Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne belevágnom az...

Érdemes lenne belevágnom az Óbudai Egyetemen mérnökinformatika BSc-be?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, 2010-ben érettségiztem.

Mindenből középszintűm van.

Matek: 40%

Magyar: 63%

Töri: 74%

Angol: 40%

Német: 48%

Nincsen nyelvvizsgám.

Fizikából 2-3-as voltam.

Ami az informatikát illeti, újra tudok telepíteni nagyon alapszinten Windows 10-et, az irodai szoftverekből viszont sokat felejtettem.

Programozni egyáltalán nem tudok.

Le tudok tölteni és használni például olyan programokat, mint a hangszerkesztő Audacity vagy a Foobar2000 lejátszó.

Torrentezni sem jelent akadályt.

Virusirtót tudom kezelni.

Mennyire hátrány, ha most úgy döntök, belevágnék a fent említett szakba?

Sajnos 4 éve munkanélküli vagyok, így gondoltam, hátha ezzel könnyebben találnék melót. Köszi az értelmes válaszokat.



2023. jan. 19. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Matek-fizika 2-3-as szinttel az elso felevben bar vert izzadsz, akkor is kivagnak. Angoltudas hianya nem feltetlenul akadaly az egyetemen, de ebben a szakmaban anelkul eletkeptelen leszel.


A felsorolt kepessegeid (torrentezes, stb.) nevetsegesek, nem is tudom minek irtad le oket.

2023. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Az eredményeid nem túl jók, de ettől önmagában nem kizárt a szak elvégzése, de nem jelent túl jót így előre ez az adat. Ennyiből nézve nem túl jók a kilátások de akár sikerülhet is. De azért inkább OE mérnökinfó, mint BME VIK.
2023. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 kozepsuliban emelt matek faktos es fizika faktos voltam egy fovarosi, akkoriban jo nevu gimnaziumban, majdnem max. pontos felvetelivel kerultem be, es vert izzadtam az elso 2 felevben, bar ki nem vagtak. Pedig akkor meg 'csak' foiskola volt, alias Kando Kalman...
2023. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

"#2 kozepsuliban emelt matek faktos es fizika faktos voltam egy fovarosi, akkoriban jo nevu gimnaziumban, majdnem max. pontos felvetelivel kerultem be, es vert izzadtam az elso 2 felevben, bar ki nem vagtak. Pedig akkor meg 'csak' foiskola volt, alias Kando Kalman..."


És ezzel mit szeretnél mondani? Hogy nehéz a OE mérnökinfó? Ezt nem vitatom, de hogy a VIK sokkal nehezebb, az tuti. Azt nem tudom, hogy a mai OE nehezebb e a réginél.

2023. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt akarom mondani hogy meg jo matektudassal is nehez (volt) a Kando/OE, hat meg egy kozepessel vagy kozepes alattival. A VIK meg nehezebb, onnan speciel ki is vagtak.
2023. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát 13 éve érettségiztél, vagyis amit akkor tudtál azt is elfelejtetted már.


Ha nappalira mennél, OE-NIK, Budapest, oda eleve nem tudnál felvételizni, a matek kötelező felvételi tárgy, mellé pedig kellene még egy: fizika, informatika / ágazati szakmai tárgy. Ezekből neked egy hiányzik.


A pont tavaly 368 volt, tehát a felvételihez:

kellene egy nyelvvizsga a +28 pont miatt,

1 emelt tárgy (pl. matek vagy infó),

A felvételi tárgyakat kb. 70-80%-on kellene teljesítened, amiből ugye egy emelt tárgy + a nyelvvizsga.


vagyis újra kell érettségizned, ennek költsége is van.

Egy ismétlő érettségi emelt szinten 50e. A matekot tuti ismételned kellene, közép szinten az 30e.


Ha a felvételi megvan, utána jön a fekete leves, fizika, programozás és matek. Matek, programozás elég hard, sokat kellene oda tanulni, és a vizsgákon szívatnak is, de előbb ugye fel kellene hoznod a tudásodat min. egy ötös emelt matek szintre (kb. ez a belépő szint IT-ra, az is a félév első két hetéig elég).


Szerintem önmagában már az érettségire való fe)lkészülés felemésztene legalább 1 évet + költséget (matek tanár, érettségi díj. Az egyetemi szak 3,5 éves, csúszás nélkül.


Vagyis esélyes, hogy 5 év múlva lenne diplomád, ha lenne. Nem biztos, hogy annyira motivált vagy a szak elvégzéséhez, + az egyetemnek nem kevés költsége van. Nappalin a lakhatás, bejárás, könyvek, jegyzetek, valami használható számítógép stb.


Levelezőn ez a szak valamivel egyszerűbb, de oda is felvételizni kell.


Lehet 30 évesen is egyetemre járni, nincs kizárva, viszont nálad van néhány hátráltató tényező (felvételi, + talán a motiváció), ezeket nyilván le lehet küzdeni... szóval gondold át.

2023. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha szorgalmas vagy, érdemes az itt leírt eredményeidtől függetlenül. Én itt tanulok (végzős vagyok) és demonstrátorként tanítok is, láttam már csodákat, alapvetően nem sokat számít a középiskolai teljesítmény a legtöbb esetben.


Viszont a bemeneti követelményeknek nem felelsz meg.


És 31 évesen biztosan nem nappali képzésre mennék már, ha egyszer van esti is.

2023. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Annyi esélyed lenne ott, mint Szálasinak a népbíróság előtt.
2023. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Én sem voltam valami fényes középsuliban, szinte minden évben pótvizsgáztam valamiből.

Aztán az egyetem mégis minimális erőfeszítéssel megy, jó átlaggal, pedig "elit" egyetem gazdasági szakán tanulok, igaz levelezőn.

2023. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem érdemes
2023. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!