Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne belevágnom az...

Érdemes lenne belevágnom az Óbudai Egyetemen mérnökinformatika BSc-be?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, 2010-ben érettségiztem.

Mindenből középszintűm van.

Matek: 40%

Magyar: 63%

Töri: 74%

Angol: 40%

Német: 48%

Nincsen nyelvvizsgám.

Fizikából 2-3-as voltam.

Ami az informatikát illeti, újra tudok telepíteni nagyon alapszinten Windows 10-et, az irodai szoftverekből viszont sokat felejtettem.

Programozni egyáltalán nem tudok.

Le tudok tölteni és használni például olyan programokat, mint a hangszerkesztő Audacity vagy a Foobar2000 lejátszó.

Torrentezni sem jelent akadályt.

Virusirtót tudom kezelni.

Mennyire hátrány, ha most úgy döntök, belevágnék a fent említett szakba?

Sajnos 4 éve munkanélküli vagyok, így gondoltam, hátha ezzel könnyebben találnék melót. Köszi az értelmes válaszokat.

jan. 19. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Matek-fizika 2-3-as szinttel az elso felevben bar vert izzadsz, akkor is kivagnak. Angoltudas hianya nem feltetlenul akadaly az egyetemen, de ebben a szakmaban anelkul eletkeptelen leszel.

A felsorolt kepessegeid (torrentezes, stb.) nevetsegesek, nem is tudom minek irtad le oket.

jan. 19. 14:35
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Az eredményeid nem túl jók, de ettől önmagában nem kizárt a szak elvégzése, de nem jelent túl jót így előre ez az adat. Ennyiből nézve nem túl jók a kilátások de akár sikerülhet is. De azért inkább OE mérnökinfó, mint BME VIK.
jan. 19. 14:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#2 kozepsuliban emelt matek faktos es fizika faktos voltam egy fovarosi, akkoriban jo nevu gimnaziumban, majdnem max. pontos felvetelivel kerultem be, es vert izzadtam az elso 2 felevben, bar ki nem vagtak. Pedig akkor meg 'csak' foiskola volt, alias Kando Kalman...
jan. 19. 14:38
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

"#2 kozepsuliban emelt matek faktos es fizika faktos voltam egy fovarosi, akkoriban jo nevu gimnaziumban, majdnem max. pontos felvetelivel kerultem be, es vert izzadtam az elso 2 felevben, bar ki nem vagtak. Pedig akkor meg 'csak' foiskola volt, alias Kando Kalman..."

És ezzel mit szeretnél mondani? Hogy nehéz a OE mérnökinfó? Ezt nem vitatom, de hogy a VIK sokkal nehezebb, az tuti. Azt nem tudom, hogy a mai OE nehezebb e a réginél.

jan. 19. 15:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt akarom mondani hogy meg jo matektudassal is nehez (volt) a Kando/OE, hat meg egy kozepessel vagy kozepes alattival. A VIK meg nehezebb, onnan speciel ki is vagtak.
jan. 19. 15:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Tehát 13 éve érettségiztél, vagyis amit akkor tudtál azt is elfelejtetted már.

Ha nappalira mennél, OE-NIK, Budapest, oda eleve nem tudnál felvételizni, a matek kötelező felvételi tárgy, mellé pedig kellene még egy: fizika, informatika / ágazati szakmai tárgy. Ezekből neked egy hiányzik.

A pont tavaly 368 volt, tehát a felvételihez:

kellene egy nyelvvizsga a +28 pont miatt,

1 emelt tárgy (pl. matek vagy infó),

A felvételi tárgyakat kb. 70-80%-on kellene teljesítened, amiből ugye egy emelt tárgy + a nyelvvizsga.

vagyis újra kell érettségizned, ennek költsége is van.

Egy ismétlő érettségi emelt szinten 50e. A matekot tuti ismételned kellene, közép szinten az 30e.

Ha a felvételi megvan, utána jön a fekete leves, fizika, programozás és matek. Matek, programozás elég hard, sokat kellene oda tanulni, és a vizsgákon szívatnak is, de előbb ugye fel kellene hoznod a tudásodat min. egy ötös emelt matek szintre (kb. ez a belépő szint IT-ra, az is a félév első két hetéig elég).

Szerintem önmagában már az érettségire való fe)lkészülés felemésztene legalább 1 évet + költséget (matek tanár, érettségi díj. Az egyetemi szak 3,5 éves, csúszás nélkül.

Vagyis esélyes, hogy 5 év múlva lenne diplomád, ha lenne. Nem biztos, hogy annyira motivált vagy a szak elvégzéséhez, + az egyetemnek nem kevés költsége van. Nappalin a lakhatás, bejárás, könyvek, jegyzetek, valami használható számítógép stb.

Levelezőn ez a szak valamivel egyszerűbb, de oda is felvételizni kell.

Lehet 30 évesen is egyetemre járni, nincs kizárva, viszont nálad van néhány hátráltató tényező (felvételi, + talán a motiváció), ezeket nyilván le lehet küzdeni... szóval gondold át.

jan. 19. 17:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha szorgalmas vagy, érdemes az itt leírt eredményeidtől függetlenül. Én itt tanulok (végzős vagyok) és demonstrátorként tanítok is, láttam már csodákat, alapvetően nem sokat számít a középiskolai teljesítmény a legtöbb esetben.

Viszont a bemeneti követelményeknek nem felelsz meg.

És 31 évesen biztosan nem nappali képzésre mennék már, ha egyszer van esti is.

jan. 19. 17:34
 8/13 anonim válasza:
Annyi esélyed lenne ott, mint Szálasinak a népbíróság előtt.
jan. 19. 18:18
 9/13 anonim ***** válasza:

Én sem voltam valami fényes középsuliban, szinte minden évben pótvizsgáztam valamiből.

Aztán az egyetem mégis minimális erőfeszítéssel megy, jó átlaggal, pedig "elit" egyetem gazdasági szakán tanulok, igaz levelezőn.

jan. 19. 21:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem érdemes
jan. 20. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2023, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!