Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri állatorvosi asszisztens...

Megéri állatorvosi asszisztensnek tanulni?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam ezen a képzésen, hogy elvegzem gimi után de sok helyen hallom azt, hogy nem lehet bekerülni mert tele vannak az állatorvosok, és hogy a fizetés sem valami jó?


Tényleg ennyire rossz? Nem éri meg kifizetni rá a képzés árat, mert nem fogok tudni elhelyezkedni?


Ps: nincsen allatorvos ismerősöm, vagyis van, de ok loorvosok és oda tudtommal nem kell asszisztens igazából:/



2023. jan. 23. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A lóorvoshoz is jó ha van asszisztens. Nagy állatokhoz is szokott lenni asszisztens, aki segít beterelni nyugtani eszközöket odaadni, loti futi futárkodni az auto és a ló vagy tehén és stb között.


Ha érdekel, akkor érdemes saját tapasztalatokat szerezned, mielőtt tanulnád. Pl. az ismerős állatorvosod megkéred, hogy 1 hónapig hagy segíts neki, és kérsz segítséget tőle, hogy más állatorvos ismerőseinél is kérjen infót, véleményt arról a kérdésedről, amit itt kérdeztél. Igy mérlegeled, hogy lelkileg, fizikálisan is bírod-e. Nem csak olyan oldalról, hogy érdemes-e pénz oldaláról tanulnod. Ez is olyan munka, hogy a lelki, fizikai, állatszeretet mellé, és a bírod-e kérdés is felmerül nem csak lelkileg, szükséges egy jó nagy adag elhivatottság, amivel vígan caflatsz sárban, állati ürülékben gumicsizmában, méhlepények látványában és stb. Bírni fogod, ha pl. egy olyan telepen aszisztálsz ahol járvány van? Ezeket a kérdéseket is mérlegelned kell. Ezek az extremebb kérdések. De írhatnék több ilyen kérdést. Bár ugye kérdés hol kell asszisztálnod.


Jobb a forrásnál kérdezni és nem a gyk-n, mert itt nem mindig olyan választ kapsz, ami neked a legjobb.


Ha nagyon vágysz rá akkor a forrást kérdezd és ne a gyk-t.


Amugy szerintem mindenképpen jó dolog, mert ha pl. nem is helyezkedsz el a szakmába, de pl. állattartás terén bőven előnybe leszel.


Pl. van olyan bemutató video képzésről, ahol az oktatási központ tulajdonosa mesélte, hogy az egyik tanonc aki ott tanult külföldön orrszarvúkat ment.


Pl. állatorvosin kisállatorvosi aszisztensi képzés van, az oktató központba is ugy emlékszem kisállatorvosi aszisztensi képzés volt. Gondolom aki orszarvu mentéssel foglalkozik, később külföldi továbbképzésen vett részt.


Én amugy mondanám, hogy tök jó tanuld, de én elfogult vagyok, mert én anno állatorvos akartam lenni.Bár én nagyon megválogattam volna az aszisztens, mert nagyon nagy felelösség ez a szakma mind az állatra nézve és mind az emberre nézve.

Objektív válaszom fentebb találod, ahol azt tanácsoltam, hogy az állatorvost keresd ez ügyben.

2023. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
* nagyon megválogattam volna az asszisztenst, mert nagy felelősség
2023. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!:)) mindenképpen utána fogok érdeklődni, én is sokáig allatorvosira készültem az az igazság de 12.elejen leadtam a kémiát mert egy szenvedés volt, és rajottem hogy esélytelen lenne így az emelt érettségi megcsinálása:/ most valami egészségügyi szak áll az első helyen a jelentkezesnel de sajnos egyre több agybeteg ember van a tarsasagomban és úgy érzem nem bírom már őket 😅 természetesen, tudom hogy egy allatorvos és annak asszisztense is emberekkel foglalkozik de ott az állatok sokat dobnak az ember hangulatán azért😅
2023. jan. 26. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!