Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne belevágnom az...

Érdemes lenne belevágnom az Óbudai Egyetemen mérnökinformatika BSc-be?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, 2010-ben érettségiztem.

Mindenből középszintűm van.

Matek: 40%

Magyar: 63%

Töri: 74%

Angol: 40%

Német: 48%

Nincsen nyelvvizsgám.

Fizikából 2-3-as voltam.

Ami az informatikát illeti, újra tudok telepíteni nagyon alapszinten Windows 10-et, az irodai szoftverekből viszont sokat felejtettem.

Programozni egyáltalán nem tudok.

Le tudok tölteni és használni például olyan programokat, mint a hangszerkesztő Audacity vagy a Foobar2000 lejátszó.

Torrentezni sem jelent akadályt.

Virusirtót tudom kezelni.

Mennyire hátrány, ha most úgy döntök, belevágnék a fent említett szakba?

Sajnos 4 éve munkanélküli vagyok, így gondoltam, hátha ezzel könnyebben találnék melót. Köszi az értelmes válaszokat.



2023. jan. 19. 14:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
En 60 koruli matekkal lettem mérnök és elsőre el is hasaltam az egyetemi matekon meg pár targyon. Majdnem fel is adtam meg kB majdnem mindenki le is beszélt volna róla. De utána magantanarral, külön zh illetve vizsgafelkeszìtővel mentem neki ahol végig oldottunk minden minta sort meg régebbi feladat sort amit találtunk a neten. Bejartam több gyakorlatra is, hátha más eloadónal jobban megertem a dolgokat, tanultam jegyzetekbol meg mindenből amiből lehetett. Így utána atcsuszantam mar kettesekkel. Kva nehéz volt , sokszor majdnem feladtam de meglett. Es utána érdekes, asszem legutolsó matekos tárgyam asszem már négyes vagy ötös lett , szilardsagtanbol ahol sokan örültek a kettesnek is, a legjobb zht írtam az évfolyamból kozel mac ponttal asszem ha jol emlékszem. Szóváltás makacs módon kitartasz emellett, kapasbol segítséggel kezdesz ,kcal sok időt beleteszel akkor meglehet. De mint ahogy a példám is mutatja nem lehetetlen.
2023. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk így utólag büszke is vagyok magamra és azt mondom megerte kB vert izzadni. Mondjuk én a helyedben avval kezdenek, hogy keresnek valakit aki középszerű erettsegi tudásra felkeszit elölről . Es mielőtt kezdődik a suli, nyáron előtte a kozepszintrol el kellene addig jutni, hogy a derivalas és integralas menjen nagyjából. Nagy tehermentesites lenne az amúgy os nehéz kezdéshez. Es azokat a módszereket ajánlom amiket írtam feljebb. Nekem megerte, mert nem gyárban dolgozom 250ert, és jó eséllyel az lett volna a sorsom.
2023. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Minden esetre az élet az emberek nagy részének ilyen, ingyen és erő feszítesek nélkül nem adnak semmit.
2023. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet hogy minden ételmi fogyatékosból nem lehet informatikus. Nem kell zseninek lenni de azért egy szintet meg kell ütni. A felsorolásod alapján te ettől nagyon távol állsz de hajrá
2023. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!