Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE Csillagászat Msc előtt...

ELTE Csillagászat Msc előtt melyik alapképzést érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Földtudomány vagy Fizika? Jó voltam fizikából, de nem tökéletesen (négyes), nem ment minden része és egy kicsit tartok tőle, hogy nehezebben fog az menni, mint a földtudományi! Persze tudom ezen is van Fizika, de nem annyi, meg nem minden része, ha jól tudom! Olvastam, hogy inkább a fizikáról ajánlják, de miért? Miért előnyösebb és miért van akkor földtudományiról is? Tudom kicsit fura lehet ezt így megkérdezni, de jobb minél több embertől tudni amit lehet! Tavaly ugye Fizikára 413 pont a Földtudományra 341 pont kellett, idén elvileg ezek nincsenek, ha jól tudom, de akkor is érdemes ennyi pontot vagy megközelítőleg szerezni nem?

2023. jan. 24. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
A földtudomány alapszak nem biztosítja azokat a matematikai és fizikai alapokat, amikre a csillagászati tárgyaknál (égi mechanika, asztrofizika, kozmológia, ...) szükség lesz. Azokat valamilyen módon be kell pótolni.
2023. jan. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nézegettem a mintatanterveket és például a földtudományin is van 6 matek és 5 fizika tantárgy, ha jól néztem és ez nem elég akkor? De akkor minek van ez az alapszak, bármint a csillagászati része, csak ez is teljes
2023. jan. 25. 07:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a vége valamiért lemaradt :’D szóval akkor csak erről is jó, ha odamegy az megy az ember! Amúgy szabadon választható tantárgyaknál nem lehet a maradék, esetleg hiányzó fizikai, matematikai hiányosságokat pótolni akkor?
2023. jan. 25. 07:10
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Földtudományin gagyi matekot és fizikát tanulsz, nem lesz szinte semmi tudásod. Meg a talajtan, ásványtan meg ilyenekkel mire megy egy csillagász? :D földtudományra jártam, dög unalom. Végülis minden hülye el tudja végezni. Ha 3 év alatt egy ingyen diplomát szeretnél, aztán meg 2 év MSc-n megpusztulni akkor válaszd.

Egyértelműen fizikát ajánlom, be lehet hozni a hiányosságokat simán szorgalommal. Ha meg út közben meggondolod magad, hogy mégsem csillagász szeretnél lenni fizikusként többre viszed, mit földtudósként.

2023. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tavaly ugye Fizikára 413 pont a Földtudományra 341 pont kellett, idén elvileg ezek nincsenek"


vannak ponthatárok idén is. Azt törölték el, hogy eddig 280 pont alatt nem lehetett bekerülni egyetemre.

2023. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah, tényleg, elnézést!! :)
2023. jan. 25. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!