Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Könnyebb óvónőnek lenni, mint...

Könnyebb óvónőnek lenni, mint tanítónak? Kevesebb adminisztrációval, stresszel, nehézséggel jár? Tudna esetleg írni tapasztalatot olyan, aki óvodapedagógusból lett tanító, vagy épp fordítva? Mi volt az oka a váltásnak?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!!!

2023. jan. 3. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az országos óvodai nevelési-oktatási, fejlesztési, iskola előkészítő terv, a saját terved, a napirend, készségfejlesztő foglalkoztatási terv, a napi adminisztráció, a gyerekek egyeni fejlődésének figyelemmel kísérése, értékelése, szülői értekezletek, továbbképzések, stb.


Azért, mert 3-6 éves korúak, nem kevesebb a feladat, hanem az életkorhoz igazodva más.

2023. jan. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1#-es vagyok.

Nem kevesebb a stressz. Amúgy a stressz elviselése a pedagógus alkalmasságán múlik.

2023. jan. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a pedagógus, óvodai, vagy tanítói, mindegy, aki személyisége, alkatánál fogva nem alkalmas, aki nincs a megfelelő szintű tudás, a megfelelő, a gyerekek egyéniségére, személyre szabható módszertan birtokában, az stressznek éli meg a legegyszerűbb nevelési élethelyzetet.


Minden korosztálynak törvényszerűek a problémái. Minden a pedagóguson múlik, hogy azokat hogyan éli meg: szakmai feladatként, vagy terhes egyéni sérelemként.


Ez bármely korosztályra érvényes bölcsitől az érettségiig.


Tehát nem az a lényeg, hogy melyik korosztály, hanem az, hogy te mire vagy alkalmas intellektuálisan, egyeni adottságaidban és képzettségedben.

2023. jan. 4. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A napi adminisztráció, a gyerekek egyéni fejlődésének figyelemmel kísérése, értékelése tehát egy óvónőnek az óvodában töltött munka után még feladata? Minden nap erre szán 2-3 órát? (Amit a tanító pl. a dolgozatjavításra, felkészülésre, a jegyek beírására fordít? ((Jó esetben csak 2-3 órát)) )

Csak beszámolókból tudom elképzelni, hogy milyen nehézségei vannak az óvónői létnek, de nagyon igyekszem feltérképezni. Eddig úgy gondoltam hogy az óvodapedagógusi lét könnyebb, a kötöttség kisebb, mostmár kezdem azt érezni, hogy ez NEM ÍGY VAN. :D Vagy legalábbis nem ilyen egyszerű.

A 3-as válaszolónak köszönöm a más megvilágítást, ez alapján újragondolhatom az egész ügyet (:D) mert én a korosztály szempontjából közelítettem meg, de valóban az lesz könnyebb, amelyikre az ember alkalmasabb..

2023. jan. 4. 16:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más korosztály. A kérdés az te mit viselsz el jobban, mihez van az embernek türelme/huzalma. Egy óvodában mindennapi feladat lehet a síró gyerekekkel való foglalkozás (főleg a beszoktatás, kiscsoport) harapnak, bepisil, sokszor taknyos, beteges. De meg van az előnye is. Ők még tényleg egy mesevilágban élnek, mindenre általában sok dologra kíváncsiak, jutalmazással könnyebben motiválhatóak. De helyettük te gondolkozol (pl: kiscsoportban), tőlük még nem várható el. Rengeteg energiájuk van. Egy tanító dolga azért más. Ott szerintem az óvodából való átszoktatásos időszak a nehéz az 1-2 osztály. Napköziztettem (eleve felső tagozatot tanítok), és elsősökhöz osztottak, hát minden elismerésem a tanítóknak. A figyelmük kb 10 percig tartható fenn ugyanazzal a dologgal. Viszont ők már el tudják mondani a problémáikat, főleg harmadik-negyedik osztályban. Nincs sírás, inkább a pukkadás jellemző, meg a lányoknál az irányítás elsőben nagyon domináns. Szerintem nehézség szempontjából (legalább is nálunk) az 1. osztály a legdurvább. 3-4 osztályosokkal nálunk könnyebb. Ekkor már van egy bizonyos érettségük, megszokták az iskolai rendszert. Szerintem az óvoda is hasonló lehet. A beszoktatási időszak biztosan nehéz, de azért egy nagycsoportos már ismeri a rendszert.
2023. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Elsőseim vannak, sosem volt még ilyen nehéz dolgom, pedig 9 éve vagyok tanító. Október végén azt mondtam inkább vállalom a tanulást és megyek óvónőnek 🤣 nem mintha nekik könnyebb lenne, csak más. Sok a plusz feladat a gyerekeken kívül (kötelező iskolai programok szervezése, kötelező pályázni és versenyeztetni), óriási felelősség az írás, olvasástanítás, a matekról meg ne is beszéljünk. A stressztűrés nagyban befolyásolja, hogy hogyan is fogod érezni magad.
2023. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerek óvónőt, német nemzetiségi óvódában dolgozik több, mint 30 éve.

Óvódásai szeretik, jól is csinálja, van hozzá érzéke! Tanítónőnek alkalmatlan lenne, tanárnőnek meg 200%-ban.


(Ismerem közelebbről, képmuató hárpia, lánya lelépett Wales-be.)

2023. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!