Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a tesztmérnöki...

Mit gondoltok a tesztmérnöki szakról? Nagyon büfészak?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 22. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem büfészak. Elég sok ilyen emberre lesz szükség, főleg a Zalazone-nál. Ha tetszik az irány, akkor nyugodtan menj arra.
2023. jan. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tesztelőkre mindig, mindenhol szükség van
2023. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Egyáltalán nem büfészak. Ha ezzel szeretnél fogalkozni, jó választás. Viszont jól gondold meg, mert ez elég specifikus szak, egy általánosabb szakkal (pl. villamosmérnök, mechatronikai mérnök stb.) sokkal szélesebb körben lehet elhelyezkedni, ha ez a vonal mégsem jönne be.
2023. jan. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennek így mi értelme? 6 félév, 7 félév alatt már kapsz egy villany bsc-t ami meg teljesen univerzális. Nekem is az van és azzal dolgoztam autóiparban tesztmérnökként, majd mikor meguntam mentem plc-t programozni. Plusz a hr-nek se kell magyarázkodnod majd az életben.
2023. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Tesztelőkre mindig, mindenhol szükség van"


Na igen, de ez egy kimondottan járműipari tesztmérnök képzés, még ha a nevében nincs is ez leírva. Szóval ezzel "mindig, mindenhol" nem fogsz elhelyezkedni.

2023. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább villamosmérnökire mennék a helyedben. Most még nem tudod, hogy mi érdekel téged pontosan. Persze lehet egy elképzelés, de sosem tudhatod mi fog téged megfogni.

Én eredetileg erőművekkel, nagyfeszültségű rendszerekkel akartam foglalkozni. Aztán ennek a teljes ellentéte lett a nekem kedves terület: félvezetőiparban vagyok fejlesztőmérnök (ASIC/FPGA)



Villamosmérnökiről az autóiparban való elhelyezkedés majdnem minden harmadik hallgatóról elmondható. A Bosch, Conti felszívja az embereket nagyon gyorsan.

Ha teheted, akkor Budapesten tanulj a BME-n vagy a Kandón. Sokkal több itt a lehetőség gyakornoki munkában is, hát még a végzés után.

2023. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!