már, hogy miért nem fut, majd rájössz, hogy kihagytál egy vesszőt), részben pedig azért, mert rengeteg a hibázási lehetőség. Lehet hogy te azt hiszed, jó a kódod,de közben a gép meg mást olvas ki belőle, mint te szeretnéd. Aztán ha jó, és működik, elkezdhetsz azon gondolkodni, hogyan lehetne mindezt rövidebben, minél egyszerűbben megírni :D Szóval a kitartás kell hozzá mindenképpen, mert vért lehet vele izzadni. Ezért nagyon fontos hogy élvezd is, különben a 3. hibánál kikúrod a gépet az ablakon. Az is sokat számít, mennyire vagy csapatjátékos. Hatalmas f*szság, hogy ez intróknak való meló, szinte biztos hogy egy fejlesztő csapatba fogsz kerülni, ahol folyamatos a csoportmunka. Ez jó, ha téged motivál a társaság, de ha inkább magadnakvaló vagy, és csendben szeretsz dolgozni, akkor nagyon hamar az idegeidre fog menni. Szerintem pár hónapot mindenképpen rá kell szánni, mire megérted, hogyan "gondolkodik" a gép, hogyan tudod megértetni magad vele, és átlátod, hogyan működik ez az egész. És gyakorolni gyakorolni gyakorolni :D Ajánlom figyelmedbe a w3schoolst (tutoriálok) a stack overflowt (gyakori problémákra és hibaüzenetekre megoldások), egy visual studiot (kijelzi neked a hibákat, nem kell külön keresgélni őket), és a While True: Learn()-t (nagyon kis aranyos edukációs játék).
2022. dec. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges. Ennyi erővel k*rva is lehetnél, kevesebb munka.


Elmondom, én mit látok a szakmában. És ez nem az, amivel a bootcampeket el akarják adni, vagy amivel pár gyakoris troll próbál felvágni, hanem a valóság.


Van egy réteg, mint minden szakmában, aki mocsokjól keres. Ők már senior szinten vannak vagy legalábbis valamit nagyon bitang szinten művelnek. Többségük munkája stresszes, többségük nagyon penge matekból/fizikából/műszaki tudományokból is, nemcsak programozásból


Van az a réteg, ami nagyjából az átlag, akikről a statisztikák szólnak. Jobban keresnek, mint az átlag, de azért nem arany tojást tojó tyúkok. Meg lehet nézni a bérstatisztikákat: az ő bérük br. 600-1.2M között van, ami nettóban sem rossz bér, stabil megélhetést biztosít, de azért manapság már nem egyenlő a gazdagsággal. Ide tartozom én is és a kollégáim jelentős része: nem vagyunk megszállottak, de azért érdekel minket a szakmánk, igyekszünk jól dolgozni, de még nekünk is van hova fejlődni. Van mellette egy életünk, családunk, hobbijaink, barátaink, és bár nem utáljuk a munkánk, sőt, néha szabadidőnkben is foglalkozunk vele, azért mégis alapvetően az életünket építjük belőle. Látsz nofluffjobson és hasonló helyeken szép fizetéseket, elmondom őszintén neked, hogy a többségükért te vagy keresztbeszopod magad vagy csak elvétve adnak ennyit. Ismerek egy halom fejlesztőt, volt vagy 5 munkahelyem és két egyetemre jártam. Beszéltünk a bérekről és nem olyan jók, mint ahogy imádják hangoztatni. Nem keresünk mi sem milliókat, pedig mi azért már merjük magunkat jó szakembernek hívni. Természetesen ezek az összegek hazai, alkalmazotti bérre vonatkoznak, arról tudok nyilatkozni.


És ott vannak azok, akik a szívük mélyén valami egészen más pályára vágytak. Zömével webfejlesztők, tesztelők és a devops kivételével a teljes üzemeltetés és technikai helpdesk ebbe a körbe tartozik a legtöbb helyen. Nálunk ezeknek az embereknek a többsége 500 bruttó alatt keres. Van, akinek a nettója a 230-at sem éri el. Persze, köztük is ismerek olyan tesztelőt, rendszergazdát és alkalmazásfejlesztőt is, aki baromi jól keres, ezzel nem azt akarom mondani, hogy ezek az ágazatok kevésbé fizetnek jól. Ez nem igaz. Sokkal inkább azt akarom mondani, hogy szinte mindenki, aki pénzkeresésre akarja csak használni a szakmát, ide esik be, aztán csodálkozik, hogy hol maradnak a milliói. A legtöbb manuális tesztelő annyit keres, mint egy recepciós, mert nem akar elmozdulni semmilyen irányba és csak biorobot. A web azért felkapott, mert általában mindenki ott találkozik először programozással, viszont épp ezért alacsonyabb szinteken teljesen telített ez a szakma. Akik jók, azok elvannak benne, de a többség tengődik és wordpressel meg ilyen szarokkal szórakozik. Ugyanúgy nem akar fejlődni, mert nem érdekli, ezért nyilvánvalóan nem is fog sokat keresni.



Általánosságban igaz, hogy az első 1-2 év szopás a legtöbb területen az it-ban is. Én is dolgoztam már gombokért, hogy legyen releváns tapasztalatom, utána már röhögve haladtam és érdekelte őket a tudásom, de az első pár évet ki kellett húzni és meg kellett taposni. És igen, kellett hozzá tanulni és utánajárni elég sokat, különben én is tesztelgethettem volna 250-ért az idők végezetéig. Azok a területek fizetnek jól junior szinten is, amik ki nem mondottan, de inkább diplomás munkakörök: ML/MLOps, Devops, robotika, beágyazott rendszerek, algoritmusfejlesztés, data science és minden, ahol az elmélet is elég vaskos, sokszor elvárt a magas szintű felsőfokú végzettség is hozzá. De ezeken a területeken általában nem pályakezdő juniorok a juniorok, hanem medior szintű fejlesztőként kerülnek át.

2022. dec. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sok éve érdeklődöm a programozás, gépek iránt, és be kell vallanom én alábecsültem ezt az egészet.

Úgy néz ki kívülről, hogy csak pötyög valaki valamit a gépen, és az csinál valamit és mekkora buli, hogy ebből jön a sok pénz, amiből viszonylag jó megélhetést lehet produkálni manapság.


Visszautalva az előző válaszadókra, teljesen egyetértek a dolgozó ötössel, négyessel és egyessel is.


Ha csak a pénz motivál, úgy elég nehéz lesz véleményem szerint motiválni magad a tanuláshoz, hiszen ez egy olyan szektor (szerintem), ami konstans fejlődik, nem állhatsz le a tanulással, nem olyan dolog ez, hogy egyszer megtanulod és sok-sok évre elegendő. Ha tovább szeretnél fejlődni, mindig előrébb lépni a karrierben, arra rá kell tanulni, mindig alkalmazkodni kell a munkakörnyezethez.


Én jelenleg egyetemista vagyok, sok éve megszállottja a gépeknek, programoknak, de sokszor még így is nagyon úgy érzem magam, hogy kevés ez a tudás ami nekem van, és sokszor elgondolkozom, hogy biztos jó vagyok-e erre a szakra. Engem személy szerint a programok szeretete motivál, hiszen érdekel ezek logikus összerakosgatása, egyszerűsítgetése. Szeretek ezeken gondolkodni, és ez az ami inkább a lelket bennem tartotta a nehezebb időkben, minthogy sem az, hogy mennyit fogok keresni.


Sokak a munkában buknak el, rájönnek, hogy nem szeretnének irodában lenni egész nap, gép előtt ülve csak gondolkozni. Van aki ezért vált sokszor irányt, a kiégés se ritka. Ha nem szereted azt, amit csinálsz, és előbb utóbb nyűgnek érzed, az nagy eséllyel bajhoz fog vezetni.


Én szintén csak az előző válaszolók véleményét tudom osztani: próbáld meg, egy pár hónap/egy év után ki fog derülni, hogy mennyire érzed magadénak, akár egy FOSZK erejében, vagy csak online kurzusok (pl. W3Schools) által. Egy biztos, hogy tényleg rá kell feküdni az elején, mert ha félvállról veszed, akkor nem biztos, hogy a várt hatást fogja hozni a sok gyakorlás. Ha már elég magabiztosnak érzed magad, ajánlom a Codewars oldalt, ahol fokozatosan nehezedő feladatokban tudod magad kipróbálni.


Ami viszont nagyon elengedhetetlen szerintem: az angol nyelvtudás, akár programdokumentáció olvasásához, online kommunikációhoz a többi (esetleg külföldi) fejlesztővel, a kód jobb megértéséhez..

Javasolni tudom még, hogy nézz angol videókat programozóktól youtubeon, ahogy mesélnek arról, hogy hogyan kezdtek el programozni, mi vezette rá őket, mi a történetük, hogy látják az ipart belülről. Szerintem sokszor reális képet adnak, és már ez is segíthet egyfajta szemléletet adni az egész programozásos dologról.

2022. dec. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

"Programozást elkezdeni ha csak a pénz motivál?"


Röviden: felesleges úgyis feladod egy idő után ha csak a pénz motivál mert a valóság más mint amit a bulvárcikkes bölcsészek írkálnak az IT szektorról vagy a bootcampes marketingesek "állommeló" "álomfizu" "milliós bérek" stb... kulcsszavakkal csábítanak


Egyrészt a tévhitekkel ellentétben nem mindenkinek van meg a szükséges készsége a programozáshoz másrészt egy kurzus elvégzése édeskevés ahhoz hogy jó fejlesztő legyél harmadrészt gyakornokként és pályakezdőként nevetséges bérek várnak (gyakornok bruttó 1700-1800 forintos órabér) negyedrészt folyamatosan fejlesztened kell magadat amit a szakma iránti szeretet nélkül vélhetően nem fogod megtenni munka mellett, úgyhogy megrekedhetsz könnyedén alacsony szinten.

2022. dec. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Lehet akkor elkezdem magamtól, hogy lássam hogy tetszene egyáltalán. Elvégre mindenki a 0ról kezdi valahogy, senki se tudhatja előre, hogy tetszeni fog-e neki. Kitudja, lehet nekem is befog jönni:) ha pedig úgy érzem közben, hogy ez engem nem érdekel, akkor megfogadom hogy inkább hagyjam.
2022. dec. 28. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit a penz motival az ITban? Ha minimalbert kapnanak ki menne oda?? Penzbol el mindenki
2022. dec. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!