Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4 hónap alatt biosz emelt...

4 hónap alatt biosz emelt érettségire a 0-ról fel lehet készülni?

Figyelt kérdés
Most jöttem rá, hogy pszichiater szeretnék lenni, de ahhoz ugye kell biosz/kémia emelt,én viszont tori fakton vagyok és soha nem tanultam bioszt, nem figyeltem orakon se meg semmi mert soha nem érdekelt. Most is csak azért kellene, mert követelmény az orvosi egyetemhez. Szerintetek van esély rá hogy sikerül, vagy engedjem el?

2022. dec. 30. 21:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Engedd el. 4 hónap alatt képtelenség felkészülni rá, ha fullra nulla szintről kezded. Én nagyon szeretem a bioszt, kedvenc tárgyam is, csak hogy 12-ben jöttem rá, hogy orvos akarok lenni, és 1 év alatt akartam volna felkészülni rá, csakhogy annyira nehéz és sok mindent kell tudni, hogy nem tudtam rá felkészülni. Így majd csak jövőre fogok emeltezni.
2022. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
A lányom annó 1 év alatt készült fel egy tanárral biosz/kémiára. Kizárt, hogy menjen. Nehéz tárgyakról van szó.
2022. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Nullarol necces, at kell nagyon latni emelthez a dolgokat es ott van a kemia es genetika ami….
2022. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Csak nézz bele egy feladatlapba:

[link]


A biológa teljesen olyan tantárgy és tudományág, amelyben az anyagrészek egymásra épülnek, mint falazáskor a téglák- addig nem tudod a 2. sor téglát felfalazni, ameddig az 1. nincs meg.

És a biológia nem is kis tudományág, a régi alaptanterv szerint is 10., 11., 12. osztályban is heti 2 órás tantárgy gimnáziumban.


Tehát engedd el, 4 hónap alatt teljességgel lehetetlen ennyi lemaradást behoznod+ az emeltes anyagot átvenned.

2022. dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Az kisebb probléma, hogy nem tudnál ennyi idő alatt felkészülni rá 0-ról.

Na de mit gondoltál, mégis mit fogsz tanulni 6 évig az orvosin (az utána következő évekről nem is beszélve)??? Azt írod, azért nem tanultál bioszra, mert SOHA NEM ÉRDEKELT, akkor mégis miért szeretnél egy olyan szakra menni, ami köztudottan az egyik legtanulósabb szak, amit csak az tud elvégezni, aki igazán motivált, és az egész a bioszról szól? :D Nem tiszta ez nekem.

2022. dec. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Na ezaz, hogy ha csak muszájból akarja megcsinálni a biológia emeltet is a kérdező, még ha fel is veszik, ki fog bukni. A legeslegfontosabb az orvosin a biológia.
2022. dec. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát nem csak a biosz nem érdekelt, hanem igazából egyik tantárgy sem, mert motiválatlan voltam és nem tudtam eldönteni, mit akarok kezdeni magammal gimi után. Tori faktra is úgy mentem, hogy amúgy régen utaltam a törit de csak azért mert sose vettem a fáradtságot hogy egy kicsit is foglalkozzak vele, aztán most hogy fakton vagyok megszerettem. Szerintem a biosszal is hasonlo lenne a helyzet, azért nem érdekelt soha mert soha nem is figyeltem, és azért nem figyeltem mert nem gondoltam volna hogy valaha szükségem lesz rá. De megtudnám szeretni.
2022. dec. 31. 00:29
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is töri faktra jártam. Kihagytam 1 évet és mind2 emeletre felkészültem 0ról (bioszról középről), kémia 80 lett, biosz 80feletti, most végeztem a gytk-n
2022. dec. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
De nagyon sokat tanultam rá, fel se álltam az asztaltól
2022. dec. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Az lenne a legjobb, ha most kihagynál egy évet, hogy egyáltalán szeretnéd-e ezt a pályát választani. Egy év alatt már fel lehet készülni a két emeltre, de ehhez én javaslok is magántanárt, vagy egy érettségis tanfolyamot.
2022. dec. 31. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!