Hol tanuljak nemzetközi gazdálkodást?

Figyelt kérdés

Elsősorban ezt a szakot szeretném majd megjelölni, viszont az még kérdéses, hogy melyik egyetemen.(Budapest)


Corvinus volt eddig az elsődleges, de ott csak angolul megy a szak és elég magas az önköltségi díj.


BME, BGE és ELTE jöhet még szóba. Nyílt napokra persze elmegyek majd, de mindegyik egyetem magát tartja a legjobbnak, ezért főként azoktól kérnék segítséget, akik ezen a szakon, vagy karon tanulnak. Jöhetnek tapasztalatok, pozitívumok, negatívumok, bármi...


Köszönök minden segítséget :)



2023. jan. 1. 22:45
A kérdező szavazást indított:
BME-GTK
BGE-KKK
ELTE-GTK
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Miért akarod ezt tanulni?
2023. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyiken tanulhatod a fentiek közül. A nemzetközi gazdálkodás az magyarul külkereskedelem, amelynek a BGE volt mindig is az elit főintézménye (Külkereskedelmi Főiskola, jelenleg BGE-KKK). Az ELTE-nek és a BME-nek mint egyetemnek magasabb kicsikét a presztizse, de ez nem sokat számít. Mehetsz bármelyikre.


Az 1-es nem tudom miért lett lepontozva, jogos a kérdés. Miért pont ezt szeretnéd tanulni?

2023. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gazdálkodási és menedzsment is érdekelt, de ez jobban tetszik a nemzetközi tantárgyak miatt, plusz az 1 félév szakmai gyakorlat, amit külföldön is el lehet végezni.
2023. jan. 1. 23:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek sokadlagos szempontok. A "nemzetközi" tantárgyak a BS kategória. Amiben más a nemzgazd, hogy a logisztikát, külkereskedelmet nyomják egy kicsit jobban, pl. magolhatsz ilyeneket: [link]

... de ettől függetlenül ezek a gazdasági szakok 80%-ban ugyanazok, és simán beülhetsz egymás állásaiba.


Külföldre bármelyik gazdasági szakkal kijuthatsz tanulni is (Erasmussal) és ha mázlid van akkor dolgozni is.


Tehát kb. teljesen mindegy, hogy melyik gazdasági szakra jársz. Kivéve, a pénzügy-számvitelt, akik azért elég nagy előnyre tesznek szert a számvitelben és pénzügyekben; illetve a marketinget, akik meg elég nagy előnyre tesznek szert a marketing szakmában, de ők se tanulnak semmi behozhatatlant.

2023. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kollega nagyon szépen összefoglalta, én NG-s vagyok, most végeztem az 5. félévemmel a BGE-n angol nyelven és nem kellett beleszakadni. 9 tárgyat abszolváltam úgy, hogy heti egy órára jártam be ebben a félévben, és oda is csak a katalógus végett. Szóval tudom ajánlani, én anno azért választottam ezt a szakot, mert a felvi.hu-n ennek volt a legnagyobb átlag kezdő fizuja a gazdasági szakok között végzés után 2-3 évvel xd
2023. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én az ELTE-n vagyok NG-s, úgyhpoy erről tudok infókat írni.

Nekem ami itt a legszimpatikusabb volt, hogy lehet angolul és magyarul tanulni, attól függetlenül, hogy magyar szakra vettek fel. Tehát én pl ebben a félévben 2 tárgyat angolul hallgattam, teljesen ingyen.

Nem vészesek a követelmények sem, az oktatók többnyire jók, és korrekten osztályoznak. Sok ZH van év közben, szerintem több mint máshol, de pl mindegyik előtt felkerült egy összefoglaló videó e-learning felületre. A vizsgák/ZH-k online, a vizsgaközpontban vannak, amit én tökre szeretek, de ez eléggé kizárja pl a puskázás és egyéb segítség lehetőségét. Illetve ami nagyon jó még, hogy lehet megajánlott jegyeket szerezni év közben, amivel a vizsgákat lehet kiváltani :D

2023. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!