Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készültél fel emelt...

Hogyan készültél fel emelt biológia, kémia érettségire munka mellett?

Figyelt kérdés
25 vagyok, dolgozom teljes állásban. Meg szeretném csinálni az említett emelt érettségiket, viszont közgazdasági iskolákba jártam, ezeket a tantárgyakat csak futólag tanultuk. Esetleg bárkinek bármi tapasztalat, ötlet, hogy hogyan és milyen forrásból lehet gyorsan és effektíven felkészülni?

2023. jan. 23. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Javaslok egy magántanárt, ez a leggyorsabb módja a fejlődésnek. Én angolra készülök, de már most keményen vesszük az anyagot és előre láthatólag jól felkészült leszek mire elérkezik az érettségi.
2023. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Én most vagyok 22 és én is ezekre a tárgyakra készülök munka mellett, most májusban vizsgázók belőlük.

(Szintén közgazdasági iskolába jártam 😀)


Hát ez attól függ, hogy melyik évben szeretnél érettségizni. Mert teljes állás mellett elég nehéz egy év alatt is megcsinálni, nemhogy pár hónap alatt.


De ami a lényeg. Én tanfolyam segítségével készülök (Magister Universitas felkészítő) és hát eléggé feszített a tempó. Rendes főállás mellett én tavaly nem bírtam megcsinálni, (bàr ez attól is függ, hogy milyen munkát végzel) nekem túl sok volt. Most úgy alakult, hogy kevesebbet is tudok dolgozni, így azért sokkal könnyebb, de nem egyszerű. Nagy energiát és időt igényel mind a 2 tárgy, szóval ha tényleg ezt akarod, akkor ezzel azért számolj.

Nekem így szabadidőm nem maradt szinte semmi.


Egyedül ne kezdj bele szerintem, mert csak el fogsz veszni a sok információban és hát mind a 2 tárgy olyan, hogy meg is kell érteni.

2023. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is keresned kéne egy jó magántanárt, vagy legalább egy felkészítő kurzust, ha teljesen nulláról indulsz.

Ez a 3 hónap valószínűleg kevés 2 emelt felkészüléséhez munka mellett. Egy év alatt már nem megoldhatalan, de nagyon sok függ attól, hogy sikerül-e jó tanárt találnod.


Magisteres kémiát amúgy én is tudom ajánlani (ha van rá lehetőség, Lénárt Gergelyhez kérd magad!). Itt a tanár saját jegyzetből tanít és feladatokat is a saját példatárából oldunk meg. Én első nekifutáskor a Villányis tankönyvből és az "Ötösöm lesz kémiából" című példatárból készültem, de szerintem a tankönyv kezdőknek nagyon érthetetlen, túl szakmaian fogalmaz, a számolási feladatoknál pedig hiányoltam a részletes levezetést. A Magisteres jegyzetből viszont könnyen lehet tanulni és a számolási feladatok is nagyon részletesen le vannak vezetve.

Biosszal nincs tapasztalatom, de úgy hallottam, a Magisteres tanárok abból is nagyon jók.

2023. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod csináld azt, hogy először, mondjuk most ősszel kémiából mész, utána tavasszal bioszból. Így be tudod adni a jelenkezést, ésbtöbb időd lesz külön felkészülni. Plussz, ha a kémiát nagyon elrontanád, akkor ott a lehetőség, hogy újra neki fuss (de ez nem fog megtörténni!)


- Kémia felkészüléshez ajánlom:

1. Egis ingyenes kurzusát. Plusz könyvnek nekem nagyon bejött Varga Szabolcs kidolgozott kémiai érettségi követelmények című könyve. Profin követelmény-rendszer szerint van kidolgozva, egy pluszban nagy biztonságot adott.


2. Számoláshoz az Ötösök lesz kémiából-t. Én nem láttam a Lénárt-os feladatgyűjteményt, de szerintem érdemes beruházni rá.

Főleg mivel régi érettségi feladatsorok megoldása is szerepel benne. Az ÖLK-ból nagyon jò, viszont néha az az érzésem, hogy kicsit máshogyan gyakoroltatja a feldatokat, mint az érettségi kéri (?), szóval ha a Lénártos konkrétan érettségi feladatsorokon gyakoroltatja be veled a dolgokat, akkor szerintem èrdemes megnézni.

Ráadásul most havi 4000-ért hozzá lehet férni.


Én sok anyagon átrágtam már magam, a legszimpatikusabb anyagok nekem ezek voltak:

- Egis kurzus (elmélet+számolás), ez ingyenes. Nekem ez volt az alap, erre építettem rá a többit!

- Varga Szabolcs kidolgozott követelményrendszere az elmélethez.

- Érettségi 30 évesen blog ( a szervetlen kémia rész nagyon 👌🏻)

- lvl me up kurzus számolásai, ez havi 10 guba,de 2 hónap alatt á tudod rágni magad rajta.

- Ötösöm lesz. Villányinak van egy online kurzusa is az oef.hu-n. Szemezek vele, hogy kipróbálom a számolásos részt. Egyébként az egyik legolcsóbb kurzus jelenleg.

2023. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!